Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

50 Cent: Bulletproof - akce s nádechem rappu

  12:00aktualizováno  1:20
3rd person akcí je na herní scéně nepřeberné množství. Právě mezi nimi se chystá vyniknout tahle nová. Jestli má co nabídnout a pokud ano, co to bude, se můžete dočíst v tomto článku.

50 Cent: Bulletproof

Na scénu se chystá další 3rd person akce. Tentokrát ovšem musím zklamat příznivce PC, jelikož hra je vyvíjena pouze a jenom pro PlayStation 2, Xbox a Sony PSP. Jenže, bude tahle hra, v dnešním světě, přesyceném 3rd peron akcemi, něčím výjimečná. Tak přesně o tomhle se nás pokouší přesvědčit Andre Emerson, výkonný producent této hry. Tím bych chtěl zdůraznit, že veškeré zde prezentované informace pocházejí přímo od něho (samozřejmě jen zprostředkovaně) a nejde jen o nějaké dojmy z videa.

Jen tak pro úplnost, 50 Cent je umělecké jméno jednoho rappera a celá tahle akce se točí kolem něj.

50 Cent: Bulletproof

Abych se k tomu vůbec dostal, hra se jmenuje 50 Cent: Bulletproof, a pokud se orientujete trochu více na hudební scéně, možná vám to bude něco připomínat. Ale pro úplnost, 50 Cent je umělecké jméno jednoho rappera. Jeho jméno ve hře není náhodou, protože to vlastně úplně celé bude o něm. Samotný podnět ke hře totiž vzešel přímo od něj a jakmile byla jako vydavatel zvolena společnost Vivendi Universal, začala spolupráce s 50 Cent, kde vyšlo najevo, jaký žánr a tak podobně by si představoval.

Aby bylo jasné, jde sice o akci, ale celou hrou se bude prolínat propracovaný příběh. Scénář k němu napsal Terry Winter a jde o více než 100 stránek textu. Všechno to začíná sledem pár podivných událostí, které vyústí v to, že hlavní hrdina schytá 9 kulek, ale přežije to. Hráč bude seznámen s dějem a herními mechanismy během takového toho klasického „zpětného pohledu.“ Poté co se vzpamatuje z těžkých zranění, vydá se na něco, co by se mohlo jevit jako obyčejný příběh o pomstě, ale... To je zhruba tak všechno, co zavede hlavního hrdinu do konfliktu s největšími zločineckými rodinami New Yorku.

50 Cent: Bulletproof

50 Cent se ve hře jeví podobně, jako v životě: všechno do čeho se pustí se mu podaří. Ale byla by to mylná představa, kdyby si někdo myslel, že hra bude lehká. To zdaleka není pravda a autoři si nechávají dost záležet na sérii různých útočných a obraných strategií, které prý určitě zaujmou i zkušené a náročné hráče.

Jak se můžete přesvědčit na videu, hra bude docela brutální. Ale to není všechno, protože k této brutalitě je přidána ještě úžasná hudba, různá videa a docela zajímavé herecké osazenstvo (Eminem, Dr. Dre, Lloyd Banks, Young Buck, Tony Yayo a další). Z toho je jasné, že se ve hře objeví členové G-Unit, kteří budou mít docela zásadní role. Jeden bude expert přes zámky, druhý přes výbušniny a poslední přes zbraně. Kromě toho se všichni budou podílet na hudebním doprovodu pro celou hru.

O tomto titulu se vlastně vůbec nedá říct, že bude založený čistě na misích. Ale nebude tu ani volnost alá GTA. Kvůli správnému vzkříšení celého příběhu bylo nutné to udělat tak nějak kombinačně a různě (co přesně to znamená není jasné). Podle dostupných informací a materiálů by se mohlo jednat o docela zajímavou věc, ale čas ještě ukáže.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Další z rubriky

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.cz