Diskuze

Na Asijských hrách v Číně budou počítačové hry medailovým sportem

Asijský olympijský výbor zařadil počítačové hry na seznam soutěžních sportů na Asijských hrách. Poprvé se hráči utkají o medaile v roce 2022 v čínském Hangzhou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Hm, a ja si vzdycky myslel, ze v Koreji je narodni sport Taekwondo... :-)

0 0
možnosti

sem s tim, nedavno mi prisel email od jedne kino spolecnosti ze mimojine budou v kine vysilat prenosy myslim ze mistovstvi sveta v LoLku, pri dotazu zda nekdy budou i jine hry , protoze tohle zrovna je hra co mne nebavi, jen napsali ze jim nikdo jiny nabidku nedal, takze ono uz to zacina se cimdal vic prosazovat, ja jim fandim, moznost koukat na finale hs ci sc2 treba v hospode muze byt sranda

1 1
možnosti

P60e11t82r 41J55a66r29o76š

21. 4. 2017 19:34

Jo, takove finale kolejni ligy v counteru v Brne v Terci (koleje PPV). To byly casy pred patnacti lety R^

1 0
možnosti
Foto

Jojo, Jížní Korea, jediná země, jejíž národní sport má datadisk.

3 0
možnosti

určitě nedávat a to jsem fanda. Problém vidím hlavně v tom, že se s toho už stane totální byznys - budou se tam hrát hry, které někdo vymyslel (firmy) a profituje přímo na té hře. To už by byl snesitelnější poker - na té hře jako takové nikdo nebohatne

3 0
možnosti

J23i30ř38í 24Ř68e86h80o68ř

21. 4. 2017 10:22

konečně argument! Ano, na olympijsky hrané hře by vydělávala soukromá firma držící licence. To mě nenapadlo.

1 0
možnosti

Konečně bude důvod se koukat na olympiádu... nechápu jak někoho může bavit na běžný sport koukat... to už je lepší si ho jít ozkoušet na vlastní kůži. (jediná pro mě pochopitelná vyjímka je když je někdo již unavený a nemá sil si např. tenis jít zahrát tak na něj kouká v tv - a u Esportu je to podle mě stejné)

0 1
možnosti
Foto

P79e50t13r 47A64d62l75e44r

20. 4. 2017 21:01

digitalni demence na olympijske urovni? cemu se divime? vzdyt to cele hnuti je dementni!

1 7
možnosti

Možná pro Vás. Ale kdybyste věděl, kolik peněz si vydělají a ještě se k tomu náramně baví, asi byste puknul závistí.;-)

0 0
možnosti

J80a83n 30P85i43r26a13s

20. 4. 2017 18:28

Ač fanda e-sportu tak nesouhlasím s tím aby to bylo po boku "normálních" sportů. Vím že je hraní her také náročné (občas jsem se i spotil ), ale prostě je to úplně jiný druh sportu. Třeba jako je letní nebo zimní olympiada. Tak bych udělal Podzimní olympiadu která by se věnovala e-sportu (na podzim obecně bývá takové to "počítačové" počasí) ;-D

2 0
možnosti

Já mám hry rád, ale olympiáda by měla být o fyzických sportech. Deskové a počítačové hry tam prostě nepatří. Srovnání se střelbou je zajímavé, ta je taky dost na hraně, ale alespoň u toho musíte pohnout celým tělem ;-)

7 0
možnosti

U nás v Evropě se nad tím podivujeme, ale v Asii, kde je hraní na úplně jiné úrovni co se týče počtu hráčů a intenzity, má taková otázka pravděpodobně jasnější odpověď. Jestli to stačí na ovlivnění olympijských her, v nichž soutěží celý svět? Nemyslím si. Je to lokální záležitost asijského regionu (zejm. Jižní Korei). Diváků by to mělo srovnatelně s jinými sporty.

Myšlenka udělat z e-sports olympijský sport neprojde i z jiných důvodů - třeba kvůli nestálosti her (trh e-sports může nabízet každé 4 roky jiné možnosti), nebo třeba z výchovných důvodů (mnoho lidí si bude myslet, že propagace hraní her není na olympiádě vhodná). Jak už psal někdo přede mnou, často jsou týmy mezinárodní a složit jednotlivce z různých týmů do národního týmu rozhodně nebude fungovat tak, jako když se ponechají v původní sestavě, která společně trénuje roky. Nelze ani moc očekávat, že se přenosů chytnou média. Skončilo by to jako akce napůl oddělená od olympijských, která se koná ve stejném městě, rozdávají se stejné medaile, ale jsou to dva odlišné světy. Navíc finance na e-sports akce pochází nejspíš od soukromých společností, zatímco OH jsou financovány státy a olympijskými organizacemi.

Plně respektuji schopnosti profesionální hráčů e-sportů, jsou v rychlosti, multi-taskingu a reflexech opravdu někde jinde. Řada neznalých lidí si ani nedokáže představit, co to znamená a jak to vypadá, když někdo dokáže dělat 300+ akcí za minutu ve StarCraftu 2. Ale pořád se jedná spíš o výkon, který nelze s olympijskými sporty srovnávat, protože jsou prostě odlišné. Ani lepší, ani horší, jednoduše jsou jiné. A nejsem si jistý, zda jsou v souladu s myšlenkou fyzických výkonů v olympijských sportech. Hodily se spíše nějaké e-sports olympijské hry. Věřím, že pro akceptování e-sportů na olympijských hrách se najde mnoho překážek a nevole.

7 0
možnosti

No tak nevím ale např některé zápasy z Katowic v CS GO sledovalo jen na twitchi přes 1 milion lidí, to samé občas vidím v Lolku a v Dotě jsem už taky viděl 700 000. Že by se toho média nechytla se opravdu nebojím.

Mezinárodní týmy jsou jen chabou výmluvou, např. v Dotě při utkání hvězd spolu hráli hráči, které do týmu poskládali diváci a byl to super zápas. Kdo umí ten zahraje dobře i když nebude mít na sehrání zrovna moc času.

Osobně si myslím, že rozdíl mezi sportem a e-sportem není žádný, u e-sportu se využívá hlavně mozek, ale být tam opravdu dobrý chce něco víc, natrénovat na profi úroveň to skoro ani nejde.

Problém já osobně vidím spíše v tom, že větší polovina diváků nebude při sledování chápat o co v té hře běží, nebudou vědět podle čeho hodnotit kvalitu nebo kdy si zařvat u super momentu. Pro 80% mladé populace to tam patří, tak snad se to tam v budoucnu objeví :)

1 2
možnosti

Aby se clovek dostal na úroveň profi gamera tak to vyzaduje tisice hodin hraní a trénování stejne jako psychickou vydrz a odolnost. Minimálně v tomto si v nicem nezada s klasickym sportem.

2 2
možnosti

To ano, ale je to spíše psychická než fyzická aktivita. Prakticky hýbete jen zápěstím.

1 0
možnosti