Vzniká důstojný nástupce BioShocku? Tajuplná dystopie zaujala

  • 0
Stala se událost tak otřesná, že kvůli ní všichni obyvatelé Anglie museli začít užívat léky na vymazání paměti. Taková je zápletka bizarního titulu We Happy Few, který uměleckým pojetím i bizarní atmosférou připomíná kombinaci BioShocku a románu 1984 od George Orwella.

Titul se odehrává v alternativní historii, kde se Němcům za druhé světové války podařilo uskutečnit operaci Lvoun. Invaze Británii tedy byla úspěšná, obyvatelé země však provedli blíže nespecifikované opatření a Němce vyhnali.

Kroku se však přezdívá Velmi špatná věc a v Angličanech po něm zůstal intenzivní pocit viny.

Začali proto užívat lék Joy (štěstí), díky kterému zapomínají na všechny negativní zážitky, a to včetně Velmi špatné věci.

Paralelu s Orwellem lze spatřit v hlavním hrdinovi, který se odmítá přizpůsobit pravidlům společnosti. Lék proto přestane užívat a z města Wellington Wells se pokouší utéci.

Lidem nekonzumujícím prášky se přezdívá Downeři (nešťastní) a obyvatelé města je agresivně napadají. Pro bezpečný pohyb po městě se proto musíte přetvařovat, při takovém postupu však brzy zemřete hlady. Nezbývá proto než vykrádat příbytky, což okamžitě přiláká pozornost nadopovaných obyvatel.

We Happy Few
We Happy Few
We Happy Few
We Happy Few

We Happy Few

Zapadnout do davu můžete i užíváním malých dávek látky. Pokud to však s její konzumací přeženete, můžete na svůj cíl samým štěstím zcela zapomenout.

Tvůrci tvrdí, že při hraní budete často umírat. Titul má být obtížný a město Wellington Wells po každé smrti vygeneruje znovu.

Projekt vzniká v malé nezávislé společnosti Compulsion Games, která na jeho vývoj získala 266 tisíc dolarů v komunitním financování. To odpovídá zhruba 6,3 milionům korun a v rámci vývoje počítačových her je to zcela zanedbatelný rozpočet.

Výsledný titul má být bojem o přežití, který vyjde pro PC i Xbox One. V předběžném přístupu bude pro obě platformy dostupný od 26. července.