Battlefield 3

Battlefield 3

Vlády mnoha zemí zakazují některé válečné hry pro poškození image

  • 3
Válečné hry prý poškozují obraz zemí. Mezi hystericky reagující přibyl Írán, v seznamu uražených je i Rusko, vévodí Čína, ale smočily si i Spojené státy. Pro politiky je ideální hra bez jmenování státu, kde se bojuje. Nebo ta, proti které se bojuje vítězně ve skutečnosti.

Íránská vláda zakázala prodej válečné akce Battlefield 3 v zemi, protože singleplayerová kampaň obsahuje útok Američanů na Teherán. Podle libanonského deníku The Daily Star varuje islámská republika obchody před ilegálním prodejem. Přestupky "proti islámu" vláda v Teheránu tvrdě trestá. Írán není jedinou zemí, která takto reaguje z politického důvodu proti hrám, které je údajně urážejí.

Ruská federace například zasáhla proti Call of Duty: Modern Warfare 2 kvůli masakru civilistů na letišti z počátku hry.

Expertem na zákazy je Čína, která zakázala kompletní sérii strategií Hearts of Iron. Důvod? Překrucuje prý čínskou historii, poškozuje čínskou suverenitu a územní integritu. Čína dokonce zakázala dva díly strategických her Command & Conquer: Generals. Pro změnu z důvodu poškozování image Číny a její armády.

Nepříliš demokraticky se zachovaly i USA vůči válečné akci Medal of Honor. Vývojáři museli vymazat z války v Afghánistánu bojovníky Talibanu, kteří v té době v realitě zatápěli americké armádě. 

Zdroj: ve3d


Témata: Call of Duty, Islám