Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - roboti mezi námi

  9:36aktualizováno  9:36
Roboti versus lidé, tak lze ve stručnosti popsat konflikt odehrávající se v této skvěle vyladěné akční hře. Ta v sobě navíc obsahuje i jisté prvky ze známého filmu Transformers jako je kupříkladu přeměna robota v auto.

Transformers2

Hra týdne

The Others 3 - Transformers v trochu jiné podobě?The Others 3 - Transformers v trochu jiné podobě?  
Hodnocení: 8/10

Především z filmů je nám známa situace, kdy naši obyčejnou malou zemi zachvátí nával nepřátelských jednotek především z cizí planety. Ti mohou mít mnoho podob a ne vždy to musí být ony zelené postavičky s podivně vypadajícím tělem. V tomto případě jde o robotické bytosti a místo abyste proti nim jako vždy bojovali, do jednoho takového se převtělíte. Vzhledem k tomu, že samotné herní mechanismy nejsou až tak tuctové, jak by se někdo mohl domnívat, zakomponoval autor do hry také tutoriál, který jsem si dokonce prošla i já.


Recenze

Sub Zero Conditions 2: Power in numbers - ve vzpomínkách nemocnéhoSub Zero Conditions 2: Power in numbers - ve vzpomínkách nemocného
Hodnocení: 8/10

Freeware akční hry většinou trpí podobným neduhem – slabý případně dosti odfláknutý příběh, který odprezentují v maximálně několika sekundách statického intra, načež se rozhostí pravá akční bouře, během níž si na příběh nevzpomene již opravdu nikdo. Sub-Zero Conditions 2: Power in numbers je na tom ovšem trochu jinak. Na začátku vás čeká poměrně dynamické a zajímavé intro, na které zůstanete se zalíbením koukat. Hra totiž vypráví příběh jistého člověka, který se aktuálně nachází připoután na lůžku na jednotce intenzivní péče. Místy se probouzí, aby následně opět upadl do hlubokého spánku a ve snu si připomenul něco málo z toho, čím v poslední době prošel a co vlastně způsobilo, že právě leží tam, kde leží. Příběh, který se k tomu váže pak není vůbec jednoduchý, zahrnuje do značné míry planetu Mars, tajemný rychlovlak a skupinku jakýchsi ozbrojených agentů, kteří jdou po jeho krku.


Karoshi - profesionálním sebevrahemKaroshi - profesionálním sebevrahem
Hodnocení: 8/10

Co vás budu déle napínat, Karoshi je bez přetvářky jednou z nejlepších freeware her, které jsem měla v horizontu posledních měsíců možnost vyzkoušet. I když tomu obrázky nemusí zrovna nasvědčovat, jde o vysoce originální počin, který se snad vymyká všem logickým standardům, nikoho nekopíruje a jde svou vlastní svéráznou cestou. Karoshi je hrou logickou, nejde ale o žádného Sokobana, byť bednu před sebou občas potáhnete. Tím to tak ale končí. Na všechny vášnivé luštitele s pevnými nervy tedy čeká rovných 25 levelů, z nichž každý bez výjimky je naprostý unikát. I když je vám zpočátku ukázáno, co se od vás asi očekává, do pokročilejších levelů autor zapracovat zcela nové a neprozkoumané předměty, na jejich funkčnost bude třeba na vlastní pěst přijít a tak třeba již pátý level od startu se rovná pěkně tvrdému oříšku.

 

Seven Minutes - poslední minuty do konce světaSeven Minutes - poslední minuty do konce světa  
Hodnocení: 7/10

Opravdové peklo se na vašem monitoru objeví poté, co zapnete hru s jednoduchým názvem Seven Minut, kde jméno této hry zcela odpovídá obsah, jež na vás čeká. Ano, sedm minut bude doba, kterou vám tento projekt propůjčí a během níž ho budete moct hrát. Nejde ale o žádné demo nebo trial, po ukončení tohoto časového limitu totiž vybouchne celý svět. Samozřejmě v případě, že tomu nějakým způsobem nezabráníte. Alespoň tak je vám to sděleno z úst obří bílé lebky se třema očima, která se zjeví poté, co se dotknete i přes varování modrého plamínku (vyvarovat se ho ale samozřejmě také nemůžete). Tato lebka vás pak bude provázet ve všech dalších lokacích a bláznivě se smát ve chvíli, kdy se vám něco nepodaří.


Untitled Story - vajíčko jde na výletUntitled Story - vajíčko jde na výlet 
Hodnocení: 8/10

An Untitled Story mi v mnoha ohledech připomínal vysoce kvalitní arkádu nazvanou Knytt. Ta taktéž spoléhá spíše na prozkoumávání rozsáhlého světa a stejně tak nabízí dlouhotrvající hratelnost, jako je tomu v případě malého vajíčka, jehož ovládání se zhostíme v Untitled Story, na jehož vydání netrpělivě čekaly desítky hráčů celého světa. Autoři sami doporučují k hraní výhradně připojit Gamepad, pokud jej ale po ruce nemáte, nezoufejte si. I já osobně ji testovala na klávesnici, kde se mi zážitek nezdál být o nic ochuzen. Ono by to dost dobře ani nešlo, když hlavní síla Untitled Story (alespoň pro mě ležela v interaktivním a rozmanitém světě).


Snowy Joe - vykradač iglůSnowy Joe - vykradač iglů
Hodnocení: 7/10
At je zima nebo léto, Snowy Joe se hodí hrát téměř v jakémkoliv počasí. I když má prostředí i námět laděný do zimních barev s nečekaně dobře vybroušenou hratelností. Odnese nás na jeden z promrzlých pólů, kde budeme následovat chlapíka, který si nechá říkat Snowy Joe (jak důvtipná přezdívka pro chlapíka žijícího v zasněžené krajině). Konkrétně je jeho domovem pro někoho trochu stísněné iglú. Vzhledem k poměrně pustým krajinám okolo zato na sousedy příliš netrpí, není se tedy co divit, že když si kolem Vánoc nechal s klidem kolem svého bydliště rozházené a ani na chvíli nepomyslel, že by se snad něco mohlo stát. V noci se ale k domovu připlazil neznámý v černé kápi a všechny balíčky odnesl – to si samozřejmě nemůžete nechat jen tak líbit.

Hush - strach z válkyHush - strach z války
Hodnocení: 7/10
Princip typingových her bude známý většině hráčů. Místo frenetického mačkání tlačítka na dynamicky se pohybujícím pozadí se nám autoři Hush snaží vložit do rukou něco tak trochu jiného. Co budeme chodit kolem horké kaše, Hush je zkrátka vysoce originálním a dá se říct až uměleckým dílkem, které bude výrazně působit na vaše smysly. To vlastně samo o sobě způsobilo již samotné zasazení hry – to se totiž snaží zachytit tak trochu depresivní atmosféru probíhající občanské války ve Rwandě z roku 1994. A to ač tomu zpočátku nic neodpovídá. Na vás bude vtělit se do kůže matky, jejíž malé dítě nea ne usnout. Pronikavý řev ale nejen že se nedá poslouchat, navíc hrozí situace, že se hlídka přiblíží až k jejich oknům a bude opravdu zle.


Ghouls'n Ghosts Remix - nejhorší noční můraGhouls'n Ghosts Remix - nejhorší noční můra
Hodnocení: 8/10
V roce 1988 vydala společnost Capcom zajímavou akční arkádu Ghouls'n Ghosts, která odpovídala tradicím oné doby – nebyla tedy až tak okoukaná, s obtížností si autoři hlavu nelámali a to zůstalo nezměněn i do moderní přepracované verze. Ta i v době, kdy se spíše než na těžké herní kousky hraje na primitivní casual hry, nabízí poměrně složitou hratelnost, u níž nejednomu rupnou nervy. Na svědomí to má zejména prostředí. Pokud by se hlavní hrdina ocitnul na hřbitově plném zombie, duchů a nemrtvých, nemohlo by to vypadat tak tragicky, jako v tomto případě. Podobnými stvořeními je okolí doslova prolezlé a navíc se na ně ani nedokážete dost dobře připravit.

Morder Hund - brutální psí bitkaMorder Hund - brutální psí bitka
Hodnocení: 7/10
Máte rádi psy nebo klidně i zvířata obecně a jakoukoliv agresi vůči nim nesete velice těžce? Pak je třeba obloukem se vyhýbat hrám jako je Morder Hund. Ne že by šlo vyloženě o nějakou extrémistickou záležitost, kde lidé vraždí zvířata zcela bezcílně. Na druhou stranu, krve poteče poměrně dostatek. Morder Hund je hra pro maximálně čtyři účastníky, přičemž jen dva z toho mohou sdílet jeden počítač, zbylí dva se objeví v podobě umělou inteligencí ovládaných botů. Tento počet můžete samozřejmě libovolně upravovat, přidat nebo ubrat hráče (tedy lze hrát samozřejmě i osamocen u jednoho PC) stejně jako řídit počet botů.

Mighty Jill Off - fanatická skokankaMighty Jill Off - fanatická skokanka
Hodnocení: 7/10
Když řeknu hop, tak Jill odhodlaně vyskočí z okna. Když řeknu přijď, můžu se stoprocentně spolehnout, že je u mě do několika sekund. Tak taková je Jill, hlavní hrdinka celkem originální arkády, která je význačná svým bezmezným odhodláním sloužit královně, což až hraničí s fanatismem. Aspoň tak ji představí autor v hodně slušně zpracovaném intru s komiksovým stylem. Škoda že se v podobném grafickém duchu nenese i zbytek hry... Ta ale sama o sobě také až tak špatná není, navíc přichází s trochou netradiční hratelností, porovnáme-li ji s dalšími tuctovými zástupci kategorie arkád. Před sebou totiž nemá několik rozmanitých světů a nevydává se ani na záchranu celé planety. Místo toho je na začátku surově skopnuta z věže své královny, kam se musí postupně zase vyšplhat.

PuzzleChase - přenosné puzzlePuzzleChase - přenosné puzzle
Hodnocení: 7/10
Původem český tým PlayfulTurtle přichází po poměrně zajímavém CatchFish s dalším projektem, který je primárně určen na PocketPC. Zahrát si jej ale můžete také na vašem osobním PC, kde je narozdíl od přenosné verze šířen pod licencí freeware. PuzzleChase tak trochu zaceluje trhlinu mezi logickými hrami, která spočívá v ostudném nedostatku kvalitních puzzle titulů. Samozřejmě že se v tomto případě dočkáme lehce zjednodušené hratelnosti přizpůsobené PocketPC, celkově ale žádné výrazné nevýhody při hraní nenajdeme.

 

Autor:
Nejčtenější

Age of Empires 4
Skvělá zpráva, Microsoft oznámil Age of Empires 4

Přání fanoušků byla vyslyšena. Microsoft oživuje legendární značku historických strategií, jejíž poslední díl vyšel již před dlouhými 12 lety.  celý článek

Mass Effect: Andromeda
Je to oficiální. Žádný další příběhový přídavek pro Andromedu nebude

To, o čem se dosud jen neoficiálně šeptalo, je nyní potvrzené. Mass Effect: Andromeda opravdu nedostane žádný další přídavek do hry jednoho hráče.   celý článek

Star Wars Battlefront II
Podívejte se na nové trailery Battlefront 2 a Assassin’s Creed: Origins

U příležitosti právě započatého Gamescomu dostaly dvě z nejočekávanějších her současnosti nové trailery. A oba vypadají fantasticky.   celý článek

Zaklínač 3: Srdce z kamene
VIDEO: Vtipný mod do Zaklínače 3. Geralt sviští jako profík na skejtu

Tohle video pobaví. Geralt se díky volně stažitelné modifikaci hry Zaklínač 3 pohybuje po herním světě jako na skateboardu.   celý článek

Project Scorpio
Seznam her, které využijí výkonu Xboxu One X. Je jich přes sto

Xbox One X bude na nějaký čas nejvýkonnější konzole na světě. Prodávat se začne 7. listopadu za 13 490 korun a níže můžete nahlédnout do seznamu her, které...  celý článek

Další z rubriky

Ukázka ze hry Fapic
Kvantita na úkor kvality, Steam praská pod náporem špatných her

Ani nově zavedený vstupní poplatek nedokáže zabránit vydávání stále většího množství špatných her. Jen za první týden tohoto měsíce jich vyšlo přes 200.  celý článek

Jak už je u her od Bethesdy zvykem, neobdrželi jsme s předstihem novinářskou...
Vývojáři otočili, demoverze Prey je nakonec i na Steamu

Tvrdili, že kvůli možnosti vracení her na Steamu PC hráči demoverze nepotřebují. Teď už ji jejich hra má také.   celý článek

Počítačové hry na Olympijských hrách
Pořadatelé pařížské olympiády přemýšlí nad zařazením počítačových her

Pořadatelé letních olympijských her, které se uskuteční ve Francii v roce 2024 , zvažují zařazení počítačových her mezi sportovní disciplíny.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.