DarkOrbit

DarkOrbit

On-line hra vydělala prodejem virtuálního předmětu až 52 milionů korun

  • 19
Webový on-line titul DarkOrbit je hratelný zdarma, placením skutečných peněz však hráči mohou získat oproti ostatním uživatelům výhodu.

Pro pořízení předmětu zvaného Zeus Battle Drone je třeba vlastnit řadu jiných předmětů a hráč, který je za skutečné peníze obstará všechny naráz, by v listopadu zaplatil 1000 eur. V přepočtu tedy zhruba 26 000 korun.

Zeus Battle Drone si podle serveru Gamesbrief.com během čtyř dnů pořídilo dva tisíce hráčů. Společnost tak teoreticky mohla získat až 52 milionů korun. Vývojáři však neodhalili, kolik lidí si již předchozí předměty obstaralo v minulosti.

Virtuální položky se totiž pořizují za herní měnu urudium, která má vůči skutečným penězům pohyblivý kurz a přesný zisk nelez jednoduše vyčíslit. Urudium lze také získávat bez placení skutečných peněz, a to hraním samotné hry. Výjimečné též nejsou slevové akce, ve kterých lze za stejné peníze pořídit i dvakrát více virtuální měny. 

Free2play

Bonusweb v létě vybral devět významných titulů, které jsou ke hraní zdarma a dosahují kvality kupovaných her.

Ačkoliv tedy celkové zisky budou pravděpodobně nižší, případ svědčí o potenciálu platebního modelu ke hraní zdarma (free2play). V tom bývá základ hry bezplatný a uživatelé si za skutečné peníze dokupují rozličný obsah, herní funkce či různé výhody.

Na model ke hraní zdarma již v minulosti přešly i velkorozpočtové on-line hry jako Age of Conan či Lord of the Rings Online. Autoři webového titulu DarkOrbit prý letos očekávají příjmy v hodnotě 200 milonů eur, tedy zhruba 5,2 miliardy korun.


Témata: virtuální, Zisk