Týden na Plných hrách: milionář potřetí

  • 36
Výbornou strategickou hrou Restaurant Manager začal minulý týden na Plných hrách. K tomu jsme přidali Milionáře 3, dvě hry ve stylu legendárního Moorhuhna, vynikající bojovku (Stick Fighter 3), šílenou hru Rush Hour a gamesku, která se inspirovala v našem dětství - hra na honěnou.
Restaurant Manager - vybuduj síť restaurací
Restaurant Manager Strategických freewarových her není nikdy dost a tak je naším cílem přinášet vám alespoň dva tři kvalitní tituly z této sféry každý měsíc. Tentokráte přicházíme s hrou Restaurant Manager, která už podle názvu zapadá do skupinky her á la Tycoon. Také úkoly, které před vás autoři postavili, tomu nasvědčují - musíte si vybrat baráček, který si pronajmete a posléze v něm otevřete restauraci, nakoupíte potřebný nábytek, stoly a židle, najmete schopný personál, připravíte jídelníček a hurá, boj o zákazníky může začít. V každé ze zmíněných kategorií můžete (resp. měli byste) vybírat, takže stoly nemusíte kupovat hned mramorové, přeci jen nějaké ty peníze navíc se v začátcích určitě hodí. Grafické zpracování je vcelku povedené, přestože to samé se o zvukové stránce hry říci nedá. Na druhou stranu, celkové pocity z této německé gamesky jsou více než kladné a také reakce "publika" svědčí o tom, že jde o velmi dobrou simulaci.

Al Executo - na divokém západě
Al Executo Také druhá hra minulého týdne vznikla v Německu, konkrétně na popud jistého pivovaru, který tuto hru pojal jako reklamní akci. To nám ale vůbec nevadí, neboť pro nás je nejdůležitější celkové zpracování hry. A to je výborné, autoři hře dodali dokonale realistickou grafiku a také zvuky jsou velmi povedené. A o čem že hra vlastně je? V lokále, který je rozdělen na několik částí, je vaším úkolem sestřelit co nejvíce předem oznámených cílů. Pakliže trefíte něco jiného, body se vám odečítají. Celkově hra obsahuje tři levely, přičemž postup do dalšího kola je závislý na úspěšném dokončení toho předchozího - včetně úkolu porazit velkého bosse. Můžete však narazit i na jedno z mnoha skrytých překvapení, které autoři do svého dílka zapracovali. Raději nebudeme prozrazovat :-) o co přesně jde. Skutečně, hře nelze nic vytknout, snad jen velikost instalačního souboru, který se pomalu blíží desetimegové hranici. A to je pro modemáře už na pováženou ...

Chcete být milionářem 3 - opět vyhrajete!
Chcete být milionářem 3 Oproti předchozím dílům prošla hra Chcete být milionářem 3 poměrně velkými změnami. Můžeme se tak těšit nejen na kvalitnější grafickou stránku (přestože toto vylepšení vedlo k tomu, že svému originálu se titul podobá přeci jen méně), ale přibyl i lepší zvukový a hudební doprovod, který příjemně podbarvuje navozenou atmosféru. Hra se jinak celkem pevně drží pravidel svého originálu, můžete si tak nechat poradit od publika, přítele na telefonu či zvolit nápovědu padesát na padesát. Naproti tomu otázky prošly příjemnou změnou, je jich více a jsou kvalitnější. Jde zde ovšem stále jisté kolečko, které se stále opakuje, a to je škoda. Musím tedy zvesela konstatovat, že příznivci původní televizní soutěže budou určitě potěšeni, do své sbírky tak budou moci zařadit další, docela povedenou, předělávku.

Battling Faces - virtuální honička
Battling Faces Vzpomínáte si na své dětství, kdy patřila k nejpopulárnějším hra "na honěnou"? Tak právě v této hře se inspirovali autoři hry Battling Faces, která však původní pravidla a princip poněkud obrátila. Do arény mohou vstoupit až čtyři hráči, přičemž po spuštění si můžete vybrat v jakém poměru - zda bude toho či onoho hráče ovládat počítač nebo humanoid. Ona obrácená pravidla spočívají v tom, že ve hře je k dispozici jakási věcička, kterou je vhodné držet ve svém objetí. Hra je totiž na čas a kdo má onu prapodivnost při sobě na konci tohoto časového limitu, vyhrává. Ostatní se vás samozřejmě po celou dobu snaží okrást a věc vám vzít. Je na vás, zda si pomůžete nejrůznějšími zbraněmi a soupeře přemůžete. Každopádně, hra Battling Faces je jedním z mnoha titulů vytvořených v programu Game Maker a v nedávné soutěži se umístila poměrně vysoko. Určitě tedy za vyzkoušení stojí.

Stick Fighter 3 - pohodová mlátička
Stick Fighter 3 Stejně jako v mnoha podobných hrách i ve Stick Fighteru se proti sobě staví dva bojovníci za účelem zjistit, který z nich je lepší. Podíváte-li se na screenshot ze hry, poznáte, že něco není tak úplně v pořádku. Autor se totiž vůbec nepáral s animováním nějakých pseudopostav, ale jednotlivé hráče ztvárnil do podoby jakýchsi jednoduchých koster. Přestože to může vypadat a vyznít dosti zvláštně, v tomto případě bych to viděl jako volbu k dobrému. Postavy jsou tak více rozanimovány, hýbou se plynule i na slabších počítačích a celková simulace boje probíhá věrohodněji. Autor sám ve hře uvádí, že má několik nápadů, které do hry bude chtít zapracovat, není se tak třeba divit tomu, že lze útočit pouze nohou, či nelze hrát proti počítači. Přesto je Stick Fighter velice zábavným a hratelným titulem, u kterého se můžete snadno zapomenout i několik hodin. Určitě tedy neváhejte a vyzkoušejte, jak také může „mlátička“ vypadat.

Rush Hour - vnese do těla napětí a hrůzu!
Rush Hour Kdo pamatuje a obdivuje dnes již legendární hry postavené na úkolu dostat se z jedné strany obrazovky na druhou tak, aby se vámi ovládané postavičce nic nestalo, pravděpodobně bude tímto titulem uchvácen. Po celou dobu se totiž bude muset vypořádávat s úkolem jak co nejrychleji, ale přesto bezpečně, přeběhnout velmi rušné silnice. A to, že počáteční levely se nesou v duchu jedno, dvou a tříproudových silnic, zatímco od levelu sedm a výše přichází několikaproudové silnice v ladném sledu za sebou, je snad každému jasné. Hrát přitom můžete ve dvou nezávislých módech - první je nazvaný příznačně STANDARD a je postaven na výše uvedeném principu. Druhý nese jméno Car chase a spočívá v úkolu nechat se srazit na začátku levelu uvedeným automobilem. Grafické zpracování hry není dokonalé, řadí se spíše k lepšímu průměru. Také zvuky nejsou příliš originální. Na druhou stranu, hra je taková jaká je a nic víc od ní čekat nemůžete. Dokážete-li přenést přes srdce anglický jazyk v české hře, určitě si hru stáhněte!

Zastřel si svého tučňáka - nebo dva?
Jeden tučňák, dva tučňáci, tři tučňáci, ... mohl bych počítat až do dvou desítek, kdybych chtěl jasně demonstrovat, kolik že tučňáků na vás v této hře čeká. Přitom i milovníci tučňáků by museli být touto hrou zklamáni, neboť podle mého je na hře odfláknuto vše, co se jen odfláknout dá. Hra nepřekypuje ladnou grafikou a také zvuky nepůsobí nikterak příjemně. Autoři evidentně počítali s tím, že jim hra na způsob Moorhuhnu automaticky přinese úspěch, ale to už naštěstí neplatí. Kdyby autoři přidali alespoň všechny vychytávky, které se v původním originálu nacházely, možná bych k této hře nebyl zas až tak moc kritický, ale ... však si zkuste hru stáhnout a uvidíte sami, zda je moje kritika alespoň částečně oprávněná.


Témata: Pivo, pivovar, virtuální