Middle-earth: Shadow of Mordor

Middle-earth: Shadow of Mordor

TOP 5 týdne: Nejočekávanější říjnové hry a recenze FIFA 15

  • 14
Blížící se konec roku obvykle značí herní žně. Vývojáři totiž vydání řady očekávaných titulů směřují právě na toto období s ohledem na vánoční horečku. Říjnová nabídka je díky tomu pestrá a uspokojí různé typy hráčů.

Nejočekávanější hry v říjnu

Abychom vám pomohli s orientací na přeplněném trhu, sestavili jsme seznam devíti her, na které se nejvíc těšíme. Cílem není úplný výčet, nýbrž sada titulů, které předběžně doporučujeme.

Tentokrát je to třeba slibně vypadající akce Shadow of Mordor ze světa Pána prstenů, netradičně pojatá vetřelčí akce Alien Isolation či budovatelská strategie Sid Meier's Civilization: Beyond Earth (kompletní seznam).

DOOM má nevlastního bratříčka

Wrack je retro akce, která se pokouší obnovit zašlou slávu herních principů z devadesátých let. Jako střílečka tak kráčí ve šlépějích prvních dvou dílu DOOMu a nabízí zběsilou akci bez regenerace a lineárních úrovní. Samozřejmostí je i pestrý arzenál, blázniví nepřátelé a novinkou je třeba sbírání bodů za co nejrychlejší usmrcení nepřátel.

Titul využívá komiksovou grafiku ve stylu Borderlands a chybí v něm síťová hra. Nově však vyšel prostřednictvím digitální distribuce Steam, kde ho lze koupit zhruba za 377 korun.

FIFA 15 nabízí povedené změny, má však opět chyby

Jak si vede série, která vychází každý rok a pokaždé musí nabídnout dostatečné novinky? Z prodejního pohledu je to stále neskutečný úspěch. Hned po uvedení na trh se FIFA 15 například v Británii stala nejprodávanější hrou týdne. Herně je to pak otázka vkusu.

Podle Davida Hořavy se však letošní díl povedl, a získal proto hodnocení 85 %. "Vývojáři přinesli spoustu novinek, ale někde to stále drhne. To je ovšem logické. Kdyby hra byla bez chyb, neměli by celý rok na čem pracovat," napsal o nejnovějším fotbalu (čtete recenzi).

FIFA 15

Čínská firma na hrách vydělává více než tradiční vydavatelství

Očekáváte, že největší příjmy z her plynou společnostem jako Electronic Arts, nebo Blizzard? Omyl. To jsou sice přední hráči, citelně však zaostávají za čínskou korporací Tencent. Její aktuální obrat činí 3,5 miliardy dolarů, tedy zhruba 70 miliard korun. A o více než miliardu tak předhání tradiční vydavatelství (podívejte se na žebříček).

Do portfolia Tencentu spadá například hra League of Legends a řada mobilních her.

League of Legends

Star Citizen se zapsal do Guinessovy knihy rekordů

Více než 55,5 milionu dolarů od komunity, to jsou statistiky projektu Star Citizen z tohoto týdne. Hra díky tomu obsadila pozici projektu s největším rozpočtem získaným prostřednictvím komunitního financování. Šéf vývoje Chris Roberts však tvrdí, že veškeré peníze využívá na vývoj hry.

Cílem prý je vytvořit nejlepší vesmírný simulátor všech dob a Roberts také poukazuje na změny v grafice. Ukázky z roku 2012 a ty současné ukazují citelně odlišnou kvalitu. Na hře ostatně pracuje přes 280 lidí, část přímo ve studiu, část pracuje externě na dálku (čtěte více).


Technika

Studia

Očekávané

Elektromobilita

Termíny

Biatlon 23/24

Nepřehlédněte