Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce ledna

  12:00aktualizováno  12:02
Rádi byste si legálně koupili hru, ale nemáte dost peněz? Náš pravidelný přehled levných her vám jistě poradí! Co takhle špičkový Codename: Outbreak za 599, Imperium Galactica za 179 nebo Dethkarz za 180,- Kč? A to není zdaleka všechno…

Codename: Outbreak

Vítám vás u našeho pravidelného přehledu těch nejvýhodnějších nabídek na českém i zahraničním herním trhu, tentokrát se ohlédneme za prvním měsícem roku 2002. Pro ty, co neměli dosud tu čest, stručně zopakuji pravidla našeho výběru - přinášíme vám přehled aktuálních slev a zajímavých cen, přičemž nejvyšší hranice je 599 korun českých (hodnota pomyslné hubičky).
Většinou bývají nejvýhodnějším zdrojem levných titulů české herní magazíny, tentokrát je ovšem s přehledem převálcoval TOP Distributor. Ostatně posuďte sami.

Tip měsíce - Codename: Outbreak
Když jsem si prohlížel lednové nabídky distributorů, ceny na GameStore a procházel recenze na BonusWebu, bylo mi jasné, že o trháku měsíce tentokrát nemůže být sebemenšího sporu. Přeci jen, nestává se tak často, aby se na trhu objevila áčková first person taktická střílečka za cenu budgetového titulu. Po pravdě řečeno, po dobu vydávání našeho seriálu se to nestalo ještě ani jednou. Díky TOP Distributor máme možnost si plně vychutnat kvality Codename: Outbreak (dříve Venom) od ukrajinských GSC Game World za 599,- Kč. Tak slavme a doufejme, že nezůstane jen u jednoho titulu…
Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein): Zábavná, kompletně lokalizovaná a hlavně poměrně rozsáhlá akční hra s propracovaným herním systémem, jakých na trhu není mnoho. Bohužel několik chyb technického ražení a absence silnější příběhové linie sráží výsledné hodnocení o kus níže, než jaký byl počáteční potenciál tohoto titulu. Hodnocení: 79%

Herní časopisy - povánoční oslabení
Útlum ve kvalitě plných her nastal tentokrát u herních časopisů. Je to celkem pochopitelné - vánoční šílenství už je za námi a vydavatelé šetří peníze na atraktivnější měsíce. Přesto jsme se dočkali některých docela zajímavých titulů.

Wizardry 7

Jako první vyšel Level (s novým designem, který je ale jen mírně upravenou verzí starého), jenž nám poněkud podražil na 179,- Kč. Zato k němu ale byla přiložena hned 3 CD, přičemž dvě z nich zabírala plná verze klasiky vesmírných strategií, Imperium Galactica z roku 1997. Jak sami vidíte, nejde o hru nejnovější, přesto ale výborně hratelnou. Jediným faktem mluvícím proti ní je její DOSovost. Podle některých reakcí už se totiž vyskytly problémy s jejím spouštěním.

Score číslo 96 se slušivým artworkem z Mafie na obálce přineslo jednu smutnou zprávu: zrušení CD rubriky Klasika, kde vyšly takové pecky jako Civilization, Xenon 2 nebo Wizardry VII. Náhradou jsme dostali vedle hlavní plné hry Dethkarz, divokých futuristických závodů (zřejmě oblíbený redakční žánr), které v době vydání (polovina roku 1999) sklidily poměrně slušný ohlas, ještě freewarovku Bulánci. To vše za 180,- Kč.

GameStar nás - bohužel musím dodat tradičně - tentokrát nepotěšil. Když jsem poprvé na www.gamestar.cz spatřil název jejich plné hry, Extreme 500, musím se přiznat, že mi neřekl zhola nic. Později se mi vybavily docela slušné postarší závody motorek, což by bylo mnohem lepší, kdyby neměl GameStar na vydávání motorek monopol (Castrol Honda Superbike i Redline Racer vyšly právě na GameStaru). Ale máte-li chuť, stačí si připravit 150,- Kč.

Game4U - hurá do oblak
I sympatická edice GAME4U tentokrát trochu ubrala plyn. Oproti prosincovému Caesaru 3 od Impressions asi GOLD edice slavného akčního simulátoru (s důrazem na slovo akční) Comanche nepotěší tolik, přesto se za 199,- Kč jedná o výhodnou koupi. Nejlepší hry Martina Ludvíka tentokrát nevyšly vůbec, takže jen připomenu na stáncích se nacházející kulábr Cue Club za 150,- Kč.

Original War

Cenega - nový design ceníků
Cenega sice dala svým ceníkům novou, vcelku povedenou grafickou podobu (viz. www.cenega.cz), avšak mnoho nových slev se v nich neobjevilo. Za 599,- Kč si můžete pořídit Bugdom [am], strategii Star Trek: New Worlds [am], za 199,- jsou tu pro vás připraveny nové mise do Operace Flashpoint [cz] koupit), pouhých 599,- Kč nás bude stát už i Original War [cz] (koupit) a Stupid Invanders [cz] (koupit). Samotná Ground Control [am] (koupit) už stojí jen 499,- Kč, zatímco za 599,- ji můžete mít i s přídavnými misemi. Dobrou nabídku představuje i RTS Persian Wars [cm] za 599,- Kč.
[am] - anglický manuál, [cm] - český manuál, [cz] - hra kompletně v češtině

GameStore - majestátní Majesty
Minule jsme internetový obchod GameStore (který už brzy otevře svou první kamennou prodejnu) vynechali úplně z důvodu jeho zaměření na nové áčkové tituly. Tentokrát se v našem výběru nachází hlavně kvůli jedné hře - Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (koupit, zajímavé a originální strategii, kterou nám přináší nově za cenu 599,- Kč.

Zahraniční budget - šedý průměr
Budgetovek tentokrát vyšlo docela dost, ovšem jen malá část byla natolik kvalitní, aby si vybojovala alespoň místo pro recenzi na BonusWebu - a ani zde většina z nich nedopadla příliš dobře. Ostatně posuďte sami:

3.1. jsme recenzovali závody formulí Williams F1 Team Driver. Tato hra je ubohým pokusem Williamsu vytvořit reklamní produkt, ovšem vzhledem k množství zábavy, které nabízí, je až drzostí snažit se ji vůbec prodávat. Naše hodnocení hovoří vcelku jasně.
Z recenze na BonusWebu (Dan Přibáň): Prostě a jednoduše, tuhle hru berte jen v případě, že bude cédéčko zadarmo, a podepsané od Ralfa Schumachera - klidně na straně, kde jsou vylisována data. Jinak ruce pryč a radši si zajezděte jakékoli jiné formule.
Hodnocení: 40% Deer Avenger 4

O poznání kvalitnější je Deer Avenger 4 - parodie na lovecké hry, které především v Americe sklízejí ohromné úspěchy. Přeci jen her, kde by se role obrátili a vy jako jelen kosili nebohé lovce mnoho není. DA4 nabízí celkem slušnou, byť relativně krátkodobou zábavu.
Z recenze na BonusWebu (Luděk Zadražil): Hodně tvrdé zábavy a ze začátku také dobrá akce, která bohužel později celkem rychle omrzí.
Hodnocení: 65%

Příjemně překvapila i klasická 2D střílečka Solaris 104. Ačkoli mnoho lidí má za to, že jde již o mrtvý žánr, určitě nejen nám recenzentům se občas zasteskne po nějakém tom novodobém R-Typu či Xenonu. Jako rozcvička před Heli Heroes a Jets´n´Guns je Solaris 104 vynikající.
Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein): Tento titul je po všech stránkách profesionálně zpracován a přináší na naše monitory dlouho zapomenutou návykovou hratelnost starých arkádových stříleček.
Hodnocení: 65%

Udělat počítačovou simulaci minigolfu, to je přece vynikající nápad! Ale jestli to jde jen takhle, tak to raději vůbec ne… Asi v takovémto duchu se nesla recenze Crazy Minigolfu. Těch 50% je dárkem autorům za originální nápad…
Z recenze na BonusWebu (Jan Krátký): Pokud tedy nechcete vyhazovat peníze za věc, která vám maximálně zničí nervy, vyhněte se jí velkým obloukem. Ohodnocení 50-ti procenty je tedy především za poměrně pěkné mapy a za nápad. Ne, že by minigolf byl nějakou revoluční novinkou, ale přeci jen ho často na monitorech vidět není.
Hodnocení: 50%

Bacteria

Když pomineme Codename: Outbreak, pak nejlepší hrou cenové sféry, ve které se pohybujeme, tento měsíc byla akční Bacteria, kde jsme se podívali do netradičního prostředí lidského těla. Jen škoda, že námět, který zpracovává, není zrovna z nejchytlavějších…
Z recenze na BonusWebu (Lukáš Mráz): Bacteria není špatnou hrou, ale ničím příliš nevybočuje z šedého průměru, snad jen výtvarným ztvárněním. Bavit se u ní možná mnozí hráči budou, i když jak dlouho, zůstává otázkou. Na druhou stranu už jen to, že se nejedná o jakkoliv nedotažený titul, ale naopak autorsky propracovaný do nejmenšího detailu, byť celkově s ne zrovna nejnápaditějším a nejatraktivnějším herním systémem, není v dnešní době obrovské záplavy her zdaleka samozřejmostí.
Hodnocení: 66%

Naopak tím nejhorším, co se k nám v lednu dostalo, je Car Tycoon, na kterého se především strategická část BW týmu těšila. Tycoon z prostředí automobilky nebyl vůbec špatný nápad, ale nedotaženosti a vady Car Tycoonu jsou natolik výrazné, že se míra zábavnosti posouvá téměř do záporných hodnot.
Z recenze na BonusWebu (Dimitrios Vlasakudis): Car Tycoon je typická hra posledních měsíců - není vůbec dodělaná. Hlavní myšlenka je dobrá, ale všechno ve hře je jen takové řekněme načaté a nedodělané. Kdyby si autoři dali práci a na Car Tycoonu ještě mákli, byl by výsledek mnohem lepší. Takhle to je jen podprůměr.
Hodnocení: 30%

A to je pro dnešek vše, dámy a pánové, těším se na shledanou zase za měsíc u těch nejvýhodnějších nákupů v oblasti počítačových her.

Autor:
Nejčtenější

Výstava staré výpočetní techniky nazvaná Století  informace na Fakultě...
Hurá informatika. Jak se hrálo na školních počítačích

Učebny informatiky byly ještě na přelomu tisíciletí místy, kde někteří studenti viděli počítač poprvé. Místo učení pak na nich samozřejmě chtěli jen hrát hry.  celý článek

Batrman: The Enemy Within
Recenze nového Batmana od Telltale nebude. Je to totiž pořád to samé

Ano, nový interaktivní seriál od Telltale se opět podařil. Pokud vás bavila první sezona, běžte si koupit i druhou. Pokud vás první sezona nebavila, druhou si...  celý článek

Příznivci krajní pravice v Charlottesville ve Virginii (11. srpna 2017)
Končím s vtipy o nacistech, slibuje populární youtuber PewDiePie

Po nedávných událostech v Charlottesville se jeden z nejpopulárnějších youtuberů rozhodl, že už nebude dělat žádné vtipy o nacistech.  celý článek

Zaklínač 3: Srdce z kamene
VIDEO: Vtipný mod do Zaklínače 3. Geralt sviští jako profík na skejtu

Tohle video pobaví. Geralt se díky volně stažitelné modifikaci hry Zaklínač 3 pohybuje po herním světě jako na skateboardu.   celý článek

Další z rubriky

League of Legends
Slavný fotbalista vyhrál soud s autory League of Legends

Slavný nizozemský fotbalista Edgar Davids uspěl s žalobou proti provozovatelům hry League of Legends. Jedna z postav se totiž notně inspirovala jeho vzhledem.   celý článek

GTA 5
Prestižní škola využívá Grand Theft Auto 5 jako učební pomůcku

Kanadská prestižní střední škola Royal St. George’s College využívá Grand Theft Auto 5 jako učební prostředek, na kterém studentům ukazuje zakořeněné...  celý článek

Soccer Fierce Battle
Severní Korea vydala vlastní verzi fotbalové hry FIFA

I v Severní Koreji se hrají počítačové hry, jenže ne ty západní. Fotbaloví fanoušci tak jsou například ušetřeni klasického rozhodování, zda je lepší FIFA, nebo...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.