Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - ať žije retro

  12:00aktualizováno  10:59
Hned několik remaků starších slavných her v čele s Dark Wolfem 3D jsme vám uplynulý týden nabídli na našem serveru PlnéHry.cz zcela zadarmo. Pojďme si tyto hry pěkně zrekapitulovat a blíže si je představit.

Lander Deluxe - vesmírným převozníkem
LanderMnozí z vás jistě znají legendární hru UGH!, v níž jste se museli vžít do role pravěkého převozníka. A něco velice podobného se snaží i hra Lander Deluxe, pouze s tím rozdílem že se vše odehrává  blízké budoucnosti ve vesmíru. Ve hře se stanete pilotem, který má za úkol zajišťovat spojení mezi přístavem a zastávkami. Za každého úspěšně převezeného člověka budete odměněni připsáním určitého počtu bodů na vaše konto. Nesmíte také zapomínat sledovat jednotlivé zastávky, neboť ve chvíli, kdy se začnou přeplňovat, jste rázem o 5 bodů chudší. Vše je ještě ztíženo velice nesnadným přistáváním na jednotlivých plošinách, kdy budete muset sledovat indikátor, který vás bude informovat o tom, zda přistáváte správně či nikoliv. Dalším znesnadněním je omezení počtu převážených osob na osm a rovněž palivo - totiž ve chvíli kdy vám dojde, je s vámi konec. Značné nepříjemnosti vám mohou také způsobit budovy, kterým je potřeba se včas vyhnout, jinak se o ně jednoduše roztříštíte. Celkově se hra skládá pouze z několika obrazovek, jejichž grafické zpracování sice nijak neoslní, ale i přes to, že je grafika velice jednoduchá je provedena účelně a na kvalitní úrovni. Pokud si tedy chcete vyzkoušet UGH! v moderním kabátku, určitě stojí Lander Deluxe za vyzkoušení.

Dark Wolf 3D - agent Blazkowicz se vrací!
Dark Wolf 3D
Myslím že jen málokterému hráči počítačových her se nikdy v životě nepoštěstilo zahrát si úplně první 3D střílečku Castle Wolfenstein, po níž následovaly další a neméně úspěšné akce jako Doom či Doom 2. Nyní se stařičká hra Castle Worlfenstein vrací, sice drobně přepracovaná ale svůj původ zcela jistě nezapře. Váš úkol je vcelku prostý. Musíte se doslova prostřílet přes velkou spoustu nepřátel, jež jsou pro vás ve hře připraveni až na konec hry, kde máte za úkol zabít samotného Adolfa Hitlera. K vaší ničivé činnosti vám budou napomáhat celkově 4 druhy zbraní, které využijete v 10ti levelech. Také je pro vás přichystáno nelehké hledání klíčů, jež budete potřebovat pro odemčení dveří, kterými postoupíte dále. Graficky je na tom hra dosti bledě. Celkově vypadá téměř jako její předchůdce, který byl ovšem vydán již před téměř 15ti lety. Tudíž je jasné, že dnešní velice náročné hráče postavy složené z padesáti polygonů a celková jednoduchost grafiky v žádném případě neoslní, spíše naopak. Pokud ovšem tyto vizuální nedostatky opomineme, vyjde nám z Dark Wolf 3D vcelku obstojná akční hra, která by neměla milovníkům tohoto žánru uniknout.

Circus - pojďte se bavit do šapitó!
CircusAni Circus není nijak originální hra, ale „pouze“ předělávka již několik desítek let staré stejnojmenné hry. Jelikož v té době nebylo ani zdaleka tolik hráčů her jako je tomu nyní, nejde o nijak známý titul a mnoho z vás o ní možná ani neslyšelo. To vám ale rozhodně nemusí bránit v tom, vyzkoušet si její velice povedený remake. Ještě před začátkem hry je na trampolíně připraven jeden z klaunů, netrpělivě čekající na váš pokyn. Až tak učiníte, musíte zaměřit svou pozornost na druhého klauna, stojícího vedle fošny, jehož úkolem je přemisťovat ji tak, aby se jeho kolega mohl co nejlépe odrazit a nedopadl náhodou tvrdě na zem, za což by vám byl okamžitě odečten jeden ze životů. Pokud si pozorně prohlédnete celou manéž, určitě vašemu pohledu nemůže uniknout řada různobarevných balónků. Právě tyto balónky máte za pomocí dvou klaunů srážet, za což se vám budou připočítávat body. Celkově nejde o žádnou hardcore hru a lze ji doporučit i menším a nezkušeným hráčům. Pokud by vás snad nízko nasazená laťka obtížnosti obtěžovala, můžete  menu provést nastavení, po kterém budou balónky seřazeny místo v úhledných řadách v kruhu. I přes to, že je Circus  kompletně v 3D prostředí, nejspíše v dnešní době moc neohromí. O něco lépe je na tom zvuková část , která k tomuto typu hry perfektně pasuje. Tedy na krátké odreagování lze tedy tento titul vřele doporučit a to i přes to, že je hra po určitě době lehce stereotypní.

Bezerker - šílené robotické retro
BerzerkerCelý příběh hry Bezerker se začíná odvíjet na palubě jedné vesmírné lodi, kde se ujímáte role malého zeleného chlapíka, proti němuž se na palubě spiklo několik desítek robotů, kteří usilují o jeho život. Boje budou probíhat v několika místnostech, podobajících se bludišti. Na zabíjení máte k dispozici pouze jednu zbraň, což sice rozhodně není mnoho i přes to absenci dalších zbraní v průběhu hraní nijak znatelně nepocítíte. Za likvidaci robotů budete odměňováni body a pokud se vám povede vyvraždit všechny nepřátele v dané místnosti budete ještě navrch odměněni speciálním bonusem. Kromě nepřátel na vás nebezpečí číhá takřka na každém rohu. Dokonce i všemi stěnami v dané místnosti prochází elektrický proud a při jakémkoli kontaktu vás na místě usmrtí. Dalším nebezpečím je ďábelský Orto, který se po nějaké době objeví v místnosti. Neúnavně vás celou dobu pronásleduje a vcelku velká nevýhoda pro vás je, že se ho nejde žádným způsobem zbavit. Tudíž vám nezbude nic jiného, než před ním po celou dobu zbaběle utíkat. Co se týče technického zpracování není hra nijak špatnou, spíše by se dalo říci průměrnou. Ovšem její největší nedostatek je velká nestabilita, což způsobuje, že vás hra velice často vrátí bez milosti do Windows a vy můžete začít vše pěkně od začátku, což zvláště v pokročilejších částech hry dost naštve.

Sherman 2 - do bojééé!
Shareman 2Hledáte-li graficky poměrně vydařenou, skvěle hratelnou a hlavně zábavnou hru, poté si myslím, že se vám Sherman 2 na první pohled zalíbí. Nejde sice o titul nijak složitý či náročný i přes to ale dokáže skvěle pobavit. Vaším úkolem je ovládat tank, s nímž musíte likvidovat tanky soupeřů. Likvidace probíhá vždy v jedné vámi zvolené aréně, v níž jsou kromě vašich protivníků rozmístěna také velká spousta bonusů. Body budete získávat jak za likvidaci vašich soupeřů, tak i za sbírání vlajek, ale to pouze v některých módech hry. Módů je v titulu obsaženo celkem pět a navzájem se odlišují zejména pravidly. Daleko zábavnější než hraní proti počítačovým protivníkům je možnost multiplayeru, v němž si můžete vyzkoušet celou hru společně s vašimi kamarády. Po audiovizuální stránce na tom není hra nijak špatně a to i přes to, že je grafika vcelku jednoduchá. Vše ovšem vynahrazuje hudba, která je opravdu povedená a dovede navodit tu pravou atmosféru. Tedy sečteno a podtrženo: chvílemi vám Herman 2 bude nejspíše připadat trochu šílený a nadměrně rychlý, pokud ale dovedete jeho tempo alespoň trochu zvládnout, budete se zcela jistě skvěle bavit.

Strip Poker - holky a karty
StripPokerHoldujete-li krásným ženám a současně karetním hrám, zcela určitě by vám neměla uniknout hra s jednoduchým, leč hodně výstižným názvem Strip Poker. Avšak nejde o klasický poker, ale spíše o hrací automat a jakési puzzle zároveň. Nejdříve naházíte celých $1000, které na začátku máte a poté je můžete vesele protočit. Za každou výhru se vám odkryje jeden čtvereček z obrázku krásné dívky, za každé kolo bez výhry se zase jeden zakryje. A tak pokud chcete shlédnout pohlednou dívku, nezáleží na tom, zda jste už $300 v plusu či mínusu, ale kolikrát v řadě za sebou dokážete dokážete dát dohromady alespoň jeden pár karet. Hru lze přepnout i do režimu bez svlékání dívky - hrajete standardní automat. Zkuste, třeba se vám bude tato hra líbit.

Pleurghburg: The Dark Ages – temná detektivka
Pleurghburg: The Dark Ages
Ani na milovníky adventure her jsme tento týden nezapomněli, protože jsme jim přinesli zajímavou gamesku jménem Pleurghburg: The Dark Ages. Sice se jedná o kousek staršího data a na grafice hry je to pořádně místy znát, ale i přes to všechno hratelnost tohoto titulu předčí mnoho dnešních her svého žánru. Svým pojetím, způsobem řešení hádanek a celkovým ztvárněním vám tento titul připomene starou sérii Police Quest od Sierry. Příběh s detektivními prvky je trochu zamotaný a tajemný, ale tomu tak u pořádných adventure her bývá, což? Hrací doba je vskutku vysoká a rozhodně nečekejte, že za pár minut nebudete mít co dělat, ba právě naopak. Sice se nejedná o žádnou Pandoru Directive, avšak běžní hráči přibližně tu hodinku u hry určitě stráví, což je na freeware poměry slušné.

Autor:
Nejčtenější

Zaklínač 3: Srdce z kamene
VIDEO: Vtipný mod do Zaklínače 3. Geralt sviští jako profík na skejtu

Tohle video pobaví. Geralt se díky volně stažitelné modifikaci hry Zaklínač 3 pohybuje po herním světě jako na skateboardu.   celý článek

Výstava staré výpočetní techniky nazvaná Století  informace na Fakultě...
Hurá informatika. Jak se hrálo na školních počítačích

Učebny informatiky byly ještě na přelomu tisíciletí místy, kde někteří studenti viděli počítač poprvé. Místo učení pak na nich samozřejmě chtěli jen hrát hry.  celý článek

Batrman: The Enemy Within
Recenze nového Batmana od Telltale nebude. Je to totiž pořád to samé

Ano, nový interaktivní seriál od Telltale se opět podařil. Pokud vás bavila první sezona, běžte si koupit i druhou. Pokud vás první sezona nebavila, druhou si...  celý článek

Mass Effect: Andromeda
Je to oficiální. Žádný další příběhový přídavek pro Andromedu nebude

To, o čem se dosud jen neoficiálně šeptalo, je nyní potvrzené. Mass Effect: Andromeda opravdu nedostane žádný další přídavek do hry jednoho hráče.   celý článek

Příznivci krajní pravice v Charlottesville ve Virginii (11. srpna 2017)
Končím s vtipy o nacistech, slibuje populární youtuber PewDiePie

Po nedávných událostech v Charlottesville se jeden z nejpopulárnějších youtuberů rozhodl, že už nebude dělat žádné vtipy o nacistech.  celý článek

Další z rubriky

Výstava staré výpočetní techniky nazvaná Století  informace na Fakultě...
Hurá informatika. Jak se hrálo na školních počítačích

Učebny informatiky byly ještě na přelomu tisíciletí místy, kde někteří studenti viděli počítač poprvé. Místo učení pak na nich samozřejmě chtěli jen hrát hry.  celý článek

Počítačové hry na Olympijských hrách
Pořadatelé pařížské olympiády přemýšlí nad zařazením počítačových her

Pořadatelé letních olympijských her, které se uskuteční ve Francii v roce 2024 , zvažují zařazení počítačových her mezi sportovní disciplíny.  celý článek

League of Legends
Slavný fotbalista vyhrál soud s autory League of Legends

Slavný nizozemský fotbalista Edgar Davids uspěl s žalobou proti provozovatelům hry League of Legends. Jedna z postav se totiž notně inspirovala jeho vzhledem.   celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.