Paranautical Activity | foto: Mike Maulbeck

Vývojář vyhrožoval smrtí zakladateli Valve, studio po omluvě opustil

  • 1
Zabiju Gaba Newella, napsal vývojář v pondělí na Twitteru. Newell je totiž šéfem společnosti Valve, která provozuje digitální distribuci Steam. A Steam pochybil při správě hry, kvůli které vývojář takto zareagoval.

Zdánlivě banální chyba však u vývojáře Mika Maulbecka vyvolala sérii výrazných reakcí (čtěte naši glosu). Jeho titul Paranautical Activity totiž byl v katalogu původně dostupný v předběžném přístupu.

Valve pak titul zvolilo jako jednu z doporučovaných her s halloweenskou tématikou. Jenže Paranautical Activity v mezičase opustilo fázi předběžného přístupu a Valve z upoutávky zapomnělo odstranit patřičný štítek.

Mike Maulbeck v souvislosti s tím na Twitteru napsal: „Zas***ej Steam tahá zk****ný peníze z mojí kapsy. Lidi mylně informuje, že hra je v debilním předběžným přístupu.“ A pokračoval sadou dalších příspěvků v podobném duchu.

Ironií však je, že zařazení titulu do seznamu doporučených her je od Valve vlídný krok. A volba je výhradně na správcích katalogu.

Maulbeckovy útočné reakce tak vedly ke kompletnímu odstranění hry ze Steamu a vývojář později na situaci reagoval odchodem ze svého studia Code Avarice a vyjádřením na oficiálním blogu.

„Paranautical Activity na Steamu již opustilo Early Access a po určitých zmatcích o stavu hry mě Steam frustroval, a tweetoval jsem proto sadu rozčílených zpráv, které končily mým sarkastickým prohlášením, že zabiju Gaba Newella. To jsem pochopitelně nemyslel vážně, ale stejně to bylo zcela nepřijatelné.“

Maulbeck v reakci na to společnost opustil, aby studio získalo možnost hru vrátit zpět na Steam. „A pokud se tam nevrátí Paranautical Activity, snad dostanou šanci alespoň další hry od Code Avarice.“ V souvislosti s tím prohlásil, že jeho krátkozraké kroky vedly k likvidaci úsilí jeho i celého vývojářského týmu.

„Můj hněv a tendence ventilovat na Twitteru představovala od mého vstupu do herního průmyslu konstantní problém. Nemám na to. Nemám vůli nutnou pro to, abych byl ‚tvář‘ společnosti. Pokud na hrách budu pracovat i nadále, bude to jako jeden anonymní z tisíce v nějaké sračkózní korporaci,“ píše Maulbeck.

Svou polovinu společnosti tak prodal druhému společníkovi Travisovi a své duševní vlastnictví ponechal studiu Code Avarice.

V diskusi pod článkem je však možné objevit reakce lidí, kteří tvrdí, že s Mikem měli osobní zkušenost. Jeden z nich napsal: „Mike není dobrý člověk. Dostal, co si zasloužil, a kdokoliv ho lituje, tak by neměl.“


Témata: Steam, Valve