Hra Manhunt krví nešetří.

Hra Manhunt krví nešetří.

Ruský masakr spojili s hrami. Násilným hrám hrozí přísnější pravidla

  • 5
Moskevský vrah byl příznivcem počítačové hry Manhunt, odhalilo vyšetřování ruského masakru. Ruští politici tak volají po jejím zákazu i po přísnějších pravidlech prodeje násilných her. Titul se ostatně v řadě zemí prodávat vůbec nesmí.

Politickou debatu spustily události ze 7. listopadu, kdy třicetiletý Dmitrij Vinogradov zastřelil šest lidí. Podle ruských médií ho k útoku vedla neopětovaná láska k ženě. Útočník tak po pětidenní konzumaci alkoholu navštívil své zaměstnání a střílel po spolupracovnících (více zde).

Činu také předcházel manifest, zveřejněný na internetu. Z manifestu byla údajně patrná nenávist k celému lidstvu.

Hra prý útočníka inspirovala

Manhunt

Titul Manhunt je kombinací plíživé hry a hororu. Novinářská obec hru přijala pozitivně (čtěte recenzi), titul se však stal terčem kritiky pro vysokou míru násilí.

Politik Sergej Železnjak ze strany Jednotné Rusko následně požádal o zákaz titulu. A jeho spolustraník Franz Klintsevič volá ještě po zpřísnění pravidel pro prodej násilných her.

Rusko také zvažuje vytvoření speciálního výboru, který by na prodej počítačových her dohlížel. Podle viceprezidenta výboru pro vzdělávání, kterým je Vladimir Burmatov, se právě hra Manhunt stala střelcovou inspirací.


Témata: Alkohol