Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

25 to life - mezi policií a gangy

  12:00aktualizováno  27. července 6:47
25 to life je akční hra, kde se hráč neustále pohybuje buď na straně zákona, nebo na straně zločinců. Rozdílné vybavení a městské prostředí by z této hry mohly udělat docela populární kousek. Ale bude to tak doopravdy? Přečtěte si pár detailů.

25 to life

O hře 25 to life od společností Eidos a Avalanche Studios toho říkaly dostupné informace spoustu, ale z tohoto článku se dozvíte, že ne úplně všechno byla tak úplná pravda a že například slovní spojení „primárně multiplayer“ vůbec neznamená, že by hra neměla zajímavou příběhovou linku pro jednoho hráče.

Když už jsme u toho, tak to probereme malinko důkladněji. Jak už víme z dřívějška, tahle hra se zabývá válkou policie a gangů (ve zkratce). Příběh tedy bude také pojat ze dvou stran. Hráč se přidá na stranu zákona jako detektiv Lester Williams, který jako bývalý námořník má docela dobré předpoklady pro boj s organizovaným zločinem (především gangy). Nesmíme ale zapomenout na jeho čestnost, férovost a tak podobně. Zkrátka jde o toho nejsvatějšího poldu. Jeho partnerka, Maria Mendoza, je tak trochu z jiného těsta a v průběhu příběhu se o ní dozvíme i pár zajímavých věcí. Na opačné straně zákona se hráč dostává do kůže zločince jménem Andre "Freeze" Francis, který zastává vyšší funkci v gangu D-Boys z 22. ulice. Problém je, že se snaží vypadnout z tohoto byznisu, což se samozřejmě pár lidem nelíbí. A navíc, jeho rodný gang je proslulý svojí krutostí a dalšími zápornými a nepříjemnými vlastnostmi. Během celého děje se vlastně hráč seznámí s nejdůležitějšími událostmi z obou zúčastněných stran, takže si bude moci udělat lepší obrázek.

Jak už víme z dřívějška, tahle hra se zabývá válkou policie a gangů a hráč se na ní podívá z obou zúčastněných stran.

25 to life

Obě strany (zločinci, policisté) budou mít k dispozici poněkud jiné vybavení, respektive zbraně. Zatímco zločinci budou používat vše co jim přijde pod ruku, tedy i nekonvenční zbraně včetně rozbitých lahví a Molotovových koktejlů, nebo třeba populární AK-47. Policisté budou poněkud limitováni služebním vybavením. Tato nevýhoda však bude zpětně vyvážena tím, že policisté budou jako trénovaní jedinci střílet mnohem přesněji a k dispozici budou mít i donucovací prostředky jako např slzný plny a pouta. Díky nim budou moci nepřátele zatknout namísto usmrcení. Obě strany budou samozřejmě používat i spoustu dalšího vybavení jako je laserový zaměřovač, nebo baterka, které přijde vhod zejména na mapách situovaných do nočního města.

Mapy a herní prostředí samo o sobě je plné malých detailů a lze očekávat velmi slušnou míru interakce a možnost vstoupit i bojovat v interiérech budov. Když se třeba budete chtít zdejchnout, tak vás naprosto s klidem může prozradit štěkot psů, auto alarmy, nebo náhodní kolemjdoucí. Těm se ale na oplátku můžete pomstít tím, že si je vezmete jako rukojmí či lidský štít.

25 to life

Nicméně, kromě single-player kampaně, bude hodně silnou stránkou multiplayer. Na velice různorodých mapách se může střetnout až 16 hráčů. A aby nebyli všichni gangsteři stejní, je tu široká paleta všelijakého vybavení a oblečení, které může být odemknuto během hraní. Tvůrci pro hru připravují také řadu originálních módů, které nejsou k vidění nikde jinde.

25 to life bude mít dosti značný rapový a hip-hopový nádech. Postará se o to i doprovodná hudba v podání známých interpretů jako je DMC, či Tupac.

Oproti původním předpokladům se zdá, že hra nevyjde jen na konzole, ale ukáže se i na PC, a to už tento říjen.

Autor:


Témata: koktejl

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Kreativní Nintendo Labo vypadá parádně. Nová videa představují software

Nintendo Labo

Nintendo Labo propojuje digitální hry na konzoli Switch se součástkami, které je nejprve třeba poskládat z papírového...

Valentýnský speciál: Romantická gesta počítačových hráčů

World of Warcraft Wedding | Mariya & Igor | Wow

Dnes je svátek zamilovaných, tak si dejme na chvíli pauzu od neustálého herního vraždění a válčení a podívejme se pro...

Najdete na iDNES.cz