Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po stopách předků - 1. část

  12:00aktualizováno  22. září 8:02
Pro mnohé je Chaos synonymem pro zlo, zmatek a zkázu. Najdou se ale i tací, pro něž je Chaos smyslem života, filozofií a jediným správným Učením, zatímco zákony prosazovaný pořádek je pro ně tyranií a Lord British samozvaným uzurpátorem. Na čí straně asi je pravda? A dojde někdy k znovuobjevení starého učení Chaosu?

Ultima Online Uběhlo již mnoho týdnů od mého příchodu do Britannie. Mé pátrání po lodi ztroskotanců výpravy z Hadího ostrova konečně slavilo úspěch. Nalezla jsem malou skupinu lidí, kteří přežili ztroskotání u břehů ostrova Scara Brae. Ukrývají se nyní v lesích pod falešnými jmény, aby skryli svůj pravý původ, dokud se neobjasní přesné příčiny zmizení Lorda Britishe. Důležité však je i to, že ač byl při ztroskotání lodi ztracen svitek Osithnosův obsahující pradávné učení Rovnováhy, bylo zachráněno mnoho prastarých knih, dokumentů a map.

Význam těchto dokumentů je již nyní ztracen v čase a vyslanci Hadího ostrova, potomci předků již dávno zapuzených a zapomenutých, doufali, že k jejich rozluštění najdou klíč právě zde, ve svém pradávném domově. Avšak i pro místní obyvatele zůstal význam mnoha šifrovaných map a dokumentů ukryt. Nicméně díky snaze váženého pana Diakona Frosta, podařilo se najít mudrce, který objevil klíč k jedné starobylé mapě.

Podle dokumentů přináležejících k této mapě se zjistilo, že se jedná o majetek jedné z malých rodin, které opustili tento ostrov, když se Lord British ujal své vlády. Protože nemohli vzít Ultima Online vše s sebou, zanechali svůj majetek ve své domovině, dobře ukrytý a chráněný magickými pastmi. Potomci této rodiny však již mnoho generací nežili, a tak jsem dostala souhlas k vyzvednutí tohoto pokladu s nadějemi, že se v něm nalezne něco, co by nám pomohlo dešifrovat další dokumenty.

Proto jsem společně s panem Diakonem Frostem kontaktovala Dvůr Lorda Blackthorna, který souhlasil s pomocí nutnou k vyzvednutí tohoto pokladu. Společně se slavným hledačem pokladů Lordem Maem jsme se shromáždili na nádvoří hradu. Mnoho mladých dvořanů bylo dychtivo vydat se po stopách svých předků a nalézti poklad, přestože se jednalo zřejmě jen o nevýznamnou rodinu a nález tedy nemohl být nijak obzvláště cenný. Seznámila jsem dvořany s historií utečenců i s tím, jak prchali před Lordem Britishem, zanechávajíc za sebou své majetky a často zachraňujíc holé životy. Dali však přednost svobodě a volnosti v nejistotě, před svazujícími zákony tyranovými. A to vše, aby obhájili učení Chaosu, které nesmělo být zapomenuto.

Vložila jsem tedy do jejich rukou starobylou mapu a nechala ji kolovat. Mapa putovala z ruky do ruky a mladí dvořané jen krčili rameny. Jen velmi obtížně se poznávalo, kterou část Ultima Online rozlehlé země mapa zobrazuje. Mé vzpomínky zabloudily k vyprávění mého otce, který vzpomínal, že uprchlíci proudili především z volnomyšlenkářských zemí, vzdálených na míle od hlavního města, sídla Lorda Britishe. Z míst, kde mohli postavit lodě bez vzbuzení přílišné pozornosti svého utlačovatele. Hrdinové tedy obrátili svou pozornost na mapách na ostrovy obklopující kontinent. A pak Lord Mao poznal ono místo. Ostrov Occlo. Naštěstí onen starý veterán a hledač pokladů měl ve svém domově ukrytou magickou runu směřující na tento ostrov. Po pronesení několika magických formulí ocitli jsme se brzy na malém ostrově a naše tváře ovíval vlahý večerní vánek.

Místo označené na mapě bylo nedaleko v bažinách na jihu ostrova. K němu jsme se museli probojovat přes velké množství bludiček, které obývaly ono místo již od dávných časů. Pro skupinu dvořanů však toto byla maličkost. Předala jsem tedy mapu opět Lordu Maovi, aby určil přesnou polohu pokladu a vykopal ho. Poklad byl ukrytý velmi dobře a jeho nalezení zabralo více času, než jsme počítali. Ale podařilo se. Jak jsme předpokládali, staré pasti stále fungovaly a ve chvíli vykopání pokladu byli magicky přivoláni i jeho ochránci. Rodina, která zde však ukryla svůj majetek, nebyla příliš významná, a tak i magičtí ochránci byli slabí a Ultima Online byli zdoláni rychle. Na mně pak již zbylo odemčení prastarého a polorozpadlého zámku.

Bohužel, žádné dávné knihy nebo dokumenty s učením Chaosu, jak jsme tajně doufali, nalezeny nebyly. Jen zbytky magických zbraní a zbrojí a mince starobylé ražby. Že lidé kteří opustili tuto zemi, byli moudří, o tom svědčil i zapečetěný džbán vody, který jsme nalezli. Zřejmě symbolizoval to nejcennější, co na světě je. Protože bez vody není života a bez života bohatství nemá žádného smyslu. Při kopání pokladu byl učiněn ještě další objev. Lord Mao si všiml v zemi stop mythrilové žíly. Zda si toto místo k úkrytu vybrali utečenci z ostrova úmyslně, či zda o mythrilové žíle nevěděli, se dnes už asi nedozvíme.

K pochopení pradávného učení Chaosu a všech jeho principů nejsme blíže, než jsme byli, ale další dokumenty jsou podrobně studovány a dá se očekávat, že brzy najdeme odpovědi na další naše otázky. Je možné, že se opět budeme muset vydat po stopách našich předků, ale je celkem možné, že starobylé poklady a úkryty vyhnanců budou mnohem lépe střeženy než tento poslední.

Ultima Online První Kniha Chaosu
To, že jste nalezli tuto knihu, znamená, že svět má opět naději a svobodné učení Chaosu se vrací do této země!

Entusiasmus

Toto učení bylo od nepaměti jedním z opěrných pilířů Chaosu. Již v dávných dobách se ukázalo, že Entusiasmus, nadšení pro věc, je nezbytnou vlastností pro přežití celého lidstva. Kde bychom byli, kdyby nebylo odhodlaných válečníků, kteří prozkoumávali tuto zemi a bojovali bitvy za lepší zítřky? Kde bychom byli, kdyby mágové nezasvětili své životy vývoji nových kouzel a horníci nehledali nové cenné kovy? To nebyli uctívači Pořádku, jak praví propaganda Lorda Britishe, žádní muži řídící se Ctnostmi tohoto šíleného vládce. Byli to prostí svobodní lidé, konající ze své vlastní vůle. Z vlastního zanícení pro věc, z vlastní vůle najít či poznat něco nového. Neřídili se žádnými příkazy, žádnými zákony. Oni je nepotřebovali!

Ultima Online Již v dávných dobách, kdy tomuto světu vládl šílený čaroděj Mondain, lidé bojovali za svoji svobodu, za volnost názoru, za možnost rozhodovat o svém osudu. A právě Entusiasmus, nadšení pro věc, je k tomu pohánělo. Nyní se náš věk opět žene do temnoty. Lord British sám sebe nazval vládcem a snaží se zničit své odpůrce. Vymyslel zákony, které mají nahradit správnou cestu Chaosu, a uvrhnout svět do pout nařízení a předpisů. Naneštěstí mu slouží mnoho zaslepenců, kteří jeho zákony prosazují. Jen co dopíši knihy o učení Chaosu, aby neupadlo v zapomnění pro příští generace, opustím tento svět, jako mnozí již učinili, ať už z donucení, nebo svobodně. Snad lid jednoho dne prozře a sám rozpozná, kam ho British dovedl. Vy, kdož jste nalezli tuto knihu, udělejte vše, co je ve vašich silách, aby již nikdy učení Chaosu neupadlo a nebyly nadřazeny zájmy jakési společnosti potřebám jednotlivců! Ať vás provází stejné nadšení, jako provázelo lid již v prvopočátku věků!

Síla s Vámi

Sarinius, mudrc z města Měsíční Záře

(Další dvě knihy budou zasvěceny Emoci a Toleraci)

Autor:
Nejčtenější

Matterfall
Retro na steroidech: Matterfall je mistrovská střílečka se vším všudy

Vývojářské studio Housemarque se vrací s další arkádou, která zaujme nonstop akcí a retro feelingem.  celý článek

Kingdome Come: Deliverance
Nový trailer na Kingdome Come poodhaluje příběh a létají v něm výkaly

Nová ukázka z historického RPG ukazuje násilný přechod hlavního hrdiny z bezstarostného mládí do dospělosti.   celý článek

Iron Harvest
Strategie Iron Harvest obohatí 1. světovou válku o bojové roboty

Nový trailer očekávané strategické hry Iron Harvest ukazuje, jak by vypadala bojiště 1. světové války, kdyby mělo lidstvo k dispozici obří bojové roboty.  celý článek

Uncharted: The Lost Legacy
RECENZE: Uncharted Lost Legacy je dámská jízda ve velkém stylu

Voda je mokrá, drogy špatné a Uncharted je jednou z nejlepších her vůbec. Nic se na tom nemění ani v novém přídavku Lost Legacy, kde ikonického Nathana Drakea...  celý článek

Black Mirror Remake
Česká adventura Posel Smrti se dočká remaku. Budou ho dělat Němci

Jedna z nejlepších českých her vůbec se po 14 letech od vydání dočká kompletního přepracování. Nepracují na něm však původní autoři a od originálu se má lišit...  celý článek

Další z rubriky

Arma 3 Laws of War
Přídavek do Army 3 umožní hrát za humanitárního pracovníka

Ve hrách zcela neobvyklý pohled na válečné peklo nabídne přídavek Laws of War pro Armu 3. Vyzkoušíte si v něm roli nestranného humanitárního pracovníka.   celý článek

DuckTales (NES)
James Bond, Spiderman i strýček Skrblík. Nejlepší hry s licencí - díl druhý

V pokračování našeho přehledu nejlepších her na motivy filmů, seriálů, komiksů a knih připomínáme některé tituly, které si vybaví spíše ti dříve narození....  celý článek

League of Legends
Slavný fotbalista vyhrál soud s autory League of Legends

Slavný nizozemský fotbalista Edgar Davids uspěl s žalobou proti provozovatelům hry League of Legends. Jedna z postav se totiž notně inspirovala jeho vzhledem.   celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.