David Hasselhoff v seriálu Knight Rider

David Hasselhoff v seriálu Knight Rider

Herec David Hasselhoff chce oživit kariéru hrou o sobě

  • 13
David Hasselhoff, zapadlá hvězda seriálů Knight Rider a Pobřežní hlídka, pomáhá v současné době propagovat závodní videohru Burnout Crash. Právě v této souvislosti se Hasselhoff vyznal z chuti dát o sobě vědět prostřednictvím podobného titulu.

"Chtěl jsem vyvinout svou vlastní hru, takže tahle reklama na Burnout Crash byla test, jestli by to fungovalo. Možná bychom teď mohli udělat další krok a s použitím něčeho jako Burnout Crash udělat hru, která by se zabývala Hoffem," zmínil se Hasselhoff v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Reuters.

Nejpravděpodobněji tak přichází v úvahu videohra inspirovaná jeho nejznámější značkou, oddechovým seriálem Knight Rider z 80. let.

David Hasselhoff v Knight Rider

"Snažíme se proniknout do této zvláštní metamorfózy virálního produktu jménem Hoff, který ovládl mou osobu a který je celosvětový a šílený," pokračoval Hasselhoff a přitom se o sobě i nadále zmiňoval ve třetí osobě. Příklady z minulosti jdou ovšem proti šanci, že by z Hasselhoffovy videohry bylo něco více, než zcela bezvýznamný titul.

Například v únoru tohoto roku se v podobném duchu ozval jiný akční představitel, Wesley Snipes známý z role upírobijce ve filmu Blade. Snipes dal později vzniknout dobrodružné střílečce Julius Styles: The International pro iPhone. Z recenzí se ovšem ukázalo, že Julius Styles je sotva podprůměrnou videohrou.

Značka Knight Rider navíc ztratila na své někdejší zářivosti. Její herní adaptace (recenze Knight Ridera 2 zde, Bonusweb udělil 47 %) postrádá výrazné kvality. Stejně tak selhaly dva nedávné pokusy seriál znovu oživit pro televizi.

Hasselhoff se navíc v posledních deseti letech nejvíce proslavil pouze svým alkoholismem, jmenovitě videem natočeným jeho vlastní dcerou, v němž opilý a polonahý pojídá hamburger. Spíše než o pomoc slavných herců videohrám, se tak zdá, že hry jsou nové odkladiště vyhaslých hvězd.

Vyhlídka na slávu

Hry Hasselhoffa či Snipese lze brát spíše jako bezvýznamné události, které s herní scénou příliš nesouvisejí. Ilustrují ale, jak zoufale videohrám jako médiu schází vlastní známé tváře. Takové, které zná běžná populace a které by své herní tituly propagovaly bez výrazné snahy.

Řekne-li se Forrest Gump, většina lidí si vybaví tvář herce Toma Hankse. Podobné asociování u videoher u běžné veřejnosti schází. Například u World of Warcraft, snad nejpopulárnější videohry minulé dekády, prakticky neexistuje jediný obličej, spojovaný se hrou. To celé ke škodě mediálního obrazu videoher u běžných lidí.

Ženská verze velitele Sheparda z Mass Effectu

Problémem se přitom nezdá být podstata her, tedy že hrdiny jsou v nich samotné hráčské postavy. Na vině jsou spíše herní vývojáři, kteří do her málokdy obsazují výrazné postavy. Jak jinak ostatně vysvětlit absenci ženských hrdinek, ilustrovanou popularitou ženské verze hrdiny série Mass Effect?

Jak dokazuje například akční Riddick: Escape from Butcher Bay nebo detektivní L.A. Noire, reálné herce lze s úspěchem obsadit i ve videohrách. Jde ale o příslovečné výjimky z pravidla.

Dokud tak herní vývojáři nezačnou na hrdiny svých titulů klást adekvátní důraz, zůstanou hráči o samotě leda s Hasselhoffem, Snipesem a zbytkem hollywoodských odpadlíků.