Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách – Unreal a Hvězdné války

  12:00aktualizováno  21. dubna 11:27
Jedi Knight 2: Jedi Outcast *** Global Ops *** Unreal Episode 2 preview *** The Druid King *** The Sims: On Holiday *** návody na Wizardry VIII a EvilTwin *** Grandia II pro PC *** Project 1 – letadla proudové éry *** konzolový Harry Potter *** temná atmosféra v Mistmare *** Beam Breakers *** Prince of Qin *** NBA Street pro PS2 *** a další...

Unreal Episode II S úvody je to skutečně těžké. Autor se s nimi většinou piplá a vymýšlí, co zajímavého a chytrého by ostatním sdělil, ale čtenáři ho zhusta přeskakují a vrhají se rovnou k informacím obsaženým dále v textu. Proto jsem se rozhodl, že úvodní odstavec zpestřím anekdotou, která sice s počítačovými hrami vůbec nesouvisí, ale může být jakousi odměnou pro čtenáře poctivě louskající celý text. Takže zde je:
Novinářka šla takhle po předměstí a všimla si jednoho malého staříka, jak se v houpacím křesle vyvaluje ve slunečních paprscích. Dostala nápad a jde k němu: "Dobrý den, pane. Nemohla jsem si nevšimnout, jak vypadáte spokojeně. Mohl byste mi pro naše noviny prozradit recept na spokojený dlouhý život?"
"Kouřím denně tři dvacky cigaret, za týden vypiju bednu whisky, jím tučná jídla a zásadně necvičím."
"To zni opravdu zajímavě. A kolik vám je?"
"Jedenatřicet."

Trhák týdne – Unreal Episode 2 a Jedi Knight 2
Bombami minulého týdne byly hry určené spíše akčním náturám. Hned v pondělí na vás vyskočilo preview na jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku – FPS Unreal Episode 2. Tato hra nebude jen a pouze zuřivou akcí (i když té si samozřejmě užijete až až), ale kromě likvidace nepřátel si budete moci mezi jednotlivými scénáři pokecat s několika postavami a k dispozici budou i menší subquesty. Rytíř Jedi se o slovo přihlásil ve středu, a to způsobem velice razantním. V naší recenzi si svým šikovným mečem vykoledoval vysoké hodnocení 87% a již z toho je snad jasné, že si zaslouží vaši pozornost. Tyto dvě hry však nebyly zdaleka jedinými lahůdkami uplynulých sedmi dní, takže si v klidu náš přehled přečtěte pěkně popořadě.

Unreal Episode II Pondělí – Unreal se vrací
Pondělním tématem číslo jedna byl samozřejmě preview na netrpělivě očekávanou akční gamesku Unreal Episode II, kterou už autoři sice pěkně dlouho odkládají, ale z dosavadních informací to vypadá na pořádnou pecku. Pochopitelně nemohla chybět ani PC recenze, i když tentokráte si v ní vlastně na své přišli i konzolisté – jednalo se totiž o japonské RPG Grandia II, které bylo původně vytvořeno pro herní platformy. Jedná se o hru pro pécéčkáře sice trochu netradiční, ale i když neklade důraz na technické zpracování, jedná se o nadprůměrný titul - zejména díky chytlavému příběhu. Čistě konzolovou záležitostí pak byla recenze na titul Sled Strom, ve kterém si majitelé konzole PS2 mohou zazávodit na sněžných skútrech. Jako vždy jste si samozřejmě mohli přečíst i Týden ve hrách, který zrekapituloval dění na herní scéně od osmého do čtrnáctého dubna a také jsme vám přinesli info o tom, že firma Enix dokončuje RPG Star Ocean III pro PS2.

Pondělní screenshoty:
Mobile Forces, TOCA Race Driver, Battlefield 1924

Pondělní downloady:
Agassi Tennis Generation (intro video), Prisoner of War (trailer)

Global Operations Úterý – překoná Global Ops slavný CS?
Taktické akce, zejména ty s podporou multiplayeru, jsou v poslední době více než oblíbené, o čemž svědčí i mnoho turnajů, lig a podobných klání, kterých se fanoušci této skupiny her zhusta účastní. Do tohoto herního žánru patří i recenzovaná hra Global Operations, jejíž autoři se snaží překonat i veleslavný Counter –Strike. Konzolisté si v úterý mohli trochu zavzpomínat, jelikož jsme vám představili remake slavné bojovky s názvem International Karate Advance pro konzoli GameBoy Advance. Další lahůdkou byl hardwarový článek, ve kterém jste se kromě jiného mohli dozvědět něco o přetaktovávání procesorů a grafických karet, lákadlem budiž informace o tom, že rukám overclockerů se již podařilo vyždímat z Pentia 4 frekvenci 4110 MHz. Úterý bylo zajímavé i pro milovníky leteckých simulátorů, jelikož jsme jim v našem novinkovém článku přiblížili hru Project 1, ve které si budeme moci zalétat v proudových letadlech šedesátých let.

Úterní screenshoty:
Aliens vs. Predator II: Primal Hunt, Duke Nukem: Manhattan Project, Legion, Project One, Prince of Qin

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Středa – ve znamení Hvězdných válek
Fanoušci Hvězdných válek a kvalitních počítačových her se konečně dočkali. Ano, hra Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast je tu a vy si o ní můžete přečíst podrobnou recenzi. Mondymu se tato výborně zpracovaná akční hra z prostředí Hvězdných válek líbila a ocenil jí hodnocením 87%, což svědčí o jejích kvalitách. Atraktivní titul ovládl i konzolovou sekci – hra Harry Potter se v dvojrecenzi (pro GameBoy Advance a GameBoy Color) dočkala velmi vysokých známek a neměli byste si ji nechat ujít. Dalším představovaným titulem byla hra Mistmare, více než zajímavě vypadající mix RPG, adventury a akce, který vás zavede do alternativní Evropy 20. století s civilizací na úrovni středověku. Posledním článkem silné středy je preview na Beam Breakers, arkádovou simulaci létajících aut ve stylu Pátého Elementu. Také jsme vás informovali o chystané sběratelské edici připravovaného RPG Icewind Dale II a přinesli jsme vám zprávy o netradiční ovládací periférii pro konzolové fotbálky.

Středeční screenshoty:
Star Wars Galactic Battlegrounds: Clone Capmaigns, Chrome

Středeční downloady:
Gorasul (hratelné anglické demo), Stokedrider (hratelné demo)

Escape from Monkey Island 4 Čtvrtek – vzpomínáte si na Opičí ostrov?
Ve čtvrtek jsme psali o hrách, které tak trochu potrápí váš mozek. V PC sekci jsme zrecenzovali konverzi známé orientální deskové hry s názvem Moraff's Maximum Mahjongg a v sekci pro konzole jsme se trochu vrátili k adventuře Escape from Monkey Island pro PS2, neboli remaku čtvrtého dílu slavné série známé z PC. Trochu "rychlejším" titulem než dvě výše zmíněné hry je akční RPG Prince of Qin, kterému jsme věnovali náš novinkový článek. Tato hra zatím vypadá opravdu dobře a zavede vás do starověké Číny, kde se v roli korunního prince Fu Su vydáte za pomoci několika dalších hrdinů na spletitou cestu za získáním trůnu. Čtveřici článků doplňuje užitečný přehled her chystaných českými distributory, ve kterém najdete informace o 25 hrách připravovaných do obnchodní sítě v nejbližší době, přičemž jistě potěší, že mnohé z nich budou kompletně v češtině.

Čtvrteční screenshoty:
F1 2002, Fila World Tour Tennis, Soldier of Fortune II: Double Helix, Mercedes-Benz World Racing, Splinter Cell

Čtvrteční downloady:
Age of Wonders II (hratelné demo), Soldier of Fortune II (multiplayer demo), C&C: Renegade (patch), IL2 Sturmovik (patch), Blood Omen 2 (patch)

The Sims: On Holiday Pátek – Simáci a druidové
A jaký byl na BonusWebu pátek, pro většinu lidí poslední pracovní den týdne? Jedním slovem bohatý. Recenzi obstaral datadisk k oblíbeným Simákům s názvem The Sims: Pn Holiday, ve kterém si se svými lidičkami můžete vyrazit na dovolenou. Dalším pátečním kouskem je obsáhlý článek o připravované hře The Druid King - kombinaci realtimové strategie, RPG a adventury, která vás zavede do Galie napadené Římskými vojsky. Potěšili jsme ale i příznivce rychlých kol, a to novinkou zaměřenou na chystanou hru Moto GP, ve které si budeme moci na vlastní kůži zajezdit Velkou cenu silničních motocyklů. Zkrátka samozřejmě nemohli přijít ani konzolisté; pro ně jsme připravili recenzi velmi kvalitní basketbalové hry NBA Street, ve které si můžete vyzkoušet své sportovní umění na různých pláccích a open-air hřištích, nebudou však chybět ani slavné hvězdy formátu Michaela Jordana.

Páteční screenshoty:
Divine Divinity, Blitzkrieg, Industry Giant II, Resident Evil Zero (GameCube)

Páteční downloady:
Dungeon Siege (hratelné demo), Team Factor (hratelné demo)

Delta Force: Task Force Dagger Víkend – Delta Force znovu na scéně
O víkendu se jistě zaradovali všichni fandové akčních vojenských her s příměsí taktiky, neboť jsme jim přinesli novinkový článek o připravované hře Delta Force: Task Force Dagger, která bude stand-alone datadiskem k titulu Delta Force: Land Warrior. Konzolisté se v sobotu mohli dozvědět spoustu zajímavých informací o "své" sekci a autorech ve článku Od nás pro vás (původně jsme ho chtěli nazvat Od nás provaz :-), v neděli je pak čekalo ohlédnutí za arkádovou klasikou Super Pang. O víkendu se stalo dobrým zvykem zveřejňování návodů – tentokráte se jednalo o Evil Twin (3. část) a Wizardry VIII (2. část). Nemohl pochopitelně chybět ani Týden na plných hrách a pro všechny čtenáře jsme připravili další soutěž, tentokráte zaměřenou (otázkami i cenami, mezi kterými nechybí ani pět originálních her) na vynikající logickou adventuru Myst III: Exile. O víkendu jsme vám také přinesli zprávy o MMORPG Nobunaga's Ambition Online určené pro PS2 a o připravované akční hře Nina: Agent Chronicles od polského týmu Lemon Interactive.

Víkendové screenshoty:
Star Wars Galaxies, Sudden Strike II, 1914 – The Great War, Medieval: Total War, HoveRace, SW Galactic Battlegrounds: Clone Campaigns

Víkendové downloady:
Final Fantasy X (trailer), Ghost Recon: Desert Siege (trailer), Ghost Temple (hratelné demo), Crazy Taxi 2 (trailer),

Autor:
Nejčtenější

Výstava staré výpočetní techniky nazvaná Století  informace na Fakultě...
Hurá informatika. Jak se hrálo na školních počítačích

Učebny informatiky byly ještě na přelomu tisíciletí místy, kde někteří studenti viděli počítač poprvé. Místo učení pak na nich samozřejmě chtěli jen hrát hry.  celý článek

Jaenette Voerman - Vampire the Masquerade: Bloodlines
Vymodlená pokračování. Třicet her, které snad neřekly poslední slovo

Některá pokračování s nadějí vyhlížíme rok co rok, v jiné už ani nedoufáme. Níže nabízím svůj seznam čítající rovných třicet kousků. Při jeho sestavování...  celý článek

Dark Souls 3
Ovládá hry taneční podložkou, volantem a banány. A je v tom fakt dobrý

Jako by série Dark Souls nebyla dost obtížná sama o sobě, rozhodl se ji youtuber ATwerkingYoshi pokořit pouze pomocí taneční podložky.  celý článek

Star Wars Battlefront II
Podívejte se na nové trailery Battlefront 2 a Assassin’s Creed: Origins

U příležitosti právě započatého Gamescomu dostaly dvě z nejočekávanějších her současnosti nové trailery. A oba vypadají fantasticky.   celý článek

Far Cry 5
VIDEO: Ve Far Cry 5 budeme kultisty masakrovat i traktorem

V akci Far Cry 5 se pustíme do křížku s fanatickou sektou v Hope Country v současné americké Montaně. Nové video je rozšířený gameplay trailer z výstavy E3,...  celý článek

Další z rubriky

Ukázka ze hry Fapic
Kvantita na úkor kvality, Steam praská pod náporem špatných her

Ani nově zavedený vstupní poplatek nedokáže zabránit vydávání stále většího množství špatných her. Jen za první týden tohoto měsíce jich vyšlo přes 200.  celý článek

Soccer Fierce Battle
Severní Korea vydala vlastní verzi fotbalové hry FIFA

I v Severní Koreji se hrají počítačové hry, jenže ne ty západní. Fotbaloví fanoušci tak jsou například ušetřeni klasického rozhodování, zda je lepší FIFA, nebo...  celý článek

Dark Souls 3
Ovládá hry taneční podložkou, volantem a banány. A je v tom fakt dobrý

Jako by série Dark Souls nebyla dost obtížná sama o sobě, rozhodl se ji youtuber ATwerkingYoshi pokořit pouze pomocí taneční podložky.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.