Warrior Kings - středověká RTS

  • 111
Patříte-li mezi příznivce strategických her, bude následující článek něco pro vás. Bude totiž celý věnován středověké fantasy strategii Warrior Kings, která má všechno, co má správná středověká fantasy RTS mít - kilometry neobydleného území, spousty upgradů pro budovy i jednotky a jednoduchou správu zdrojů.
Warrior Kings

Patříte-li mezi příznivce strategických her, bude následující článek něco pro vás. Nebo jinak - patříte-li k příznivcům realtimových strategických her, bude následující článek něco pro vás. Nebo ještě jinak - patříte-li k příznivcům 3D realtimových strategických her, bude následující článek něco pro vás. Stop. Opakování je sice matka moudrosti, ale na druhou stranu více je někdy méně, a tak to trochu zkrátím. Hra, o níž bude dneska řeč, bude skutečně 3D realtimovou strategií, a co jsem ještě neřekla - bude se jmenovat Warrior Kings (ti bystřejší z vás to však už jistě pochopili z titulku :-)).

Autorský tým z Anglie skrývající se pod názvem Black Cactus se rozhodl vyjít vstříc dnešnímu třídimenzionálnímu trendu a zasadit svou realtimovku do třetího rozměru, což ovšem není zdaleka tak důležité jako to, že je hra zasazena do středověkého světa. Vaším úkolem bude vybudovat na prázdném kousku země své impérium a pochopitelně počítejte s tím, že začnete od malinké vesničky a rozpínat se budete velmi, velmi pomalu. Singleplayerová kampaň je koncipována tak, že postupně zabíráte nová a nová území, která kdysi před mnoha Warrior Kings generacemi ztratil váš otec. Klíčem k úspěchu bude vybudování silné infrastruktury a armády a pochopitelně i boje s ostatními individui, která se budou snažit o totéž co vy.

Specialitou je, že si můžete vybrat, zda chcete hrát za dobrého či zlého pána, takže zatímco někdy se vyplatí nechat své poddané modlit se k Bohu o požehnání, jindy má svůj efekt poskytnout pár živých obětí pro temného pána. Podle toho, na jakou stranu se přidáte, budou mít různý vzhled i budovy ve vašem městě, každá z nich navíc může být až třikrát či čtyřikrát upgradována.

Jakmile se odtrhnete od výstavby města a budování hradu (což není nic jednoduchého, protože kdo by odolal stavění všech těch hospůdek, stájiček, obchůdků, chrámů atd…), připravte se na megalomanské hody - jakmile se pustíte do bitvy, zjistíte, že máte k dispozici celkem 62 typů jednotek, s kterými můžete formovat nejrůznější bojové formace a u nichž můžete využívat jejich specifické způsoby útoku. Není radno zapomínat ani na klasické výhody a nevýhody 3D terénu, tedy z vršku kopce se bojuje podstatně lépe než z jeho úpatí, nehledě na to, že vaše kulky dolétnou dál (tak nevím, je to opravdu výhoda? :-)).

Warrior Kings

Nepřijdete ani o resource management, v případě Warrior Kings se budete starat o dřevo, jídlo a zlato. Nejpotřebnější bude pochopitelně zlato - to můžete buďto těžit v dolech nebo, pokud je vaše země na zlaté žíly chudá, ho můžete nakupovat odjinud. Vzkvétat může pochopitelně obchod s kdečím, pouze s technologiemi se nekšeftuje.

Celkově by hra Warrior Kings měla mít devět levelů, z nichž každý nabídne několik misí, dohromady by se tedy mělo jednat o zhruba 120 misí. Připraveny jsou i tři rozdílná zakončení, přičemž dosažení každého z nich by mělo zabrat zhruba kolem 25 hodin hraní. Pokud tedy všechno dobře dopadne a naše představy o hře dojdou naplnění, měli bychom se s Warrior Kings setkat ještě před koncem letošního roku.