Začíná mánie okolo virtuální reality, zařízení se vyprodává v minutách

  • 8
V 90. letech to skončilo fiaskem, tentokrát by se však virtuální realita skutečně mohla stát příštím povyražením moderní společnosti.

První podmínkou byly dostatečně pokročilé technologie, což se výrobcům podařilo splnit. Druhou pak dostatečný zájem veřejnosti, který pro změnu naznačují předprodeje.

Společnost HTC oznámila, že po spuštění předobjednávek helmy Vive během necelých deseti minut prodala 15 tisíc kusů. Přilba je přitom se zaváděcí cenou 24 200 korun nejdražším dostupným zařízením pro virtuální realitu.

29.února 2016 v 23:06, příspěvek archivován: 02.března 2016 v 13:32

Woah, more than 15k units in less than 10min :o

Citelný zájem o nové technologie potvrdil i výrobce konkurenčního zařízení Oculus Rift.

Úvodní prodeje firmu překvapily.

“Nemůžu prozradit konkrétní čísla, ale během deseti minut jsme prodali více, než jsem čekal za prvních pár hodin,“ řekl Palmer Luckey, ředitel společnosti Oculus VR.

Vesmírná akce EVE: Valkyrie vzniká exkluzivně pro virtuální realitu

Zaváděcí cena přilb pro virtuální realitu je přitom o poznání vyšší, než se původně očekávalo. Hovořilo se o ceně okolo deseti tisíc, průměr je však téměř dvojnásobný. Lidé přesto o technologii jeví zájem a její úspěch momentálně závisí na kvalitě úvodních aplikací a her.

Helma HTC Vive vzniká ve spolupráci s herní společností Valve, a právě ta by startu virtuální reality mohla napomoci vydáním nového dílu jedné ze svých značek. Vývoj Half-Lifu 3 nicméně popřela. Právě takový krok by však mohl mít zásadní vliv na prodeje helem pro virtuální realitu.