Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Březnová předpověď: Crysis 2 a Homefront rozstřílejí Ameriku

aktualizováno 
Milovníci fantasy si užijí v krvavém Dragon Age II, stratégové se v Shogunovi 2 vrátí na počátek známé série.

Bubny války se rozezní už zkraje měsíce. Ve čtvrtek 3. března dorazí Warhammer 40,000: Dawn of War IIRetribution, druhá expanze pro kultovní strategii zasazenou do nekonečné války 41. století. Kromě kampaní pro jednoho hráče vývojáři ze studia Relic přinesli i novou hratelnou rasu, Imperiální gardu. Bojovníky ovšem půjde komandovat pouze na PC.

O den později se vyloupnou specializovanější tituly. Na 4. března si tak fanoušci boxu nasadí rukavice v očekávání Fight Night Champion. Vývojáři z EA Canada slibují přepracovaný fyzikální model úderů i dlouhý seznam legend, kterým budeme moct zlomit čelisti. Do ringu se vydají majitelé Xboxu a PS3.

Major League Baseball 2K11

Stejný den nabídne něco i milovníkům on-line her na hrdiny, jmenovitě fantasy hru na hrdiny Rift (naše preview). Ta je označována jako "vyzyvatel World of Warcraft", už jen kvůli do očí bijící grafické podobnosti. Bude-li král skutečně sesazen, se dozví hráči s PC.

A do stále žhavého prostředí 38. rovnoběžky si 4. března skočíme na PC zavelet armádám v Theatre of War 3: Korea. Vcelku realistickým zpracováním se proslavily předchozí díly série Theatre of War a s nejvyšší pravděpodobností se jím bude vyznačovat i korejské tažení. A není to naposledy, co se s korejskou armádou tento měsíc utkáme.

Den uzavřeme typicky netypickou japonskou hrou na hrdiny. Jen v té je totiž možné bojovat za chlapce jménem Neptune ve světě jménem Gamindustri, který je rozdělen do čtyř částí chráněných čtyřmi bohyněmi. Hyperdimension Neptunia už před půl rokem vyšel v Japonsku a teprve nyní se dostává do Evropy, exkluzivně pouze na PS3.

V zámoří zoufale očekávaný Major League Baseball 2K11 vyjde 8. března. Malá hrstka českých příznivců baseballu bude ještě omezena faktem, že hra nejde na PC a budou si tak muset vystačit s PS3, PS2, Xboxem, PSP, NDS nebo Wii.

Dragon Age 2

Dragon Age 2

První herní trhák přicválá 11. března. Hra na hrdiny Dragon Age II (naše první a druhé preview) se jako pokračování velmi dobře přijatého prvního dílu (recenze) vrací do fantasy prostředí temného jako černé pivo. Podobně jako v případě série Mass Effect se i v případě Dragon Age II mají vaše rozhodnutí z předchozího dílu přenášet na díl následující. Nad dospělými tématy si zapřemýšlí hráči s PC, Xboxem a PS3.

Stejný den přijde i cosi-jako-hra Yoostar 2. Stejně jako v předchozím dílu i tentokrát má aplikace Yoostar umožňovat vložit sebe sama do prostředí filmů na místo známých herců. Přehlídku průměrného klíčování a děsivého herectví si zkusí hráči na Xboxu 360 a PS3.

Opomenutí měsíce – Magicka

V minulých měsících se nám za ledničku zakutálelo nezávislé akční RPG Magicka, a tak nezbývá než toto kacířské opomenutí napravit. Na první pohled připomíná hru na hrdiny Diablo, Magicka ale nabízí originálnější a vyzývavější interaktivní systém kouzlení, v němž si komba vytváříte sami, a navrch přidává sloní porci humoru skrze narážky na jiné hry a filmy – víte o jiné fantasy RPG, v níž by sebou tradiční kouzelník v kápi nosil kulomet M-60? Magicka se distribuuje skrze Steam od 25. ledna.

Magicka

Magicka

V půlce měsíce za zvuků silných motorů dorajtuje MotorStorm: Apocalypse (naše preview). Nejste-li s touto hrou seznámeni, vězte, že jde o takového křížence Fallouta s Colinem McRaem, čili agresivní závody v městských sutinách. Kombinace nafty a brakového prostředí se 16. března dostane do rukou majitelům PS3.

Další velký blockbuster se jmenuje Homefront (preview). Tento měsíc už druhý titul, v němž se v mířidlech objeví Severokorejci, nechá 18. března Spojené státy obsadit cizí armádou pod vedení diktátora Kim Jong-una. Na hráče budou útočit obrázky hořící americké vlajky, zničených řetězců McDonald´s a rozstříleného jablečného koláče. Titul připodobňovaný ke hrám Call of Duty si na PS3, Xboxu a PC evidentně vychutnají spíše američtí hráči. 

Homefront

Homefront

Slavná nezávislá strategie Plants vs. Zombies zase stejný den naváže na šňůru svých úspěchů vydáním na příruční NDS.

Do Země vycházejícího slunce se rovněž na 18. března dostaneme ve strategii Shogun 2: Total War (preview). Shogunem celá série před jedenácti lety začala a nyní se po dlouhých zastávkách ve středověku, v Římě a v napoleonské době navrací na svůj počátek. Opět máme vyhlížet kombinaci globální tahové strategie s taktickými půtkami v reálném čase. O moc nad šogunátem se poperou hráči s PC.

A v Japonsku zůstáváme. Stejný den se na PS3 objeví akce Yakuza 4, působící jako asijská odpověď na gangsterské hry typu Grand Theft Auto. A aby toho nebylo málo, na lov vyrazí i obskurnost God Eater Burst. Ta na PSP představí likvidování nelidských monster a nízkopolygonovou grafiku.

Shogun 2: Total War

Shogun 2: Total War

18. březen si vyhlédlo i duo sportovních her. V Top Spin 4 si na Xboxu, PS3 a Wii zapinkáme na tenisových kurtech, naopak v Moto GP 10/11 na tytéž konzole kromě Wii budeme rajtovat na motocyklech.

A plodný 18. březen bude ukončen PC verzí datadisku Brotherhood, kterým pokračuje Assassin´s Creed 2.

Crysis 2

New York bude 25. března znovu zničen v Crysis 2 (preview). Střílečka, jejíž předchozí díl disponoval dodnes sotva překonanou grafikou, naváže na příběh o invazi mimozemšťanů na Zemi. Těšit se máme na další využití nanoobleku, díky němuž půjde emzáky i zlé lidské bojovníky krájet na mnoho rozličných způsobů. Vychází na PC, Xboxu 360 a PS3.

Dalším titulem z asijských vod, tentokráte těch čínských, budou ve stejný den vydaní Dynasty Warriors 7 útočící na PS3 a Xbox 360. Rubačka vycházející z historie Říše středu se má točit kolem konce dynastie Han a počátku Éry Tří království. Sinologové mezi hráči se již jistě těší, ty ostatní zaujme alespoň frenetická hratelnost.

Zpoždění – které hry to nestihly?

Staronová Beyond Good & Evil HD se dostaví až 2. března. Podobně staronová arkáda Bonk: Brink of Extinction se z ledna přestěhovala až na 22. března. A internetová záležitost Dragon Age: Legends opět přesedlala, nyní na 8. března.

Početní milovníci Hvězdných válek a stavebnice LEGO si rovněž 25. března přijdou na své v Lego Star Wars III: The Clone Wars. Aby bylo žánrovým křížencům učiněno zadost, máme zde navíc bojovat v prostředí animovaného seriálu Clone Wars, a čeká nás tak pravděpodobně řada dětských (či dětinských) úkolů. Multiplatformové Clone Was se naklonují na PC, Xbox 360, PS3, Wii, PSP, Wii i NDS. Nechť je provází Síla.

Epilepsie měsíce – Child of Eden

Psychedelická střílečka Child of Eden přichází v březnu na Xbox 360 (a později i PS3) s netradičním mixem akce, hudební hry a avantgardní grafiky. Co ostatně jiného než čirou originalitu očekávat od hry, jež je oficiálním webem popisována jako "multi-senzorová střílečka, která hráče pošle do kaleidoskopické matrice synchronizované hudby a kulervoucí grafiky"? Rozličné zdroje se, pravda, v datu vydání Child of Eden nemohou shodnout, a tak je možné, že se s hrou setkáme až v následujících měsících.

Child of Eden

Child of Eden

25. března se podíváme i do Troje. Warriors: Legends of Troy se snaží konkurovat sérii Dynasty Warriors, a jelikož je od sedmého dílu série dělí sotva týden, pokusí se hráče zaujmout kooperativním hraním zasazeným do nejslavnější starověké války. Duté dřevěné koně budou stloukat válečníci s Xboxem 360 a PS3.

Tiger Woods možná plive po hřištích a zahýbá manželce, jeho jméno ale stále táhne minimálně na videoherním greenu. 29. března se tak dočkáme Tiger Woods PGA Tour 12. Hanbatosti s golfistou si mohou zkusit hráči s PS3, Xboxem a Wii.

A nabitý březen stylově uzavřeme dalším známým jménem. 31. března se virtuální závodníci dočkají Need for Speed Shift 2 (naše preview). Měl by přinést realističtější pojetí bližší skutečným simulátorům a k dostání bude na PC, Xboxu 360 i PS3.

Autor:
Nejčtenější

Need for Speed Payback
VIDEO: Need for Speed Payback fanoušky tunningu určitě nezklame

Nově zveřejněný trailer pro Need for Speed Payback ukazuje široké možnosti úprav automobilů. Největší novinkou oproti předešlým dílům bude možnost kompletně...  celý článek

S tímto trikem se na veřejnosti objevil jeden ze zaměstnanců společnosti Valve.
I kdyby Half-Life 3 vyšel, stejně by asi neměl konec, prozradil vývojář

Scénárista série Half-Life Marc Laidlaw prozradil, že slavná značka byla zamýšlena tak, aby se na ni vždy dalo navázat dalším dílem. Pokud se tedy někdy...  celý článek

Mass Effect: Andromeda
Mass Effect Andromeda s odstupem a slevou, má to smysl? Pohled čtenáře

Rozporuplné reakce na sci-fi Mass Effect Andromeda řadu lidí odradily od koupě. Patřil mezi ně i čtenář Michal Dvořák, který si hru nakonec pořídil později a...  celý článek

Konspirace
Tajný vládní experiment maskovaný jako videohra? Příběh hry Polybius

Muži v černém hlídající před vchody do heren, umírající děti a zneužívání drog. Je videoherní automat Polybius jen městská legenda, nebo skutečný vládou...  celý článek

Fallout 4 (Xbox One)
Dohrát všechny Fallouty za necelé dvě hodiny? Není problém!

Přesně jednu hodinu, 37 minut a 54 sekund zabralo jednomu člověku dohrát všech pět dosavadních dílů série Fallout za sebou. Dokonale přitom využil chyb, které...  celý článek

Další z rubriky

Obal prvního Dooma je nezapomenutelný
Tajemství odhaleno. Předlohou „Doomguye“ je samotný John Romero

Slavný vývojář John Romero se na svém blogu pochlubil tím, že právě on se stal předlohou slavného „Doomguye“, který zdobil obal prvního dílu kultovního Doomu.  celý článek

Fallout 4 (Xbox One)
Dohrát všechny Fallouty za necelé dvě hodiny? Není problém!

Přesně jednu hodinu, 37 minut a 54 sekund zabralo jednomu člověku dohrát všech pět dosavadních dílů série Fallout za sebou. Dokonale přitom využil chyb, které...  celý článek

The Wolf Among Us (PS3)
Telltale připravují pokračování Wolf Among Us, Walking Dead a Batmana

Během letošního ročníku Comics Conu v San Diegu oznámila firma Telltale pokračování rovnou tří oblíbených titulů najednou. Radovat se mohou fanoušci Wolf Among...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.