Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SingStar – pějme píseň dokola

  12:00aktualizováno  23. června 10:59
Zazpíváte si občas v koupelně? Myslíte si, že vám to jde? Tak teď máte šanci zjistit, zda se ve vás skrývá skutečný talent nebo jestli jste si jen zapomněli vyčistit uši. Stačí k tomu PS2 a hra SingStar.

SingStar Stejně jako naši zemi i mnoho ostatních zachvátil fenomén zvaný SuperStar. Obrovský zájem způsobila tato soutěž také v Anglii, a tak není velkým překvapením, že právě v Londýně vznikla hra, která těží z popularity této reality show. Dámy a pánové ze SCEE London Studio (proslulého především díky USB kameře EyeToy – mimochodem, pokud jste jejími vlastníky, tak ji v SingStar využijete) se rozhodli, že by stálo za to, umožnit každému vyzkoušet si život pěvecké hvězdy na vlastní kůži. Přece jen, buďme realisti, kdo z nás má hlas (a žaludek) na to, aby se dostal do finálové desítky „Česko hledá SuperStar“. Na druhou stranu, tisíce fanynek, které si strhávají trička, když vás vidí, to nezní špatně (tedy, pokud dotyčná neváží 250 kilo).Ne, že by vám hra nabídla davy obdivovatelek, čeká vás jen jedna virtuální, ale jestli máte chuť, prověřit si své hlasové (in)dispozice, tak je SingStar přímo pro vás. Je vám určitě jasné, že SingStar je hrou hudební, ještě lépe pěveckou. To znamená, že k úspěšnému hraní potřebujete hlas. Jen ten ale nestačí. Proto jsou ke hře přiloženy ještě dva mikrofony. Vše potřebné tedy máme a je na čase začít. Přestože hra je koncipovaná především pro hraní více hráčů (buďte si jistí, že si s přáteli užijete tolik srandy, jako nikdy předtím), nezapomíná ani na „single player“, ale popořadě.

SingStar

Pokud zrovna mutujete, tak pro vás asi nebude zrovna snadné zazpívat jako Madonna.

První mód, který je vám nabídnut, nese výmluvný název SING – ten je vhodný, pokud chcete rychle začít – zvolíte si, zda budete hrát sami nebo ve dvojici (jestliže jste pár – pak je vám nabídnuta možnost DUET – zpěv obou hráčů je hodnocen jako celek nebo BATTLE – kdy zpíváte současně, ale každý výkon je bodován samostatně), obtížnost (ta má tři úrovně – EASY/MEDIUM/HARD – hlavní rozdíl je především v tom, že tolerance výšek a načasování se snižuje s vyšší obtížností), píseň (těch je k dispozici 30 – jejich přehled tu někde poletuje) a nakonec to, zda chcete zpívat verzi zkrácenou (SHORT) nebo kompletní (NORMAL).

Teď už se objeví obrazovka na které jste buďto vy (pokud máte USB kameru) nebo běží originální klip k vybranému songu. Vaším úkolem je (ostatně jako ve všech módech, kromě FREESTYLE) zazpívat skladbu tak, abyste se co nejlépe trefili do výšek a načasování. K tomu vám pomáhá nejen text písně běžící v dolní části obrazovky, ale také to, že výšky jsou graficky znázorněny na obrazovce. Ani tak ale není hraní žádná legrace (tedy je, hlavně, když slyšíte sebe nebo ostatní, jak se marně snažíte zazpívat, co nejlépe). Je to způsobeno především tím, že každý ze zpěváků má jiný hlas. A pokud zrovna mutujete, tak pro vás asi nebude zrovna snadné zazpívat jako Madonna. Není jednoduché nahodit takové výšky, abyste dokonale zvládli danou SingStar skladbu (někdy jsme dokonce měli nutkání nechat se nakopnout do intimní oblasti, abychom dosáhli co nejvíce bodů).

Nejdříve máte šanci vystupovat v menších klubech, ale postupně se objevují i jiné šance.

V SING módu to zase není až tak velký problém. Pokud vybraný zpěvák nemá podobný hlas jako vy, tak si jednoduše zvolíte jinou písničku. Což ale není tak snadné v nejzajímavější volbě STAR MAKER. Právě STAR MAKER vám umožní vyzkoušet si na vlastní kůži (hlasivky), jak složité je stát se hvězdou. Na začátku jste neznámý zpěvák, který se snaží prorazit ve městě zvaném Harmony City. Není to jednoduché, ale také ne nemožné. Vaším hlavním úkolem je získávat takzvaný „BUZZ“, díky němuž se dostáváte do podvědomí lidí, především pak majitelů klubů a hudebních vydavatelů. Čím větší „BUZZ“ máte, tím více se vám otevírá možností.

A teď otázka pro pozorné – jak myslíte, že „BUZZ“ získáte? Samozřejmě zpíváním (tedy dobrým). Nejdříve máte šanci vystupovat v menších klubech, ale postupně se objevují i jiné šance. Jestliže se vám bude dařit, máte možnost získat vlastní nahrávací smlouvu, zpívat na koncertech a podobně. Základnou vám bude váš byt, v něm můžete vykonávat (ne, potřebu ne) jen několik málo aktivit, které jsou ovšem nesmírně důležité. Můžete ukládat hru, číst si zprávy v SingStar mobilním telefonu (právě přes něj vás budou kontaktovat zájemci o vystoupení), prohlížet si diář (ve kterém uvidíte kolik máte „BUZZ“ nebo jaký je váš rekordní počet bodů za tu či onu píseň) a nakonec budete mít možnost dostat se na mapu. Na ní vidíte místa, kde můžete zpívat a také seznam songů, které jsou v dané lokaci k dispozici. Když se rozhodnete, kde oslníte svým výkonem, dostanete úkol – například zazpívat píseň nejméně za 3 000 bodů, ale nebo také dvě skladby, s minimálním ziskem 14 000 bodů (věřte nám, že se pořádně zapotíte). Pokud se vám podaří splnit misi, získáte „BUZZ“ navíc, pokud ne, nic se neděje, zkusíte štěstí příště. Se zvyšujícím se „BUZZ“ se začnou otevírat další a další možnosti – budete moci zpívat ve více klubech, na pláži, na oslavách, ale také na přebírání hudebních cen nebo na koncertech. Nakonec, pokud vám to hlas (někteří z nás po pár hodinách ochraptěli) a „BUZZ“ dovolí, stanete se SUPERSTAR.

Rozmanitost úkolů je velká, takže se nemusíte bát stereotypu.

Nemáte chuť nechat svůj výkon hodnotit? Tak je tu ještě „FREESTYLE“ – vyberete si píseň a jedete podle svého, žádné požadované výšky, žádné body, žádný stres. Jak jsme se zmínili (alespoň doufáme), pořádnou legraci si ale užijete ve více lidech. SingStar nabízí hned několik možností, jak si zpestřit večírek. Existuje zde hned několik módů, které SingStar jsou pro to jako dělané – například si musíte předávat mikrofon s přáteli a společně dosáhnout, co nejvíce bodů nebo zazpívat tři zvolené songy, co nejlépe (buďto současně nebo zvlášť). Rozmanitost úkolů je velká, takže se nemusíte bát stereotypu. Pokud je vás víc, jsou zde i týmové hry, ve kterých mohou soutěžit skupiny až po 4 hráčích. A jejich členové musí předvést co nejlepší výkony, aby bylo hodnocení celého týmu, co nejvyšší. Ale nejen to SingStar nabízí. Už bylo řečeno, že během hraní můžete využít i kameru EyeToy – místo klipu na obrazovce uvidíte sebe (dočkáte se i různých vizuálních efektů) a dokonce budete mít možnost podívat se na nejlepší záběry z vašeho vystoupení. Dále je tu možnost „PLAYBACK“ – svůj hlas můžete nejen nahrát, ale také zpestřit o různé zvukové efekty (i když někteří z nás to ani nepotřebují).

K tanci i poslechu

Liberty X – Just A Little, Mis-Teeq – Scandalous, The Darkness – I Believe In A Thing Called Love, A-Ha – Take On Me, Pink – Get The Party Started, Jamelia – Superstar, Motörhead – Ace Of Spades, George Michael – Careless Whisper, Avril Lavigne – Complicated, Petula Clark – Downtown, Sophie Ellis Bextor – Murder On The Dancefloor Daniel Bedingfield – If You´re Not The One, Carl Douglas – Kung Fu Fighting, Rick Astley – Never Gonna Give You Up, Westlife – World Of Our Own, Ricky Martin – Livin´La Vida Loca, Lemar – 50:50, Madonna – Like A Virgin, Roy Orbison – Oh Pretty Woman, S Club – Don´t Stop Movin´, Deee-Lite – Groove Is In The Heart, Sugababes – Round Round, Elvis – Suspicious Minds, Busted – Crashed The Wedding, Village People – YMCA, Good Charlotte – Girls And Boys, Blondie – Heart Of Glass, Dido – Thank You, Atomic Kitten – Eternal Flame, Blue – One Love


SingStar je skvělou zábavou na různé oslavy a večírky. Pro tyto situace je jako dělaná. Ale pokud se vrhnete na mód „STAR MAKER“ s cílem dosáhnout hvězdné kariéry, čeká vás pár nemilých překvapení. Ty se na jednu stranu nedají považovat za chyby v samotné hře, ale na druhou stranu vám zážitek ze SingStar znepříjemní. O prvním problému už byla řeč – pokud chcete získat dobré bodové ohodnocení, musíte se hlasem přiblížit vybrané pěvecké hvězdě. Například pokud jste muž a máte zazpívat jako Dido, tak vám to asi chvíli zabere. Druhá „moucha“ vyjde najevo jen v neanglicky SingStar mluvících zemích – i když se učíte anglicky několik let, tak vám některé texty dají opravdu zabrat, než se je naučíte odzpívat, alespoň trošku přijatelně. Z počátku se určitě nevyhnete obligátnímu „la la la la“ (během našeho prvního hraní znělo „la la la la“ 90% času), když si nebudete vědět rady. To samozřejmě nemůžeme dávat za vinu vývojářům, ale tomu, že mluvíme „hezky česky“. Bylo by milé, kdyby vyšla i verze s českými písněmi, ale nevíme, nevíme, jestli je to v Londýně napadne :-).

SingStar je v podstatě (téměř) dokonalá verze oblíbeného karaoke. Je vystavěna na jednouchém, ale nesmírně zábavném principu, který předvede své možnosti především při hře více hráčů. Ale ani pokud budete hrát sami, nebudete se rozhodně nudit, mód „STAR MAKER“ je opravdu návykový. A mimochodem, myslíme, že už se nebudete tolik smát členům Hvězdné pěchoty, až uslyšíte sebe :-).

SingStar
Výrobce/Vydavatel Sony/Sony
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: 2 hráči
Vibrace/Analog: ne/ne
Paměťová karta: 100 kB
Verdikt: SingStar je vítaným oživením mejdanu, ale nabídne zábavu i pro jednoho hráče. Ovšem otázkou je, jestli budou stejně nadšení i vaši sousedi.
Hodnocení: 85% (info)

Autor:


Témata: virtuální, Zisk


Nejčtenější

Batrman: The Enemy Within
Recenze nového Batmana od Telltale nebude. Je to totiž pořád to samé

Ano, nový interaktivní seriál od Telltale se opět podařil. Pokud vás bavila první sezona, běžte si koupit i druhou. Pokud vás první sezona nebavila, druhou si...  celý článek

Příznivci krajní pravice v Charlottesville ve Virginii (11. srpna 2017)
Končím s vtipy o nacistech, slibuje populární youtuber PewDiePie

Po nedávných událostech v Charlottesville se jeden z nejpopulárnějších youtuberů rozhodl, že už nebude dělat žádné vtipy o nacistech.  celý článek

Kingdome Come: Deliverance
Nový trailer na Kingdom Come poodhaluje příběh a létají v něm výkaly

Nová ukázka z historického RPG ukazuje násilný přechod hlavního hrdiny z bezstarostného mládí do dospělosti.   celý článek

Cosplay Chun-Li, jedna z nejikoničtějších postav série Street Fighter
Fanouškům připadala herní postava příliš ošklivá, autoři ji předělali

Postava bojovnice Chun-Li byla v bojovce Marvel vs. Capcom: Infinity tak ošklivá, že ji museli autoři v nejnovějším patchi znovu vymodelovat obličej.  celý článek

Zaklínač 3: Srdce z kamene
VIDEO: Vtipný mod do Zaklínače 3. Geralt sviští jako profík na skejtu

Tohle video pobaví. Geralt se díky volně stažitelné modifikaci hry Zaklínač 3 pohybuje po herním světě jako na skateboardu.   celý článek

Další z rubriky

Sudden Strike 4
Zase pořádná strategie z druhé světové? Recenze Sudden Strike 4

Sudden Strike se po dlouhé odmlce znovu vrací na monitory. Jde stále o krvelačnou strategii z druhé světové války, nebo o slabý odvar? Autoři moc...  celý článek

Inner Chains
Lidé prohráli boj s technologií i přírodou. Recenze hororu Inner Chains

Dystopický svět může mít mnoho podob. Svoji vlastní verzi pokřiveného obrazu Země servíruje i nová nezávislá hororová střílečka Inner Chains z Polska.  celý článek

Friday the 13th: The Game
Zabijte kamaráda na sto způsobů. Recenze brutality Friday the 13th

Maskovaný sériový vrah se od uvedení prvního filmu před 37 lety vrací v očekávané hře pro více hráčů. Děs kolem sebe vytváří stále a při hraní s dobrou partou...  celý článek

Mercedes Třída E 2,0 220d...
Mercedes Třída E 2,0 220d...

r.v. 2016, naj. 15 500 km, diesel
1 064 219 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.