Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrou roku podle Game Awards 2016 se stala střílečka Overwatch

  9:57aktualizováno  9:57
Hrou roku se podle ankety The Game Awards stala střílečka Overwatch, nejlepším herním studiem pak studio Blizzard. Během show bylo také odhaleno několik nových trailerů. Cenu Industry Icon za úspěchy v herním průmyslu získal vývojář Hideo Kojima, tvůrce série Metal Gear Solid.

Overwatch | foto: Blizzard Entertainment

Hra roku

Overwatch

Overwatch

Vítěz: Overwatch (Blizzard Entertainment)
Doom (id Software/Bethesda Softworks)
Inside (Playdead)
Titanfall 2 (Respawn Entertainment/Electronic Arts)
Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment)

Nejlepší herní studio

Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment

Vítěz: Blizzard Entertainment (za Overwatch)
EA DICE (za Battlefield 1)
id Software (za Doom)
Naughty Dog (za Uncharted 4: A Thief’s End)
Respawn Entertainment (za Titanfall 2)

Nejlepší vyprávění příběhu

Uncharted 4

Uncharted 4

Vítěz: Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog)
Firewatch (Campo Santo)
Inside (Playdead)
Mafia 3 (Hangar 13/2K Games)
Oxenfree (Night School Studio)

Nejlepší umělecké pojetí

INSIDE

INSIDE

Vítěz: Inside (Playdead)
Abzu (Giant Squid/505 Games)
Firewatch (Campo Santo)
Overwatch (Blizzard Entertainment)
Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog)

Nejlepší ozvučení

DOOM

DOOM

Vítěz: Doom (id Software/Bethesda Softworks)
Battlefield 1 (EA DICE/Electronic Arts)
Inside (Playdead)
Rez Infinite (Enhance Games)
Thumper (Drool)

Nejlepší herec

Uncharted 4

Uncharted 4

Vítěz: Nolan North jako Nathan Drake, Uncharted 4: A Thief’s End
Alex Hernandez jako Lincoln Clay, Mafia 3
Cissy Jonesová jako Delilah, Firewatch
Emily Roseová jako Elena, Uncharted 4: A Thief’s End
Rich Sommer jako Henry, Firewatch
Troy Baker jako Sam Drake, Uncharted 4: A Thief’s End

Hra s největším sociálním dopadem

That Dragon, Cancer (PC)

That Dragon, Cancer (PC)

Vítěz: That Dragon, Cancer (Numinous Games)
1979 Revolution: Black Friday (Ink Stories)
Block’hood (Plethora Project/Devolver Digital)
Orwell (Osmotic Studios/Surprise Attack)
Sea Hero Quest (Glitchers)

Nejlepší nezávislá hra

Microsoft E3 2016 - Inside

Microsoft E3 2016 - Inside

Vítěz: Inside (Playdead)
Firewatch (Campo Santo)
Hyper Light Drifter (Heart Machine)
Stardew Valley (ConcernedApe/Chucklefish Games)
The Witness (Thekla Inc.)

Nejlepší mobilní / handheldová hra

Pokémon Go

Pokémon Go

Vítěz: Pokémon Go (Niantic Labs)
Clash Royale (Supercell)
Fire Emblem Fates (Intelligent Systems/Nintendo)
Monster Hunter Generations (Capcom)
Severed (DrinkBox Studios)

Nejlepší hra pro virtuální realitu

Vítěz: Rez Infinite (Enhance Games)
Batman: Arkham VR (Rocksteady Studios/Warner Bros. Interactive Entertainment)
Eve: Valkyrie (CCP Games)
Job Simulator (Owlchemy Labs)
Thumper (Drool)

Nejlepší akční hra

DOOM

DOOM

Vítěz: Doom (id Software/Bethesda Softworks)
Battlefield 1 (EA DICE/Electronic Arts)
Gears of War 4 (The Coalition/Microsoft Studios)
Overwatch (Blizzard Entertainment)
Titanfall 2 (Respawn Entertainment/Electronic Arts)

Nejlepší dobrodružná hra

Dishonored 2

Dishonored 2

Vítěz: Dishonored 2 (Arkane Studios/Bethesda Softworks)
Hitman (IO Interactive/Square Enix)
Hyper Light Drifter (Heart Machine)
Ratchet & Clank (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment)
Uncharted 4: A Thief’s End (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment)

Nejlepší hra na hrdiny

Zaklínač 3: O víně a krvi

Zaklínač 3: O víně a krvi

Vítěz: The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine (CD Projekt Red)
Dark Souls 3 (FromSoftware/Bandai Namco Entertainment)
Deus Ex: Mankind Divided (Eidos Montreal/Square Enix)
World of Warcraft: Legion (Blizzard Entertainment)
Xenoblade Chronicles X (Monolith Soft/Nintendo)

Nejlepší bojovka

Street Fighter V

Street Fighter V

Vítěz: Street Fighter 5 (Capcom)
Killer Instinct Season 3 (Iron Galaxy Studios/Microsoft Studios)
The King of Fighters 14 (SNK/Atlus USA)
Pokkén Tournament (Bandai Namco Studios/The Pokémon Co. International)

Nejlepší strategická hra

Civilization 6

Civilization 6

Vítěz: Civilization 6 (Firaxis Games/2K Games)
Fire Emblem Fates (Intelligent Systems/Nintendo)
The Banner Saga 2 (Stoic Studio/Versus Evil)
Total War: Warhammer (The Creative Assembly/Sega)
XCOM 2 (Firaxis Games/2K Games)

Nejlepší rodinná hra

Pokémon Go

Pokémon Go

Vítěz: Pokémon Go (Niantic Labs)
Dragon Quest Builders (Square Enix)
Lego Star Wars: The Force Awakens (TT Fusion/Warner Bros. Interactive Entertainment)
Ratchet & Clank (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment)
Skylanders Imaginators (Toy for Bob/Activision)

Nejlepší sportovní / závodní hra

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3

Vítěz: Forza Horizon 3 (Playground Games/Microsoft Studios)
FIFA 17 (EA Vancouver/Electronic Arts)
MLB The Show 16 (SIE San Diego Studio/Sony Interactive Entertainment)
NBA 2K17 (Visual Concepts/2K Sports)
Pro Evolution Soccer 2017 (PES Productions/Konami)

Nejlepší multiplayerová hra

Vítěz: Overcooked (Ghost Town Games/Team17)
Battlefield 1 (EA DICE/Electronic Arts)
Gears of War 4 (The Coalition/Microsoft Studios)
Overwatch (Blizzard Entertainment)
Titanfall 2 (Respawn Entertainment/Electronic Arts)
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Nejočekávanější připravovaná hra

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Winner: The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
God of War (SIE Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment)
Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)
Mass Effect: Andromeda (BioWare/Electronic Arts)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Studios/Rockstar Games)

Hráč s největším dopadem na herní průmysl

Vítěz: Boogie2988
AngryJoeShow
Danny O’Dwyer
JackSepticEye
Lirik

Nejlepší hráč v rmci e-sportu

Vítěz: Coldzera – Marcelo David (SK Gaming, Counter-Strike: Global Offensive)
Faker – Lee Sang-hyeok (SK Telecom T1, League of Legends)
ByuN – Hyun Woo (Starcraft 2)
Infiltrator – Lee Seon-woo (Team Razer, Street Fighter 5)
Hungrybox – Juan Debiedma (Team Liquid, Super Smash Bros.)

Nejlepší e-sportovní tým

Vítěz: Cloud 9
SK Telecom T1 (League of Legends)
Wings Gaming (Dota 2)
SK Gaming
ROX Tigers (League of Legends)

Nejlepší hra pro e-sport

Vítěz: Overwatch (Blizzard Entertainment)
Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
Dota 2 (Valve)
League of Legends (Riot Games)
Street Fighter 5 (Capcom)

Autor:






Hlavní zprávy




World of Warcraft: LegionWorld of Warcraft: Legion

Porovnejte ceny, pročtěte recenze a objednejte přímo u nás.

www.Heureka.cz

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.