Diskuze

Platil jsem pokutu kvůli cizí bouračce, říká český vývojář žijící v USA

Není všechno zlato, co se třpytí. Amerika je sice země ohromných možností, žití v ní je však velmi specifické. Svou cestu k splnění snu pro nás popsal Patrik Špaček, který v USA jako grafik pomáhá s tvorbou videoher.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ach ta zatracená Amerika ! Oni Vás patrně nechtějí pustit zpět do Česka. Máte vůbec na mléko ? Ozvěte se.Zaplatím Vám pár litrů /mléka/.Máte můj obdiv jak dokážete žít mezi samými psychopaty, neurotiky, vrahy, blázny, v lepším případě poloblázny.

0 1
možnosti

Nejaky moc ubreceny. A navic takovych vyvojaru videoher je na kazdem rohu v USA 10.

1 0
možnosti

"A ohřát si jídlo byť i krátce před polední pauzou zaměstnavatel vnímal jako přestupek." - tak tomu říkám represe. Svatá prostato.

0 0
možnosti

Je to typické vykořisťování, jaké na tebe zkouší všude. Ví, ze mas akcent, tak to zkouší. Jak se trochu otrkáš, tak jdeš dále. Je to normální a Cesi to dělají se svými ukrajinskymi immgranti jakbysmet. Popisovat to jako skutečnou "Ameriku" je trochu nadnesené až hloupé. Obyčejný odborář jezdící s forklifem ma více jak tento computerový expert z Česka.

0 0
možnosti

Ja jsem delal v San Franciscu a prumer tam byl pred 15 lety cca 60/hod, ale obcas se postestilo dostat i 100. Ale pak prisla krize a ceny klesaly, tak jsem to zabalil a vratil se.

0 0
možnosti

Docela humus to prostředí, kde pracoval, to by mě zdeptalo. Setkal jsem se jako vývojář s mnoha přístupy k zaměstnancům (z obou stran a v různých evropských zemích), a nemyslím, že by za to mohla země. Je to v lidech. Jsou vývojářské firmy, kde mladí zaměstnanci i přespávají, protože je to baví a firma jim nedělá naschvály.

Osobně jsem skončil jako samostatná jednotka All in one, a to je stejně to nejlepší, co mě v životě potkalo.

2 0
možnosti

J53a79n 85L92u80k18á14š

22. 3. 2016 20:31

Ty popisovane vydelky okolo $50k jsou dost male, spise odpovidajici prumernemu platu v USA, a z prumerneho platu se nijak luxusne nezije.

0 0
možnosti

50k je median. Prumer je 80k. Mluvíme ale o celých USA. V bohatsich statech to muze byt mnohem vic.

0 0
možnosti

Tak tohle je fakt fantastická věc, všichni jsou zlí, jen já jsem letadlo. Good riddance, Patrik! Rv

4 8
možnosti

Nerozumím všem těm extranegativním reakcím na článek. Autor popsal svými slovy své zkušenosti. Nevidím na tom nic špatného. Ale bezva je, jak se tu okamžitě vyrojí borci, co se předhání v popisování toho, jaký je autor břídil a zelenáč a jak oni sami zaváleli....neby "by zaváleli"?

22 1
možnosti

Už v první části mi přišlo, že autor tak nějak plete páté přes deváté a některé pasáže ani moc nedávají smysl.

2 4
možnosti

J34a31n 12P14i51ň43o93s

20. 3. 2016 21:03

Týpek to popisuje, jakoby se statečně probíjel divokým západem. Semtam utrží ránu, ale zvedne se a statečně trpí dál. USA nezbožňuji, vím, že to pracovní prostředí tam může být uspěchané a stresující (navíc v těch malých firmách, ve kterých pisatel pracuje), přesto mi ten článek zní neuvěřitelně negativně. Spíš než USA mentalitou/systémem to bude pravděpodobně osobností pisatele, nejspíš věčného stěžovatele a potížisty.

Nejvíc mě pobavilo "moudro" předávané z generace na generaci, že "I ryba po několika dnech začně smrdět". To má být nějaká alegorie? I ryba? Ryba většinou smrdí už první den, natož třetí či čtvrtý. Nemělo by to spíš být:"Host a ryba začnou smrdět třetí den" (nebo tak něco)?

5 5
možnosti

Jo, přísloví výborný. Zhruba jako když někdo dělá z housenky ještě větší housenku.

0 0
možnosti