Horké novinky ze světa GameCube

Horké novinky ze světa GameCube
GameCube pack Zajímavou aktivitu vyvinula firma Nintendo. Podle japonských novin Nihon Keizai hodlá uvedený videoherní gigant finančně podpořit malé vývojářské společnosti, mající zajímavé a revoluční podněty a nápady. Takže Nintendo do tohoto projektu investuje částku 10-20 miliónů jenů s cílem, aby pomohlo vybraným subjektům vytvořit demoverze jejich práce, přičemž Nintendo by udělalo přirozenou selekci a ty nejtalentovanější by přizvalo do kolotoče videoherního světa, kde by jim posléze umožnilo vyvíjet hry na systémy GameCube a GameBoy Advance.
Jinak GameCube na tom v Japonsku není právě nejlépe, po prvních dnech prodejnost konzole spadla významně dolů, ze tří startovních titulů se dobře prodává jenom Luigi Mansion a to je pochopitelně trochu málo. Trn z paty může Nintendu pomoci vytrhnout americké uvedení jejich 128-bitové videoherní platformy na trh, internetový obchod Amazon.com, přijímající přeodbjednávky, hlásí první zásobu konzolí GC vyprodanou během čtyř minut. V nabízeném balíku v ceně $399 (tedy dvakrát dražší než launchová cena GC) však vyjma konzole a nezbytného příslušenství (ovladač, paměťová karta, kabeláž) zájemci nalezli také hry Luigi Mansion, Rogue Squadron 2, Madden NFL 2002 a předplatné papírového magazínu Electronic Gaming Monthly.
Další zprávou budiž připomenutí DVD verze GameCube od Panasonicu - SL-GC10. Uvedené zařízení, dovolující (na způsob PS2) vyjma klasických her pro GC i přehrávání DVD filmů, má údajně disponovat také hodně zajímavým programem, umožňujícím rodičům zadat časový limit, po který si jejich děti na tomto přístroji budou moci hrát či sledovat filmy. Tato volba je předprogramovatelná, takže lze nastavit dopředu, kterou část dne a jak dlouho bude stroj přístupný vašim ratolestem. Pěkné!
Poslední zajímavou informací jsou potvrzené zprávy o skutečnosti, že Američané mohou hrát své hry na japonských verzích GameCube. Pro uvedené je potřeba drobná hardwarová modifikace stroje, umožňující zpětnou korekci, takže hráči si mohou i po blíže nespecifikovaném zákroku vybírat, zda-li hrát americký software či vrátit vše do původního stavu a přehrávat japonské hry. No vida...


Témata: software