Týden na PH: vskutku dokonalý kulečník!

  • 36
Uplynulý týden na Plných hrách byl velmi pestrý a na své si přišli všichni opravdoví hráči. Nejenže jsme válčili s kupou hranolek a hromadou rajčat, včetně tuny kečupu, ale také jsme závodili na opravdových vodních skútrech, hráli netradiční kulečník, stříleli japoneské Digimony a skládali netradiční puzzle.
Revenge of the Ketchup - totálně na šrot!
Revenge of the Ketchup Revenge of the Ketchup je velmi zajímavou arkádou, která si svůj vzor našla v hromadách rajčat, tunách ketchupu a stovkách balíčků hranolek. Vše dohromady tvoří poněkud zvláštní příběh, který vám ale více odhalí až samotná recenze této poněkud netradičně zpracované gamesky. Hra je jako obvykle provedena ve formách jednotlivých levelů, v kterých kráčíte vstříc novým a novým dobrodružstvím. Protože ovládání je řešeno klasicky, pomocí tří kurzorových kláves, hře přijdete na zoubek už během pár prvních minut, které s ní strávíte. Grafické zpracování se řadí ke slušnému průměru a pakliže více čekáte spíše od hratelnosti, nebudete zklamáni. Pravdou však je, že zázrak se opět nekoná a Revenge of the Ketchup se nejspíše zařadí k desítkám dalších, podobných freewarovek.

Water Speeder - vskutku ohromující rychlost!
Water Speeder Zpracování freewarovky Water Speeder (WS) není nikterak dokonalé a tak spíše více překvapí téma, kterému se WS věnuje - jsou to vodní skútry. A protože hra probíhá po celou dobu téměř na stejném principu a sice v úkolu vyhýbat se nejrůznějším překážkám, mnoho hráčů nejspíše nezaujme. Avšak pokud se nenecháte odradit vězte, že při dlouhých cestách přes oceán vám určitě přijde vhod jedna ze zbraní, kterou můžete použít k ničení zmiňovaných překážek. Čas od času potkáte záhadné bedničky, které vám buď něco přidají (život, energii, ...), případně upgradují současnou zbraň na lepší. Zvuky a hudba nejsou nikterak dokonalé, spíše bych řekl, že jsou ještě horší než průměrné. A nejen proto, že hra neobsahuje multiplayer, ale také proto, že je taková "nudná", ji musím zařadit spíše k tomu horšímu, co lze z internetu stáhnout.

Korona - dejte sbohem kulečníku
Korona Pokud máte rádi kulečník a hry jemu podobné, nejspíše se vám Korona bude líbit. Narozdíl od kulečníku však šťoucháte jakýmsi diskem, který tentokráte plně nahrazuje populární koule z již zmiňované hry. Tím je dána i obtížnost, neboť oproti koulím se tentokráte nenastavuje úhel tága - ten je jednotný a hra je tak jednodušší. Výhodou, nebo chcete-li nevýhodou, je fakt, že chybí hra proti počítači. Na druhou stranu, Koronu mohou hrát až čtyři "živý" soupeři proti sobě, přičemž s přibývajícím počtem hráčů je gameska zábavnější. Pravidla jsou poněkud jiná a protože jsou i relativně složitá, vysvětlení najdete až v samotné recenzi. Ještě bych rád dodal, že grafické zpracování je velmi kvalitní a 3d modely zaujmou nejspíše každého. A přestože Korona není hrou nikterak složitou, stále si uchovává jistou dávku hratelnosti a zábavy si s ní užijete více než dost.

Digikill - odstřelte je všechny
Digikill Nepředpokládám, že byste doposud neslyšeli o Digimonech, neboli japonských příbuzných známějších Pokémonů. Právě animovaný seriál plný těchto bezduchých "zvířátek" si vzala za inspiraci skupinka německých vývojářů a poté vytvořila neoriginální, nepříliš povedenou hru Digikill. Téměř jediný úkol, který je před vás v Digikillu vystaven, spočívá v povinnosti střílet na běžícím pásu projíždějící Digimony. A protože obtížnost si regulujete sami před spuštěním hry, i počet bodů, které za zastřeleného Digimona obdržíte záleží na vás. Na druhou stranu, stejný počet bodů můžete ztratit, a to v případě, že vám potvůrka ujede a vy ji nestačíte včas zlikvidovat. Jen tak mimochodem, velké trápení s touto hrou zažije především anglicky znalý hráč, neboť autor této řeči nejspíše příliš nehověl a patvary, které dokázal vytvořit, jsou vskutku jedinečné. Nic, dost řečí, vzhůru za Digimony!

Stonez - puzzle pro dospělé
Stonez Přestože skládání všeho možného je s lidskou civilizací spjato odjakživa, až dnes se opět můžeme přesvědčit, že skládání nemusí působit bolest (vzpomeňme na pyramidy či novodobé paneláky). Ale protože klasická puzzle už nejsou "in", přišel Bejnamin Schulte s nápadem přinést do světa nejrůznějších tvarů a kostiček něco nového. Vznikla tak hra Stonez, která s původním smyslem skládání nemá zhola nic společného (více ale až v samotné recenzi). Technické zpracování popisované hry se řadí do šedého průměru, ale naproti tomu hratelnost, respektive obtížnost, ta už směřuje k pravému opaku - jde do extrémů. Chcete-li hru obtížnou, velmi obtížnou, je tu Stonez připraven jen a jen pro vás. Zkuste autora přemoci a poskládat všechny úrovně do opravdového konce!

LBreakout2 - druhý díl lepší prvního!
LBreakout LBreakout2, jak už je na první pohled zřejmé, je dalším klonem arkanoidu. K této poněkud nudné větě však musím ihned přidat, že jde o klon více než povedený, ba přímo geniální! Je vidět, že autor pracoval vskutku na plný plyn a stihl tak zpracovat nejen více než stovku báječných levelů, ale také dokonalý herní interface, který obsahuje výbornou grafiku i desítky nejrůznějších nastavení. Hra je distribuována ve formě levelů spřažených do jakýchsi kampaní. Proč to říkám? Každá kampaň je svým způsobem jedinečná - obsahuje vlastní bonusy, vlastní žebříček, překážky, atd. Tím se gameska dostává do úplně jiných dimenzí, neboť každou chvíli hráče překvapí a zaujme. LBreakout2 si prostě zamilujete jako žádný jiný arkanoid, za to vám ručím!


Témata: kečup, Kulečník