Logo společnosti THQ Nordic

Logo společnosti THQ Nordic | foto: THQ Nordic

Vydavatelství THQ dopadlo katastrofálně. Proč značka ožije?

  • 2
Ředitelé firmy nově přejmenované na THQ Nordic vysvětlují, proč se společnost rozhodla využít název odkazující ke zkrachovalému vydavatelství. THQ ohlásilo bankrot na konci roku 2012 a muselo rozprodat veškerý svůj majetek včetně názvu.

Společnost Nordic díky tomu získala řadu herních značek, například Darksiders, Red Faction či motokrosovou sérii MX. Společně s tím však v roce 2014 odkoupila právě i jméno THQ, které se nakonec po dvou letech rozhodla využít ve spojení se svým původním názvem. Vznikla tak firma THQ Nordic.

„Vydali spoustu skvělých her. Na konci byl krach, ale raději bych se soustředil na ty dobré roky a období, kdy se THQ dařilo,“ prohlásil Reinhard Pollice, obchodní ředitel THQ Nordic.

Hry od THQ se pro firmu v posledních letech staly zásadní součástí obchodní strategie. Loni v listopadu například vyšel titul Darksiders 2: Deathnitive Edition. Tedy modernizovaná verze hry původně z roku 2012.

Změna názvu prý ve firmě byla předmětem četných debat. „Interně jsme o tom vedli diskuse skoro rok. Měli bychom zůstat jako Nordic Games? Měli bychom používat THQ? THQ rozhodně bylo populárnější značkou,“ řekl Pollice pro server Polygon.

Od zadlužené minulosti THQ se proto firma rozhodla distancovat spojením názvů (čtěte příběh o pádu THQ). Chce tím naznačit, že je novou společností. A zároveň chce těžit z věhlasu značky.

Firma připouští, že ve videoherním průmyslu nepatří mezi ty největší hráče. Při ohlášení nového jména však zároveň zmínila, že v ní vzniká 23 nových her. A 13 jich vychází ze značek, které svou existenci započaly pod křídly THQ.

Od pojetí THQ se však společnost bude lišit i zaměřením. Chce se totiž specializovat na hardcore tituly, zejména hry na hrdiny. THQ oproti tomu vytvářelo širokou škálu projektů, a to včetně titulů pro děti.