Komiksoví superhrdinové se na monitory našich počítačů dostávají poměrně často. Většinou je to ku příležitosti filmového zpracování jejich dobrodružství z obrázkového čtení, které obvykle doprovází stejnojmenná hra. To je i případ Irona Mana, který se příští jaro dostane kromě stříbrného plátna i na PC a všechny důležité konzole, včetně handheldů.
A jak tomu už u komiksových her bývá, tak bude hratelnost založena na speciálních schopnostech hlavního hrdiny. Že půjde hlavně o akci, nejspíše nebude nutné příliš zdůrazňovat. Takže co že nám to ve hře Iron Man, v běžném životě známý pod jménem Anthony Edward „Tony“ Stark předvede? Jde o lehce znuděného multimilionáře, také trochu playboye, který nevěděl co s penězi a tak si nechal za nemalý obnos sestavit brnění, vybavené laserovým paprskem a tryskami k létání.
Díky brnění se Tonyho síla znásobuje a kromě normálních smrtelníků mu nedělá problém přemoci svými kovovými pěstmi i tank.
Jasně, utracené peníze sice mohl věnovat na charitu, ale i když v našem postkomunistickém státě se může zdát, že každý bohatý Američan musí být zároveň lhostejný k osudu ostatních, tak v případě pana Starka tomu tak není. I když možná chtěl tato brnění masově prodávat pro armádní účely, tak si nakonec oblékl první prototyp na sebe a začal bojovat proti všem zloduchům celého světa. Ve hře tak budeme bojovat, létat, bojovat a taky více, než v hojné míře bojovat. Náplň hry Iron Man je již na první pohled jasná, ale alespoň si celkově tento titul na nic nehraje. Díky brnění se Tonyho síla znásobuje a kromě normálních smrtelníků mu nedělá problém přemoci svými kovovými pěstmi i tank.
Obrovským laserem, který dokáže vystřelit ze své hrudi, pak zlikviduje většinu nepřátelských jednotek na jediný výstřel. A ty, které ho přežijí, pak rozhodně nevypadají moc k světu.
Zatímco hratelnost na zemi připomíná víceméně libovolnou akci z pohledu třetí osoby, tak ve vzduchu prozatím hra nejvíce připomíná konkurenční Superman Returns.
Co se týče prostředí, tak byl prozatím k vidění pouze level značných rozměrů. Díky schopnosti létání se myslíme, že bude hra spadat do kategorie sandbox, tedy s otevřeným světem, ale možná se mýlíme. Zasněžená úroveň nabízela několik lokací, mezi kterými bylo možno se kdykoliv přemísťovat. Samozřejmě, že s pomocí trysek, kterými lze dosáhnout nadzvukové rychlosti. Zatímco hratelnost na zemi připomíná víceméně libovolnou akci z pohledu třetí osoby, tak ve vzduchu prozatím hra nejvíce připomíná konkurenční Superman Returns. Ale v tomto ohledu ještě nejsou v Seze rozhodnuti, jaký ovládací interface do hry implementují. Díky tvůrci hry si však můžeme být jisti jedním – bude silně arkádový. Ono ostatně simulátorů létajících milionářů ještě moc nevyšlo.
Samozřejmě ani ve vzduchu nebude Tony Stark bezbranný.
Samozřejmě ani ve vzduchu nebude Tony Stark bezbranný. I když ne všechny jeho zbraně budou při letu aktivní, tak se ubránit dokáže. Takové dotírající samonaváděcí rakety je schopen ve vzduchu chytit a poslat zpátky na cíl. Jde o jeden z opravdu působivých Iron Manových pohybů. Zbytek animace vypadá dosti toporně, ale snad tento neduh ještě vývojáři dopilují. Stejně tak grafiku, ale v tomto směru jsou naše obavy trochu větší. Iron Man bude multiformátovým titulem, který vyjde i na postarší PlayStation 2 a nemyslíme si, že pro tuto verzi použijí jiný engine. Takže na PC a next-gen konzolích se dočkáme nejspíše pouze vyššího rozlišení a většího počtu polygonů na postavách. Ale třeba se mýlíme, v což také doufáme. Ostatně, do druhého čtvrtletí příštího roku je ještě času dost.
Reklama
Reklama
reklama
-
Zkuste demo Men of War: Red Tides
-
Dedikované servery pro Aliens vs. Pr...
(20)
-
Datum open bety Star Trek Online
-
Supreme Commander 2 vyjde na jaře
(16)
-
Další tým pro práci na sérii Call of...
(27)
-
Oznámen Kane & Lynch 2: Dog Days
(8)
-
Datadisk Conana v první polovině 201...
(16)
-
Demo Operation Flashpoint: Dragon Ri...
(17)
-
Wesker si zahraje v Lost Planet 2
(11)
-
Lock On: Flaming Cliffs 2.0 na jaře
(3)
-
Simulátor modlení? Proč ne...
(61)
-
Modern Warfare 2 v Rusku bez masakru...
(37)
zobrazit více zpráv
Reklama
Reklama
FIFA Manager 10: stále kvalitní alternativa
FIFA Manager 10: stále kvalitní alternativa
Modern Warfare 2 je zážitek jako ze tří třeskutých akčních filmů
Saw The Videogame: brutalitka podle filmu
Borderlands: zvrácená akce
Painkiller Ressurrection: hráčovo utrpení
Dragon Age: Prameny: nejlepší RPG roku? Tak jasné to není!
Nadprůměrný fotbalový manažer, který sice není nejlepší na trhu, ale i tak ho mnozí upřednostní.
Kampaň je opět krátká, ale jinak skvělá!
Není to vůbec špatná hra podle filmu a ani špatný zástupce žánru survival hororů.
Pokud hledáte akci, která zabaví na opravdu dlouho, pak po tomto kousku určitě sáhněte.
Celkově působí nedodělaně, nového obsahu je minimum a nestojí za nic.
Hra, která uspokojí hardcore hráče i méně zkušené dobrodruhy.
Co se právě hraje
Nejnovější plné hry
-
Arachnos – tradiční řežba
Zboku scrollující retro střílečka Arachnos k nám přichází z Japonska a to od člověka říkajícího si Bootan.... -
Devil's Tuning Fork - hudba je všemocná
V hlavní roli Devil's Tuning Fork se ocitnou zvukové vlny, které budete vysílat, abyste viděli v temném...
Reklama
New
New- - demo Men of War: Red Tides (PC)
- - demo Operation Flashpoint: Dragon Ris... (PC)
- - demo Avatar (PC)
- - screen Resident Evil 5 (PS3)
- - screen Lost Planet 2 (PC)
- - video Mass Effect 2 (PC)
- - screen V13 - Fallout MMO (PC)
- - video Command & Conquer 4: Tiberian Tw... (PC)
Dema
Dema- - Men of War: Red Tides (PC)
- - Operation Flashpoint: Dragon Rising (PC)
- - Avatar (PC)
- - King´s Bounty: Armored Princess (PC)
- - Insectoid (PC)
- - Sacraboar (PC)
- - 18 Wheels of Steel: Extreme Trucker (PC)
- - Death Rally (PC)
Screens
Screens- - Resident Evil 5 (PS3)
- - Lost Planet 2 (PC)
- - V13 - Fallout MMO (PC)
- - King´s Bounty: Armored Princess (PC)
- - Insectoid (PC)
- - Sacraboar (PC)
- - Heavy Rain: The Origami Killer (PS3)
- - Star Wars: The Old Republic (PC)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
- iDNES.cz
- Zprávy
- Sport
- Kultura
- Ekonomika
- Finance
- Bydlení
- Cestování
- Auto
- Zdraví
- Hobby
- Mobil
- Technet
- Ona
- Xman
- Revue
- Blog
- Video
- Hry
- více
- Zpravodajství e-mailem
- iDNES.cz pro váš web
- SMS zpravodajství
- Nastavit jako domovskou stránku
- RSS kanály
- Předplatné MF DNES
- Gadgety
© Copyright 1999 – 2009 MAFRA a.s. a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA a.s. zakázáno.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA a.s. zakázáno.


Nekompromisní biliár
Tenisové bitvy
Taxíkem hlava nehlava



