Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejočekávanější akční hry roku 2014

aktualizováno 
Letošní rok přinese první významné akce, které financovala hráčská komunita. Nechybí však ani řada působivých velkorozpočtových her, například nová značka Titanfall od autorů Call of Duty či návrat sérií Thief a Wolfenstein.

Letos se na hráčské obrazovky vrátí série Wolfenstein.

Tom Clancy’s The Division

postapokalyptická akce s prvky z her na hrdiny
Vydejte se do postapokalyptického New Yorku. The Division je titul, který kombinuje akci a prvky známé z her na hrdiny v moderním prostředí. Žádná kouzla, žádné vesmírné lodě. Titul je neustále on-line, hráči se tedy setkávají ve společném světě, kde obchodují, spolupracují či soupeří.

Tom Clancy's The Division

Zápletkou je pandemie, která zapříčiní kolaps základních systémů v New Yorku. Společnost tak během několika dnů upadá do chaosu a k životu se probouzí speciální jednotka The Division. Ta je trénovaná právě pro podobně chaotické případy a její členové dokážou operovat bez jasné hierarchie a jednotného velení.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, PlayStation 4 a Xbox One

The Evil Within

horor a boj o přežití

The Evil Within bude čistokrevný boj o přežití od autora série Resident Evil Shinjiho Mikamiho. Zveřejněné video ze hry (podívejte se) nastiňuje atmosféru, ve které není čas na hrdinství. Často budete utíkat s trenkami poněkud vlhkými.

The Evil Within

Hra se soustředí na příběh detektiva Sebastiana a jeho společníka. Ti navštíví místo masové vraždy, kde je očekává tajuplná síla. Dvojice se stane svědkem vyvražďování policistů a Sebastian musí čelit útoku, po kterém upadne do bezvědomí. Probouzí se tak do neznámého prostředí plného monster.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

Dying Light

zombie akce

Ve dne hrdinou, v noci utíkajícím zoufalcem. Velikým tahákem zombie akce Dying Light je měnící se dynamika hry, která závisí na denním období. Přes den hráči ve světě sbírají zásoby a vyrábějí zbraně, v noci se pak titul mění v boj o přežití. Zombíci jsou totiž po setmění agresivnější  a nebezpečnější.

Dying Light

Hra se zombie tématiku snaží oživit prvky akrobatického pohybu známého jako parkour. Můžete tak přeskakovat budovy a lézt po rozličných objektech, které k tomu nikdy neměly sloužit. Akce pak nabízí krvavý boj zblízka i bezpečnější pálení ze zbraní na dálku. Titul také zahrnuje prvky z her na hrdiny a postavy si lze přizpůsobovat a vylepšovat.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

Thief 4

plíživý titul

Zloděj Garrett okrádá bohaté pro vlastní prospěch. Proslulá "straka" se vrací do industriálního města známého jako City, aby ukradla vše cenné. Městu naneštěstí vládne tyran označovaný jako Baron a oblast kromě epidemie sužují i sociální problémy (více o hře).

Thief

Hra vzniká ve studiu Eidos Montreal, tedy u stejných vývojářů jako Deus Ex: Human Revolution. Autoři projektu navíc slibují úctu k dědictví původní série. V hráčích však obavu vyvolává speciální schopnost Focus, která zvýrazňuje objekty, po nichž lze šplhat, či světla, která je možné uhasit. Značného vylepšení by měla doznat umělá inteligence, která úrovně bude důvěrně znát, a vytuší tak, kde jsou vhodná místa pro úkryt.

Vydání: 28. února 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

Titanfall

sci-fi střílečka
Duchovní otcové série Call of Duty se vracejí s novou značkou. Tentokrát je to futuristická síťová řež, v níž soupeří dva týmy po šesti hráčích a dění na bojišti oživují robotičtí titáni. Ti mohou být ovládáni přímo hráči, lze je však ponechat i jejich vlastní inteligenci.

Titanfall

Vývojáři slibují do stříleček vrátit vertikální rovinu. Bojovníci totiž mohou využívat raketové batohy a pestřejší pohyb umožňují i samotní titáni. Jejich jednotlivé typy se pak liší například rychlostí a vydrží, ale i dostupným arzenálem.

Vydání: 13. března 2014
Platformy: PC, Xbox 360 a Xbox One

Elite: Dangerous

vesmírný simulátor

Kdokoliv se kdykoliv může stát obchodníkem, pirátem, lovcem odměn či převzít další z mnoha rolí. Taková je základní idea vesmírného simulátoru Elite: Dangerous, ve kterém lze v kosmické lodi prozkoumávat rozsáhlý vesmír. Šéf projektu David Braben tvrdí, že je ve hře 150 tisíc slunečních soustav. Konkrétně těch, co jsou Zemi nejblíže.

Elite: Dangerous

Titul se navíc řadu otázek snaží řešit realisticky a logicky. Ve vesmíru neexistuje zvuk, a vypnutím motorů tak nepříteli zmizíte z radarů. Elite: Dangerous navíc nabízí značnou hráčskou svobodu ve vylepšování lodí. Někteří lidé tak mohou vsadit na silný arzenál, jiní na lehká a rychlá plavidla.

Vydání: hra je již dostupná v alfaverzi
Platformy: PC a v budoucnu i Mac

Murdered: Soul Suspect

detektivní akce
Tatu akční detektivku hrajete jako duch zavražděného policisty. V titulu tak například sledujete policejní vyšetřování vaší vraždy, na kterém se podílí i váš bratr. Místa činu však zkoumáte i na vlastní pěst. Jako duch se však nemůžete ničeho dotýkat či s věcmi jakkoliv manipulovat.

Murdered: Soul Suspect

Mrtvý policista se nicméně na svět může dívat očima jiných postav a oživovat jejich vzpomínky. To umožňuje zkoumat například poznámky rozličných detektivů. Akční složkou jsou pak souboje s démony, kteří obývají některé domy.

Vydání: druhé čtvrtletí roku 2014
Platformy: PC, Xbox 360 a PlayStation 3

Daylight

horor a boj o přežití

Základní koncept hry Daylight je netradiční. Je to totiž horor v náhodně generovaném prostředí, a každý průchod hrou proto bude jiný. Daylight navíc nezahrnuje žádné zbraně, k dispozici máte pouze mobilní telefon. Tím si lze svítit na cestu, a objevovat tak temnou minulost opuštěné nemocnice.

Daylight

Hlavní postava ztratila paměť, a o děsivém prostředí proto nic netuší. Titul zahrnuje dějovou linku, tu však hráč odhaluje teprve při průchodu hrou. Příběhové prvky nicméně titul spíše naznačuje, a pochopení tedy závisí na hráčově schopnosti interpretace. Jedna herní seance údajně zabere okolo dvaceti až třiceti minut. Pro úplné pochopení děje je však třeba opakovaného hraní.

Vydání: první čtvrtletí roku 2014
Platformy: PC a PlayStation 4

Star Citizen

vesmírný simulátor
Star Citizen je král komunitního financování s rozpočtem přes 700 milionů korun. Má to být velkolepý vesmírný simulátor, který nabídne dvě varianty hry. Jednou bude sólo hra s podporou kooperace, druhou pak on-line akce ve stálém světě obývaném hordou hráčů.

Star Citizen

Hráč si nejdříve musí vydobýt občanství, k jehož získání vede řada cest. Sloužit lze například v armádě. Občanství pak poskytuje rozličné výhody, například nižší daňovou sazbu či lepší přístup k obchodování (více o hře). Titul má zahrnovat propracovaný ekonomický systém a vývojáři chtějí předvést ohromující grafiku, která otestuje výkon počítačů. Posloužit k tomu má technologie CryEngine 3.

Vydání: betaverze sólo hry v srpnu 2014, beta on-line komponenty koncem roku
Platformy: pouze PC

Wolfenstein: The New Order

střílečka s alternativní historií
Otec moderních stříleček se po čtyřleté odmlce vrací na scénu. Hra nevzniká pod taktovkou původních autorů z id Software a vývojáři tentokrát vykročili novým směrem. Hra totiž přinese alternativní pohled na historii. Píše se rok 1960 a nacisté druhou světovou válku vyhráli. Hlavní hrdina B. J. Blazkowicz se tak má pokusit o takřka nemožný protiútok v Evropě (první dojmy).

Wolfenstein: The New Order

Hráči budou pronikat do nacistických opevnění, v nichž mohou získat výjimečné zbraně. Objevit tam půjde stejné technologie, kterými Hitlerova armáda ovládla svět. Titul tentokrát nebude zahrnovat síťovou hru.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

DayZ

zombie akce a boj o přežití
V DayZ nás čeká boj o přežití v nejčistším smyslu slova. Je to zombie akce, ve které herní náplň tvoří sami hráči. Jediným cílem je přežít, tedy udržovat postavu nasycenou a nenechat se zabít jiným hráčem či zombíkem.

Obrázek ze samostatné verze hry DayZ

Titul je fascinujícím simulátorem postapokalyptického scénáře, ve kterém se ukazuje lidská povaha ve vší nahotě. Někteří hráči vám budou altruisticky pomáhat, jiní vás zastřelí kvůli plechovce fazolí. Titul původně vznikal jako modifikace (čtěte více) pro českou hru Arma 2, autor projektu však nyní vede vývoj samostatné verze.

Vydání: alfaverze je již k dispozici, beta koncem roku 2014
Platformy: pouze PC

Autor:
Nejčtenější

Friday the 13th: The Game
Zabijte kamaráda na sto způsobů. Recenze brutality Friday the 13th

Maskovaný sériový vrah se od uvedení prvního filmu před 37 lety vrací v očekávané hře pro více hráčů. Děs kolem sebe vytváří stále a při hraní s dobrou partou...  celý článek

Elijah Wood chystá hru Transference pro virtuální realitu
V chystané hře Elijaha Wooda není virtuální realita bezpečná

Firma SpectreVision herce Elijaha Wooda chystá unikátní hororovou hru pro virtuální realitu Transference. Má být tak děsivá, až ji ani nebudete chtít hrát.   celý článek

Impact Winter
RECENZE: Postapokalyptický Impact Winter vás odnaučí milovat zimu

Očekávaný simulátor přežití Impact Winter vám ukáže, že konec světa bude pěkně ledový. Jako vedoucí skupiny přeživších se budete muset postarat nejen o sebe,...  celý článek

Super Mario Odyssey
Super Mario Odyssey má být hit letošních Vánoc. První dojmy

Vypravil jsem se do německé centrály Nintenda zahrát si několik připravovaných her. Jako první jsem samozřejmě vyzkoušel hru, od které si Nintendo slibuje...  celý článek

Kristen Hughey jako Bunny D.Va (Overwatch)
Digitální prodeje na PC letos razantně poklesly, může za to Overwatch

Byť příjmy z digitálního prodeje v celém odvětví stoupají, PC platforma zaznamenala znatelný meziroční pokles. Může za to střílečka Overwatch od firmy...  celý článek

Další z rubriky

Prezentace Devolver Digital na E3
Useknuté končetiny, explodující hlava. I tak vypadá E3 konference

Tisková konference nezávislého vydavatelství Devolver Digital patří mezi nejzajímavější události letošní E3. Byť jsme se toho o chystaných hrách moc...  celý článek

Každoroční slevy na Steamu
Připravte si peněženky, začal výprodej na Steamu

V digitálním obchodě Steam lze aktuálně nakoupit spoustu her za zlomek původní ceny. Ideální čas zásobit se na prázdniny.  celý článek

Wolfenstein II: New Colossus
Pět největších překvapení z herního svátku E3 2017

Rozebíráme, které hry, případně oznámení, nás na E3 2017 nejvíce překvapily - v tom dobrém slova smyslu. Neváhejte a o své dojmy se podělte v diskuzi.   celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.