Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejočekávanější akční hry roku 2014

aktualizováno 
Letošní rok přinese první významné akce, které financovala hráčská komunita. Nechybí však ani řada působivých velkorozpočtových her, například nová značka Titanfall od autorů Call of Duty či návrat sérií Thief a Wolfenstein.

Letos se na hráčské obrazovky vrátí série Wolfenstein.

Tom Clancy’s The Division

postapokalyptická akce s prvky z her na hrdiny
Vydejte se do postapokalyptického New Yorku. The Division je titul, který kombinuje akci a prvky známé z her na hrdiny v moderním prostředí. Žádná kouzla, žádné vesmírné lodě. Titul je neustále on-line, hráči se tedy setkávají ve společném světě, kde obchodují, spolupracují či soupeří.

Tom Clancy's The Division

Zápletkou je pandemie, která zapříčiní kolaps základních systémů v New Yorku. Společnost tak během několika dnů upadá do chaosu a k životu se probouzí speciální jednotka The Division. Ta je trénovaná právě pro podobně chaotické případy a její členové dokážou operovat bez jasné hierarchie a jednotného velení.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, PlayStation 4 a Xbox One

The Evil Within

horor a boj o přežití

The Evil Within bude čistokrevný boj o přežití od autora série Resident Evil Shinjiho Mikamiho. Zveřejněné video ze hry (podívejte se) nastiňuje atmosféru, ve které není čas na hrdinství. Často budete utíkat s trenkami poněkud vlhkými.

The Evil Within

Hra se soustředí na příběh detektiva Sebastiana a jeho společníka. Ti navštíví místo masové vraždy, kde je očekává tajuplná síla. Dvojice se stane svědkem vyvražďování policistů a Sebastian musí čelit útoku, po kterém upadne do bezvědomí. Probouzí se tak do neznámého prostředí plného monster.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

Dying Light

zombie akce

Ve dne hrdinou, v noci utíkajícím zoufalcem. Velikým tahákem zombie akce Dying Light je měnící se dynamika hry, která závisí na denním období. Přes den hráči ve světě sbírají zásoby a vyrábějí zbraně, v noci se pak titul mění v boj o přežití. Zombíci jsou totiž po setmění agresivnější  a nebezpečnější.

Dying Light

Hra se zombie tématiku snaží oživit prvky akrobatického pohybu známého jako parkour. Můžete tak přeskakovat budovy a lézt po rozličných objektech, které k tomu nikdy neměly sloužit. Akce pak nabízí krvavý boj zblízka i bezpečnější pálení ze zbraní na dálku. Titul také zahrnuje prvky z her na hrdiny a postavy si lze přizpůsobovat a vylepšovat.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

Thief 4

plíživý titul

Zloděj Garrett okrádá bohaté pro vlastní prospěch. Proslulá "straka" se vrací do industriálního města známého jako City, aby ukradla vše cenné. Městu naneštěstí vládne tyran označovaný jako Baron a oblast kromě epidemie sužují i sociální problémy (více o hře).

Thief

Hra vzniká ve studiu Eidos Montreal, tedy u stejných vývojářů jako Deus Ex: Human Revolution. Autoři projektu navíc slibují úctu k dědictví původní série. V hráčích však obavu vyvolává speciální schopnost Focus, která zvýrazňuje objekty, po nichž lze šplhat, či světla, která je možné uhasit. Značného vylepšení by měla doznat umělá inteligence, která úrovně bude důvěrně znát, a vytuší tak, kde jsou vhodná místa pro úkryt.

Vydání: 28. února 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

Titanfall

sci-fi střílečka
Duchovní otcové série Call of Duty se vracejí s novou značkou. Tentokrát je to futuristická síťová řež, v níž soupeří dva týmy po šesti hráčích a dění na bojišti oživují robotičtí titáni. Ti mohou být ovládáni přímo hráči, lze je však ponechat i jejich vlastní inteligenci.

Titanfall

Vývojáři slibují do stříleček vrátit vertikální rovinu. Bojovníci totiž mohou využívat raketové batohy a pestřejší pohyb umožňují i samotní titáni. Jejich jednotlivé typy se pak liší například rychlostí a vydrží, ale i dostupným arzenálem.

Vydání: 13. března 2014
Platformy: PC, Xbox 360 a Xbox One

Elite: Dangerous

vesmírný simulátor

Kdokoliv se kdykoliv může stát obchodníkem, pirátem, lovcem odměn či převzít další z mnoha rolí. Taková je základní idea vesmírného simulátoru Elite: Dangerous, ve kterém lze v kosmické lodi prozkoumávat rozsáhlý vesmír. Šéf projektu David Braben tvrdí, že je ve hře 150 tisíc slunečních soustav. Konkrétně těch, co jsou Zemi nejblíže.

Elite: Dangerous

Titul se navíc řadu otázek snaží řešit realisticky a logicky. Ve vesmíru neexistuje zvuk, a vypnutím motorů tak nepříteli zmizíte z radarů. Elite: Dangerous navíc nabízí značnou hráčskou svobodu ve vylepšování lodí. Někteří lidé tak mohou vsadit na silný arzenál, jiní na lehká a rychlá plavidla.

Vydání: hra je již dostupná v alfaverzi
Platformy: PC a v budoucnu i Mac

Murdered: Soul Suspect

detektivní akce
Tatu akční detektivku hrajete jako duch zavražděného policisty. V titulu tak například sledujete policejní vyšetřování vaší vraždy, na kterém se podílí i váš bratr. Místa činu však zkoumáte i na vlastní pěst. Jako duch se však nemůžete ničeho dotýkat či s věcmi jakkoliv manipulovat.

Murdered: Soul Suspect

Mrtvý policista se nicméně na svět může dívat očima jiných postav a oživovat jejich vzpomínky. To umožňuje zkoumat například poznámky rozličných detektivů. Akční složkou jsou pak souboje s démony, kteří obývají některé domy.

Vydání: druhé čtvrtletí roku 2014
Platformy: PC, Xbox 360 a PlayStation 3

Daylight

horor a boj o přežití

Základní koncept hry Daylight je netradiční. Je to totiž horor v náhodně generovaném prostředí, a každý průchod hrou proto bude jiný. Daylight navíc nezahrnuje žádné zbraně, k dispozici máte pouze mobilní telefon. Tím si lze svítit na cestu, a objevovat tak temnou minulost opuštěné nemocnice.

Daylight

Hlavní postava ztratila paměť, a o děsivém prostředí proto nic netuší. Titul zahrnuje dějovou linku, tu však hráč odhaluje teprve při průchodu hrou. Příběhové prvky nicméně titul spíše naznačuje, a pochopení tedy závisí na hráčově schopnosti interpretace. Jedna herní seance údajně zabere okolo dvaceti až třiceti minut. Pro úplné pochopení děje je však třeba opakovaného hraní.

Vydání: první čtvrtletí roku 2014
Platformy: PC a PlayStation 4

Star Citizen

vesmírný simulátor
Star Citizen je král komunitního financování s rozpočtem přes 700 milionů korun. Má to být velkolepý vesmírný simulátor, který nabídne dvě varianty hry. Jednou bude sólo hra s podporou kooperace, druhou pak on-line akce ve stálém světě obývaném hordou hráčů.

Star Citizen

Hráč si nejdříve musí vydobýt občanství, k jehož získání vede řada cest. Sloužit lze například v armádě. Občanství pak poskytuje rozličné výhody, například nižší daňovou sazbu či lepší přístup k obchodování (více o hře). Titul má zahrnovat propracovaný ekonomický systém a vývojáři chtějí předvést ohromující grafiku, která otestuje výkon počítačů. Posloužit k tomu má technologie CryEngine 3.

Vydání: betaverze sólo hry v srpnu 2014, beta on-line komponenty koncem roku
Platformy: pouze PC

Wolfenstein: The New Order

střílečka s alternativní historií
Otec moderních stříleček se po čtyřleté odmlce vrací na scénu. Hra nevzniká pod taktovkou původních autorů z id Software a vývojáři tentokrát vykročili novým směrem. Hra totiž přinese alternativní pohled na historii. Píše se rok 1960 a nacisté druhou světovou válku vyhráli. Hlavní hrdina B. J. Blazkowicz se tak má pokusit o takřka nemožný protiútok v Evropě (první dojmy).

Wolfenstein: The New Order

Hráči budou pronikat do nacistických opevnění, v nichž mohou získat výjimečné zbraně. Objevit tam půjde stejné technologie, kterými Hitlerova armáda ovládla svět. Titul tentokrát nebude zahrnovat síťovou hru.

Vydání: v průběhu roku 2014
Platformy: PC, nová generace konzolí a Xbox 360 i PlayStation 3

DayZ

zombie akce a boj o přežití
V DayZ nás čeká boj o přežití v nejčistším smyslu slova. Je to zombie akce, ve které herní náplň tvoří sami hráči. Jediným cílem je přežít, tedy udržovat postavu nasycenou a nenechat se zabít jiným hráčem či zombíkem.

Obrázek ze samostatné verze hry DayZ

Titul je fascinujícím simulátorem postapokalyptického scénáře, ve kterém se ukazuje lidská povaha ve vší nahotě. Někteří hráči vám budou altruisticky pomáhat, jiní vás zastřelí kvůli plechovce fazolí. Titul původně vznikal jako modifikace (čtěte více) pro českou hru Arma 2, autor projektu však nyní vede vývoj samostatné verze.

Vydání: alfaverze je již k dispozici, beta koncem roku 2014
Platformy: pouze PC

Autor:
Nejčtenější

Star Wars Battlefront II
Podívejte se na nové trailery Battlefront 2 a Assassin’s Creed: Origins

U příležitosti právě započatého Gamescomu dostaly dvě z nejočekávanějších her současnosti nové trailery. A oba vypadají fantasticky.   celý článek

Biomutant
Nově oznámený Biomutant vypadá jako Kung Fu Panda pro dospělé

Konečně zase nově oznámená hra, která nemá v názvu číslovku. Biomutant láká na otevřený svět a možnost přizpůsobit si vlastního hrdinu k obrazu svému.  celý článek

The Sims 4 Psi a kočky
Do Sims 4 míří spousta koček a psů, expanze vyjde v listopadu

Simulátor života a vztahů The Sims 4 rozšíří v listopadu expanze s názvem Psi a kočky.   celý článek

Cities: Skylines - Green Cities
Strategie Cities: Skylines se v další expanzi zaměří na zelená města

Zelená města mají být města budoucnosti. V budovatelské strategii Cities: Skylines si je ovšem v rámci expanze Green Cities postavíme už tento rok.   celý článek

Jaenette Voerman - Vampire the Masquerade: Bloodlines
Vymodlená pokračování. Třicet her, které snad neřekly poslední slovo

Některá pokračování s nadějí vyhlížíme rok co rok, v jiné už ani nedoufáme. Níže nabízím svůj seznam čítající rovných třicet kousků. Při jeho sestavování...  celý článek

Další z rubriky

GTA 5
Prestižní škola využívá Grand Theft Auto 5 jako učební pomůcku

Kanadská prestižní střední škola Royal St. George’s College využívá Grand Theft Auto 5 jako učební prostředek, na kterém studentům ukazuje zakořeněné...  celý článek

League of Legends
Slavný fotbalista vyhrál soud s autory League of Legends

Slavný nizozemský fotbalista Edgar Davids uspěl s žalobou proti provozovatelům hry League of Legends. Jedna z postav se totiž notně inspirovala jeho vzhledem.   celý článek

DuckTales (NES)
James Bond, Spiderman i strýček Skrblík. Nejlepší hry s licencí - díl druhý

V pokračování našeho přehledu nejlepších her na motivy filmů, seriálů, komiksů a knih připomínáme některé tituly, které si vybaví spíše ti dříve narození....  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.