Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset nejočekávanějších her, které vycházejí v květnu

aktualizováno 
Vybíráme deset her, které vycházejí během května a na něž se opravdu těšíme. Je toho dost, takže větším problémem může v květnu být nedostatek času.

Carmageddon: Reincarnation | foto: Stainless Games

Upozornění na úvod: toto není kompletní seznam her, které v květnu vycházejí. V seznamu se dokonce nemusejí objevit ani některé mediálně známé blockbustery. Vybíráme hry, které nám přijdou zajímavé, na které se sami těšíme, a to napříč celým herním spektrem od velkých jmen přes nezávislou scénu, experimentální hry po mobilní kousky. Na vaše tipy se samozřejmě těšíme v diskuzi.

1.Zaklínač 3: Divoký hon

rozsáhlá hra na hrdiny

Zaklínač 3: Divoký hon (PC)
Zaklínač 3: Divoký hon (PC)
Zaklínač 3

Zaklínač 3: Divoký hon

Od vydání jedné z nejočekávanějších her roku 2015 nás dělí necelý měsíc. Díky neustálému přísunu nových informací, videí i pohledů do zákulisí o ní víme prakticky vše (herní karta). Zopakujme tedy jen, že Zaklínač 3 uzavře příběh hlavního hrdiny Geralta, kterého stvořil polský spisovatel Andrzej Sapkowski. Těšíme se na průzkum otevřeného herního světa, rychlé souboje s roztodivnými nepřáteli, perfektní grafiku a doufejme, že i parádní zábavu na desítky hodin, kterou Zaklínač 3 slibuje.

Vychází: 19. května (české titulky)
Platforma: PC, Xbox One, PlayStation 4

2.Wolfenstein: The Old Blood

náckobijec znovu v akci

Wolfenstein: The Old Blood
Wolfenstein: The Old Blood
Wolfenstein: The Old Blood

Wolfenstein: The Old Blood

V loňské akci Wolfenstein: The New Order se nacistům podařilo vyhrát druhou světovou válku. V letošním prequelu The Old Blood, který se odehrává ještě před koncem války, zjistíme, jak se nacistům podařilo osvojit si pokročilé technologie, s nimiž nakonec porazili spojence. Mnoho technologií, se kterými jsme se loni setkali, je tak ještě ve fázi prototypů. Na co se dále těšit? Kompletně novou grafiku, rychlé tempo, doplnění příběhu a multifunkční ocelovou trubku, která poslouží jako nástroj i zbraň. Podrobnosti čtěte v preview.

Vychází: 5. května
Platforma: PC, Xbox One, PlayStation 4

3.Splatoon

těžká váha na Wii U

Splatoon
Splatoon
Splatoon

Splatoon

Ti, kteří Splatoon hráli, nešetří nadšením. V jádru je to týmová on-line akce, která se hraje čtyři na čtyři. Hrdinové se snaží označkovat co nejvíce plochy svojí barvou. Inkoustové plochy pak poskytují skrýš před nepřáteli, nebo naopak cizí barevná místa zpomalí pochyb. Důležitá je i volba strategie. Pokud se zaměříte jen na likvidaci nepřátel, může se stát, že protihráči přemalují vaše území a posléze vás převálcují.

Vychází: 29. května
Platforma: Wii U

4.Project CARS

realistické závodění

Project CARS - Lykan Hypersport
Project CARS
Project CARS

Project CARS

Týden nás dělí od vydání realistických závodů Project CARS, tedy projektu, jenž byl odložen tolikrát, že už to ani nepočítáme. Tentokrát se za vydání zaručil přímo vydavatel Bandai Namco.

Project Cars jsou závody s důrazem na realismus. Chtějí soupeřit s tituly jako Forza a Gran Turismo, ale na rozdíl od obou zmíněných budou dostupné i pro PC.  Na hře pracuje studio Slightly Mad Studios, které má na svém kontě například závody Need for Speed: Shift z roku 2009. Tvůrci také slibují po vydání hry každý měsíc auto zdarma. Prvním bude Lykan Hypersport.

Vychází: 8. května
Platforma: PC, Xbox One, PlayStation 4 (později Linux a Wii U)

5.Warhammer 40,000: Regicide (předběžný přístup)

krvavé šachy

Warhammer 40,000: Regicide
Warhammer 40,000: Regicide
Warhammer 40,000: Regicide

Warhammer 40,000: Regicide

Víte, co vznikne, když se spojí tradiční hra šachy se světem Warhammeru? Brutální tahová strategie Warhammer 40,000: Regicide, která vychází ze stejnojmenné deskové hry. Hraje se na ploše 8 x 8 polí a oznámeny zatím byly dvě frakce: vesmírní mariňáci a orkové. Cílem je využít schopností svých jednotek a porazit nepřítele. A protože mluvíme o světě Warhammeru, není nouze o brutální situace, například rozšlápnuté hlavy. Zahrát si ovšem půjde i klasické šachy, jen poněkud krvavější. Kdo vzpomíná na Battle Chess?

Vychází: 5 května
Platfroma: PC (později iOS a Android)

6.Carmageddon: Reincarnation

koňská dávka nostalgie

Carmageddon: Reincarnation
Carmageddon: Reincarnation
Carmageddon: Reincarnation

Carmageddon: Reincarnation

Brutální závody Carmageddon měly přifrčet už minulý měsíc, ale kvůli mnoha chybám vývojáři ostrý start odložili. Kdo nechce čekat, může si hru pořídit v rámci předběžného přístupu, který zahrnuje veškerý obsah. Poslední týdny totiž probíhá pouze hledání chyb. Ničit soupeře a srážet vše, co vám vleze pod kola, lze v režimu kariéry i on-line. Zkrátka starý dobrý Carmageddon (dobová recenze).

Vychází: 21. května
Platforma: PC

7.Magicka 2

kooperace s humorem

Magicka 2

Magicka 2

Magicka 2

Magicka 2

Magicka 2

Magicka 2

Chopíte se jednoho z mágů a pustíte se do boje proti vlnám nepřátel. Světem Midgárd vás provede Vlad, který tvrdí, že je „manpire“ a ne „vampire“, ostatně podívejte se na video. Pokud se naladíte na specifický humor a vezmete na vědomí, že vámi seslaná kouzla mohou přizabít i vaše přátele, pak se budete zřejmě dobře bavit. Magicka 2 slibuje kooperaci až ve čtyřech, a to ve všech úrovních i dostupných módech. Doufejme, že napodruhé i s menším počtem bugů (dodejme, že na hře pracuje jiné studio).

Vychází: 26. května
Platforma: PC, PlayStation 4 (později pak Linux)

8.Home is Where One Starts...

najít domov

Home is Where One Starts...
Home is Where One Starts...
Home is Where One Starts...

Home is Where One Starts...

Home is Where One Starts... je krátká experimentální hra založená na průzkumu herního světa, protentokrát venkova. Její tvůrce se odkazuje na hry jako Dear Esther či Gone Home, inspiraci pro zpracování venkova pak čerpal v knížkách Na východ od ráje od Steinbecka a Strom života od Malicka. Autor také tvrdí, že hra se soustředí více na atmosféru než na řešení hádanek. Ostatně dohrát půjde za 15 – 30 minut.

Vychází: 13. května
Platforma: PC, MAC

9.Invisible, Inc.

na tahy a hlavně nenápadně

Invisible, Inc.
Invisible, Inc.
Invisible, Inc.

Invisible, Inc.

Invisible, Inc. je taktická tahová strategie s prvky roguelike (co je roguelike?) a náhodně generovaným prostředím, která klade důraz plíživý postup a špionáž. V plánovací části má hráč omezený čas na to, aby získal potřebné informace o hrozbě a připravil se na misi. V taktické části pak utrácí akční body za pohyb, úhybné manévry, ale i hackování různých zařízení. Důležité je pohybovat se nepozorovaně, eliminace nepřátel totiž není primárním cílem hry.

Vychází: 12. května
Platforma: PC, PlayStation 4, MAC, Linux

10.The Incredible Adventures of Van Helsing III

maďarská diablovka

The Incredible Adventures of Van Helsing III
The Incredible Adventures of Van Helsing III
The Incredible Adventures of Van Helsing III

The Incredible Adventures of Van Helsing III

Hordy nepřátel, vylepšování vlastní postavy a lov lepších a lepších předmětů. Pokud byste si rádi střihli hru ve stylu Diablo a nevyžadujete okázalou vizuální stránku, The Incredible Adventures of Van Helsing III by se vám mohl líbit. Doufejme jen, že po

slušné jedničce

se autoři poučili z chyb dvojky. Těšit se můžete na šest povolání (prozatím

známe čtyři

), sólo hru, kooperaci až ve čtyřech a PvP (player vs. player).

Vychází: květen
Platforma: PC

Která květnová hra vás nejvíce zaujala?

celkem hlasů: 2802

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 31. května 2015. Anketa je uzavřena.

Zaklínač 3: Divoký hon 1296
Carmageddon: Reincarnation 455
Wolfenstein: The Old Blood 405
Project CARS 316
Warhammer 40,000: Regicide 91
The Incredible Adventures of Van Helsing III 69
Magicka 2 64
Invisible, Inc. 49
Splatoon 30
Home is Where One Starts... 27
Autor:
Nejčtenější

S tímto trikem se na veřejnosti objevil jeden ze zaměstnanců společnosti Valve.
I kdyby Half-Life 3 vyšel, stejně by asi neměl konec, prozradil vývojář

Scénárista série Half-Life Marc Laidlaw prozradil, že slavná značka byla zamýšlena tak, aby se na ni vždy dalo navázat dalším dílem. Pokud se tedy někdy...  celý článek

Mass Effect: Andromeda
Mass Effect Andromeda s odstupem a slevou, má to smysl? Pohled čtenáře

Rozporuplné reakce na sci-fi Mass Effect Andromeda řadu lidí odradily od koupě. Patřil mezi ně i čtenář Michal Dvořák, který si hru nakonec pořídil později a...  celý článek

Ilustrační obrázek
Sraz fanoušků Pokémonů skončil trapasem, lidé vypískali pořadatele

Kvůli výpadku serveru se z největšího srazu fanoušků Pokémonů stala jen veliká ostuda, za kterou se pořadatelé budou muset ještě dlouho omlouvat.  celý článek

Fallout 4 (Xbox One)
Dohrát všechny Fallouty za necelé dvě hodiny? Není problém!

Přesně jednu hodinu, 37 minut a 54 sekund zabralo jednomu člověku dohrát všech pět dosavadních dílů série Fallout za sebou. Dokonale přitom využil chyb, které...  celý článek

Konspirace
Tajný vládní experiment maskovaný jako videohra? Příběh hry Polybius

Muži v černém hlídající před vchody do heren, umírající děti a zneužívání drog. Je videoherní automat Polybius jen městská legenda, nebo skutečný vládou...  celý článek

Další z rubriky

Bojovnice Cammy ze Street Fightera 5
Až příliš sexy kostým. Soutěžící musel změnit své bojovnici oblečení

Postava Cammy ze série Street Fighter je na televizní vysílání zřejmě až příliš sexy. Na turnaji vysílaném stanicí ESPN proto musel jeden ze soutěžících změnit...  celý článek

Fallout 4 (Xbox One)
Dohrát všechny Fallouty za necelé dvě hodiny? Není problém!

Přesně jednu hodinu, 37 minut a 54 sekund zabralo jednomu člověku dohrát všech pět dosavadních dílů série Fallout za sebou. Dokonale přitom využil chyb, které...  celý článek

Antihrdinové
Hrdina, nebo padouch? Vybíráme nejlepší herní antihrdiny

Během herní historie jsme měli možnost zahrát si za spoustu hlavních postav, které z nekonečné řady klasických klaďasů nějakým způsobem vybočovaly. Podívejme...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.