Předchozí krizi padla za oběť hra Homefront: The Revolution, kterou Crytek prodal vydavatelství Deep Silver.

Předchozí krizi padla za oběť hra Homefront: The Revolution, kterou Crytek prodal vydavatelství Deep Silver. | foto: BW

Cryteku opět může hrozit bankrot. Půl roku nevyplatil zaměstnance

  • 0
Pokud jsou neoficiální zprávy pravdivé, nachází se Crytek v obdobné situaci jako před dvěma lety. Hrozí tedy krach a firma raději nevyplácí zaměstnance, aby obtížné období přečkala.

Naznačují to zprávy, které se pod rouškou anonymity objevují v internetových diskusích. Na serveru Reddit lze narazit na příspěvek popisující situaci a žádající o právní radu.

„V minulosti se to již několikrát stalo. Ale nikdy to netrvalo tak dlouho. Manažeři na to nikoho předem neupozorní a není mi jasné, jestli vůbec sami dostávají peníze. Či alespoň informace od majitelů,“ píše uživatel pod přezdívkou CrytekThrowaway.

Když společnost peníze nevyplácela minule, tvrdila prý, že se to děje naposledy.

V německém Cryteku přitom pracuje řada vývojářů z dalších zemí a ti se údajně nemohou vrátit domů, protože si to kvůli nevyplaceným mzdám nemohou dovolit. CrytekThrowaway tvrdí, že jim firma dluží mzdy za půl roku.

Firma zaměstnancům řekla, že situaci nevidí v celé její komplexnosti. A že k úhradě platů dojde brzy.

Arena of Fate
Arena of Fate
Arena of Fate

Arena of Fate byla snahou Cryteku o profitování z modelu free to play.

„Bratři (zakladatelé) se před pár měsíci sešli a ubezpečili každého, že situaci vyřešili a že k žádným dalším problémům nedojde. Ale není to tak. Lidé i nadále pracují bez toho, aby jim někdo zaplatil. A neděje se to jen v Německu. Pokud vím, týká se to všech našich kanceláří.“

Manažeři na vyšších pozicích prý o situaci odmítají hovořit a níže postavení vedoucí odpovědi nemají. „Nikdo se nám neomluvil a nemluví s námi,“ tvrdí CrytekThrowaway.

Firma se v podobné situaci nacházela před dvěma lety. Nakonec se podařilo uzavřít dohody, které tehdejší krizi pomohly vyřešit. Crytek však odprodal značku Homefront a to včetně britské pobočky, která na ní pracovala.

Změnil se také obchodní model společnosti. Přestala totiž vydávat hry za plnou cenu a přešla na model free to play. V mezičase také prodala zdrojový kód technologie CryEngine firmě Amazon, která na základě toho vyvíjí vlastní engine Lumberyard.

A pokud jsou nové informace pravdivé, ani tyto kroky ke spáse Cryteku nestačily.

Crysis 3: The Lost Island
Crysis 3: The Lost Island
Crysis 3: The Lost Island

Sólo hry jako Crysis již Crytek nevyvíjí.