Steel Diver

Steel Diver

Steel Diver nabídne pilotování ponorky i torpédové bitvy

  • 0
Když se řekne simulátor ponorky, většina lidí si představí jen těžko přístupný titul náročný na ovládání. Hra Steeldiver, vycházející na přenosné herní zařízení 3DS od Nintenda, na to jde jinak. Užije si ji každý a využívá především předností zařízení, tedy 3D displeje, dotykové obrazovky a gyroskopu. Škoda jen, že je tak krátká.
65

Steel Diver

Platforma: DS
Výrobce: Nintendo

  • Zábavné ovládání ponorky
  • Dobré nápady
  • Příliš krátké

Zábavná kombinace akce a hraní na postřeh, která dokazuje, že se s ponorkami dá vymyslet i něco jiného než jen nudné a složité simulátory.

Herní karta

Hlavní deviza hry tkví v originálním pilotování ponorky. Zatímco na horním displeji sledujeme dění, na tom dolním pomocí dotykového pera pilotujeme stroj. Mimochodem, zapnuté prostorové 3D vypadá velmi hezky a nepůsobí ani při hraní nijak rušivě.

Steel Diver

U nejjednodušší ponorky pohyb obstarávají posuvníky určující rychlost a ponor, u dalších dvou typů je ještě kolo určující sklon. Řízení ponorky je těžkopádné, ale velmi zábavné.

Před torpédy ochrání maskování, ale jen do doby, než jeho používáním spotřebujeme veškerý dostupný vzduch. Ten doplníme, stejně jako životy, vynořením na hladinu.

Steel Diver

Některé zásahy torpédem, minou, či pouhé špatné pilotování rozezní alarm, přičemž na spodní obrazovce začne vnikat do ponorky voda. V takovém okamžiku se stává ponorka neovladatelnou až do okamžiku, než dotykovým perem místo svaříme. Nápad je to jednoduchý, ale výborně buduje atmosféru. Alarm se totiž obvykle rozezní ve vypjatých situacích, kdy provádíme složitý manévr, nebo když jsme pod palbou.

Žánrově hra osciluje někde na pomezí akční hry a hry na postřeh. Ať už je cíl mise jakýkoliv, vždy se musíme s ponorkou dopravit z jednoho konce mapy na druhý. Když už zvládneme ovládání, další nástrahy představují jiné ponorky, lodě, ale i nastražené miny a vodní proudy. Často si musíme torpédem uvolnit cestu a vymyslet ten správný trik pro postup vpřed. Neočekávejte žádné mozek drásající hádanky, je to spíš o zapojení důvtipu. Proti nám hraje i časový limit přidělený ke každé misi.

Steel Diver

Po úspěšném splnění mise následuje minihra, kdy vysuneme periskop a torpédy potápíme lodě. V případě úspěchu si zpřístupňujeme různé obtisky, kterými si (vždy jedním) vylepšíme ponorku. Každý obtisk nabízí jinou výhodu, například sníží obdržená zranění nebo prodlouží čas mise. Poslední zpestření představuje tahová strategická hra, která nám ale k srdci nijak nepřirostla.

Největší problém hry spočívá v její délce. Hra nabízí pouhých sedm misí, přičemž k otevření posledních dvou musíme všechny předchozí dokončit za všechny tři typy ponorek. Pokud misi jednou dokončíte, při dalším hraní se na obrazovce zobrazuje virtuální já toho, kdo misi pokořil v nejlepším čase. Alespoň něco.

Steel Diver

Ale i s tímto laciným trikem, který uměle prodlužuje herní dobu, nám statistiky ukazují zhruba 5 hodin hraní. A to je za hru, prodávající se za plnou cenu trochu málo. Na druhou stranu jde o titul, který patří do první vlny her pro 3DS, což dává naději, že cena by mohla časem padnout. A v takovém případě vám Steeldiver rádi doporučíme.


Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů