Politik jednu ze svých point ilustroval za pomoci Zaklínače.

Politik jednu ze svých point ilustroval za pomoci Zaklínače. | foto: Jakub Žežule

Nechte hráče na pokoji, obořil se australský politik na vládu

  • 8
Australská cenzura přiměla senátora David Leyonhjelma k razantnímu vystoupení. Kritizoval v něm přístup státu k videohrám a volal po změnách.

Přiměly ho k tomu kroky australské organizace udílející věková doporučení. Ta totiž odmítla klasifikovat horor Outlast 2, který prý obsahuje náznak znásilnění. Leyonhjelm však upozorňuje, že průměrný věk hráčů je 33 let. A že to nejsou děti, za které by měl rozhodovat stát.

Leyonhjelm navíc věří, že zákony o hrách vytvářejí a vynucují lidé, kteří o odvětví příliš nevědí. „Spousta senátorů by například nepoznala rozdíl mezi ghoulem a alghoulem, a bylo by proto pro ně obtížné procházet hrou známou jako Zaklínač,“ tvrdí Leyonhjelm.

Politik upozornil, že vláda má zablokovaný přístup na řadu herních webů. Ale připojit se může například na neonacistické stránky Stormfront či sledovat videa na webu LiveLeak, kde je možné objevit záběry vražd.

Outlast 2
Outlast 2
Outlast 2
Outlast 2

Outlast 2

„Videohry nikomu neubližují a vládní organizace pro udělování věkových doporučení by hráče měla nechat na pokoji,“ prohlásil Leyonhjelm.

K zakázání Outlastu 2 v zemi tak australský politik řekl, že takový krok vychází z představy, že videohrami tráví čas pouze děti, které je možné lehce ovlivnit. „Nutí mne to položit si otázku: Jak to, že dospělí mají právo volit, ale nemohou si vybrat videohry?“

Na Leyonhjelmovo vystoupení upozornil server Games Industry.