Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

Age of Mythology: The Titans - návod

  12:00
Stejně jako v případě původní Age of Mythology i u datadisku Titans jsme připravili obsáhlého průvodce misemi singleplayer kampaně. Projděte s námi příběh mocných titánů a ztraceného lidu Atlantidy…

A Lost People
Úplně prvním cílem je vyrobit si armádu pěti pěšáků, kteří budou vzdorovat hladovým vlkům, takže tak učiňte v již postavených kasárnách. Doplňte počet vesničanů alespoň na pět, začněte těžit suroviny. Nemůžete stavět farmy, takže jídlo získáte pouze lovem, naštěstí se v blízkosti základny nacházejí hned dvě poměrně velká stáda. Vybudujte si větší útočný svaz a vydejte se severním směrem. Narazíte nejprve na žlutou, posléze na červenou osadu seveřanů, takže je smeťte z povrchu (proti budovám se bezvadě hodí Fire Siphon, kterými vás zásobuje Krios). Až dojdete do severozápadního rohu mapy, pokračujte východně, měli byste brzy objevit kýžený chrám, který Krios viděl ve snu. Dojděte až k němu, probijte se skrze hradby do fialové osady, zrušte ji i s jejími obyvateli a až bude okolo klid, šoupněte do ní své jednotky, především vesničany. Založte s nimi novou osadu a postavte Town Centre na příslušném místě. Vítězství je vaše!

Atlantis Reborn
Nejprve svými vesničany opravte oba chrámy, budete při tom muset čelit útokům řeckých sil, první přichází z jihovýchodu, druhý z jihozápadu, takže podle toho rozmístěte jednotky. Až budou chrámy zrestaurovány, rozviňte trochu vesnici, postavte více domů, natěžte nějaké suroviny a až budete mít solidní ekonomické zázemí, povyšte do druhého věku. Dostanete úkol postarat se o řeckou základnu – nejprve tedy zničit čtyři Military Academy. Vybudujte si armádu a zaberte druhé místo k výstavbě osady, nachází se okolo něj jen pár slabších jednotek. Pokud to potřebujete, můžete si pomoci stavbou Sky Passage, ale v singleplayeru vám to zas až tak velkou výhodu zatím nedává. Povyšte do třetího věku, tím se zpřístupní palác a nejsilnější pozemní jednotka Atlanťanů. Naspořte nějaké ty Destroyery a vrhněte se na nepřítele. Po zničení Military Academy budete ještě muset zničit centrum města, na což se bezvadně hodí Behemoti, které získáváte ze znovupostavených chrámů. Nicméně Řekové zbavení všech Military Academy by už neměli klást větší odpor.

Greetings from Greece
V této misi nemůžete postavit žádný Town Center, takže klíčovým se stává zabrání Plenty Vaultů, naštěstí vám je hra hned ze začátku ukáže. První dva můžete zabrat bez potíží, u dalších lze očekávat boje, nicméně řecký generál proti vám neposílá příliš silné útočné svazy. Vyplatí se získat i Vault v podzemí, stejně tak lze účinně oslabit Řeky zabráním západního Vaultu, okolo něhož si postavili menší a naštěstí ne zrovna dobře chráněnu vesnici. Stavte Sky Passage vždy u Vaultu, je to možnost jak kdykoliv dostat jednotky tam, kam potřebujete. Dostáváte docela dost posil, takže je nenechávejte ležet ladem, ale využije je v boji. Je poměrně výhodné si ze začátku udělat z vesničanů hrdiny, těží i budují rychleji. Pozor ale, v žádném případě nesmí zemřít. Až se budete cítit jisti v kramflecích, můžete zaútočit na velkou řeckou osadu. Cílem je zabít generála Malegia, takže se na něj soustřeďte. Proti jeho gardě výtečně pomůže Counter Cavalry pěchota.

Odin's Tower
V této misi využijete další zajímavé vlastnosti Atlanťanů, a to přenášení budov. Nejprve si v klidu rozviňte základnu a vyrobte menší armádu. Po několika minutách zaútočí seveřané přes les, takže tam buďte připraveni a vykažte je do patřičných mezí. Až se vzchopíte ještě více, vyražte směrem na severovýchod a obsaďte další osadu. Samotné centrum zelených vikinských jednotek se nachází ještě o kus severněji a je poměrně dobře chráněno několika pevnostmi a řadou jednotek, takže postupujte opatrně a raději chvíli vyčkejte na silnější jednotky. Hodí se využít behemoty, kteří ničí velmi rychle budovy, plus několik counter jednotek proti pěchotě a lučištníkům. Pak už stačí jen lučištníky rozrubat, nebo elegantní božskou silou Deconstruct zničit velký chrám a teleportovat místo něj jeden svůj. Následně si vyrobte slušnou armádu s několika behemoty, spoustou pěchoty a několika hrdiny a spusťte božkou sílu Vortex, kterou přeneste své jednotky za horské pásmo, které je jinak nepřekročitelné. Taktéž si tam dle chuti teleportujte chrám a kasárna. Červená vesnice je nejhůře připravena na útok z jihu, takže se tam s chutí vrhněte tudy, zničte všechny budovy a opět nahraďte Odinův chrám svým vlastním. Nejtěžší boje pak budou s poslední skupinou seveřanů, fialovými, kteří se po dobu vašich bojů jinde stihli pěkně rozvinout. Zaberte tedy úplně populační limit a teprve pak přesuňte Vortexem jednotky do poslední části mapy, zničte zde rozsáhlou vesnici s mnoha chrámy a kasárnami, načež nahraďte poslední chrám. K Odinově věži se teď dá přiblížit, takže pošlete na dohled Kastora a posléze na ni zakouzlete speciální božskou sílu Deconstruct Wonder.

The Lost Relics
V této misi je cílem dostat do svého chrámu čtyři artefakty. Nejprve převezte své vesničany až na jednu či dvě výjimky na druhou stranu – je tam klid a o poznání více surovin. Vybudujte základnu, vyrobte pár jednotek a pošlete je pro nejjižnější ze čtveřice reliktů. Není zdánlivě ničím chráněn, to je ale léčka. Přesto, Setovy příšery nejsou příliš silné a hrdinové si s nimi zdárně poradí. Nejjednodušší máme za sebou, teď ostatní. Druhý bude relikt nacházející se na jihovýchodě. Tady se musíte nejprve probít přes kamennou zeď, následně si připravte jednotky vhodné k ničení budov – je tu totiž docela hodně chrámů a pevností. Až se probojujete k artefaktu, naložte ho na záda hrdinovi a odneste opět do vlastního posvátného místa. Zbývají dva. Ten více na východě je chráněn žlutou vesnicí. Pokud se k němu chcete dostat rychle, jděte ze severu, je to i méně vojensky náročná cesta, neboť všechna kasárna má soupeř na jihu, ale pozor, aby vás nepřekvapil a nevtrhl vám zatím do vaší vlastní základny. Každopádně silový proces je zde již jasný, až se vám podaří zajmout poslední artefakt, postavte všude, kde je to jen možné, základny a zvyšte si tím tak populační limit. Ten zaplňte vojenskými jednotkami a hurá do finálního boje s rudými egyptskými ďábly. Lepší je útočit ze stejného průsmyku, kterým vede severní cesta ke žlutým, ale ve výsledku je to jedno. Červení už za dobu vašich ostatních bojů shromáždili četné vojenské síly, takže se vám určitě budou hodit služby naspořených božských sil a hrdinů. Komu se nechce příliš bojovat, může ale využít zbabělé taktiky "ukradni relikt a utíkej, seč ti nohy stačí". Funguje také… :o)

Mount Olympus
Nejprve zaveďte své jednotky k chrámu severně od Sky Passage, následně pokračujte k oběma kaplím, které se nacházejí východně a jižně. Až pak doveďte za pomoci přeměněných jednotek Kastora na vlajkami obklopenou prostoru. Nachází se zde Underworld Passage. Projděte jí a počkejte si na dvě tří várky posil. Obsaďte chrám vyrábějící mantikory na sever od východu z Underworld Passage, a chrám vyrábějící hydry, který je od ní západně. Chcete-li, můžete zbořit snadno kapli na ostrově, u něhož je přistavena transportní loď. Než se pustíte do boje o to, dostat Kastora na samotný vrchol Olympu, zničte pokud možno co nejvíce rudých kasáren, která se rozprostírají rovnoměrně v kruhu okolo hory. Na dvě brány, které střeží ji samotnou, si budete moci troufnout až tak se třemi, čtyřmi čerstvými várkami posil. Využijte též služeb božských sil, které jste získali za zbořené kaple.

Betrayal at Sikyos
Tato mise je čistě obranná. Patnáct minut musíte vydržet nápor malých a ještě menších Prometheanů, ne-li pak Promethea samotného. Hodí se proti nim bezvadně kněží, ale jsou drazí, takže vyrobte i pár vesničanů a těžte zlato. Postavte v průsmycích zdi, nejlépe několikanásobné, a opravujte je, naopak věže jsou zbytečné, mnohem lépe poslouží už jednou zmínění kněží. Pokud už nebude vyhnutí a přijde na vás sám velký titán, pošlete proti němu hodně malých pěších jednotek – zabere mu dlouho, než se s nimi vypořádá, přestože mu neublíží. Zdrží ho, a to je hlavní. Jde o čas. Chrám si postavte někde hodně daleko, nejlépe úplně v rohu, kdyby bylo nejhůř, a nenechte si ho zbořit. Až uplyne kýžených patnáct minut, rychle vyrobte tři ptáky Roky a vyšlete je do druhého rohu mapy, aby zachránili Kastora a jeho věrné vojáky. Katastrofa se blíží – velcí titáni mají být uvolněni…

Cerberus
Nejprve je nutné zajistit si příjem zlata, neboť v této misi ho nelze nikde těžit. Použijte proto Oracle k prozkoumání všech koutů mapy – nepřátelské jednotky ho nevidí a umožní vám najít všechny karavany. Pošlete je do zeleného města na východ od vás, budou vás pravidelně zásobovat cenným kovem. Nezapomeňte si do chrámu donést všechny na mapě se nacházející artefakty. Následně vyrobte pár vesničanů, natěžte dřevo a jídlo a postupte o jeden věk. Vybudujte okolo Guardiana obranný val zdí a do věží za nimi nasázejte kněze a práčata. Vyrobte hodně malých lidských jednotek, kterými zdržíte titána Cerbera, až se vrhne směrem k vaší základně. Za žádnou cenu nepoužívejte pro boj jednotku Son of Osiris – je určena právě k tomu, aby Guardiana probudila, a každou vteřinou, kdy dělá cokoli jiného, ztrácíte. Jak tedy již bylo řečeno, až se přiblíží titán, vyšlete na něj hodně malých jednotek, se kterými se bude nějakou tu chvílku patlat, zatímco Osirisův syn úspěšně ukončí vyvolávání.

Rampage
Na začátku se urychleně přesuňte na místo, kde má vzniknout vaše základna, a postavte zde Town center a základní budovy. Začněte těžit suroviny a rozviňte i vojenské budovy. Vyrábějte především obry a střelecké jednotky. Zprvu nechte titána volně ničit vikinské vesnice, jakmile se ale dostane do předposlední, zahlťte ho co největším počtem jednotek. Patří ke slabším, má pouhých deset tisíc životů a příliš neregeneruje. Použijte vždy schopnost krále Folstaga, který ho umí zmrazit, načež do něj začněte rubat jako o život. Využívejte služeb ledových obrů, kteří v průběhu mise přicházejí Folstagovi na pomoc. Využít můžete též božských sil a jednotky na titána útočící si průběžně léčit. Pád titána se rovná rychlému konci jedné z jednodušších misí v kampani datadisku.

Making Amends
Cílem je obnovit alespoň čtyři vesnice. Nejprve to udělejte u té, kde jste začínali – postavte Town center a několik vojenských budov okolo, vyrobte pár vesničanů, začněte těžit suroviny a vyrobte menší armádu. Pak pokračujte severním směrem, první osada je víceméně nehlídaná, zaměřte se na obelisk nacházející se na východ od centra města a na Town center samotný. Až obojí padne, můžete sem už s klidem vyslat vesničany a vystavět zde své vlastní město. Zbývají dvě obnovená místa. Titán Prométheus pendluje pravidelně mezi čtyřmi zbývajícími vesnicemi. Počkejte si tedy, až se vzdálí od nejbližších dvou (ty úplně na východě mu nechte na pospas) a vrhněte sem vaše vesničany (ke každému místu tak dva až tři) a vojenské jednotky, které ho zdrží. Jakmile bude některé z měst obnoveno, je už jedno, jestli titán zničí opět jeho Town Center, takže ho vždy rychle vystavte a pak zdrhněte se všemi svými jednotkami mimo okruh, který Prométheus obchází. Až budete mít obnovené všechny čtyři, titán značně oslábne, a to na pouhých 4000 životů s nulovou regenerací, takže postačí na něj vyslat hafo střeleckých jednotek, které ho uďobají k smrti.

Atlantis Betrayed
Úplně prvním úkolem je destrukce Automatonů, které napadají Atlanťany v nejbližším městě. Vrhněte na ně své hrdiny a pokuste se je shromáždit do co největšího houfu, pak použijte božskou sílu Shockwave, měla by jim dát co proto. Vypořádat se ale bude potřeba i se stejným nepřítelem, který ohrožuje město na západ od této osady. Přesuňte své jednotky do Sky Passage, která se nachází na jihozápadě nově získaného města, ještě předtím ale zapojte vesničany, kteří se k vám připojili, do práce – mohou těžit zlato, což je nejužitečnější, některé z nich pošlete i na jídlo či dřevo. Až se objevíte na druhé straně Sky Passage, zničte nejprve hordy valících se automatonů, pak jděte až do centra města a osvoboďte ho od všech útočících soch. Získáte opět nějaké vesničany a dostanete úkol – překvapivě – zachránit ještě třetí město na sever odsud. Zde je nával automatonů největší, takže můžete využít nějaké božské síly, nevyplýtvejte je ale všechny, ještě se budou hodit. Vyrobte si několik jednotek a překonvertujte je v hrdiny – centrum Kriosova města a Sky Passage na Atlantidu hlídají především mytologické jednotky. Až se budete cítit dostatečně silní, vrhněte se na zdi Kriosových hradeb a proražte do jeho paláce. Nezdržujte se příliš budovami, ale vrhněte své síly rovnou ke Sky Passage, využijte božských sil k zabavení nepřátelských jednotek a vejděte s hlavními hrdiny (Amanra, Ajax a Kastor) dovnitř. Mise bude úspěšně ukončena…

War of the Titans
Aby se Kronos nedostal na svět a nezpůsobil jeho totální zkázu, je potřeba využít služeb Gaii a jejích stromů. Do každého z posvátných bazénků je potřeba zasít jedno semeno. Nejlepší strategie je asi vyslat ke každému bazénku menší počet jednotek, oklikou okolo všech stanovišť nepřítele, najednou rychle zasadit všechny stromy a pak se rychle s armádou stáhnout k jednomu, nejlépe tomu úplně prvnímu, který se dá nejspíš bránit. Jakmile jsou totiž všechny stromy zasazeny, začne odpočítávání příchodu samotné Gaii, a to už stačí udržet naživu pouze jeden z posvátných stromů, takže je holý nesmysl štěpit zbytečně síly. V prvních minutách Krios příliš neútočí – a je jasné proč. Čeká totiž na příchod ultimátního titána – Kronose. Ten přijde asi šest minut před koncem časového limitu a dokáže pořádně zatopit, naštěstí je ale AI poměrně hloupá. Stačí když vezmete několik rychlejších jednotek (kavalérie) a "odchytnete" si ho hned jak vyjde z bran. Bude se plahočit za vašimi jednotkami, které sice obětujete, ale odvedete ho dostatečně daleko na to, aby se stihl vrátit a zmařit vaše úsilí. Až se pak objeví Gaia, je už zbytek mise jednoduchý – stačí ji vyslat směrem ke Kronosovi a její brutální síla přírody už se postará o vše potřebné. V FMV epilogu pak dostane na budku i zrádce Krios a Kastor se vrhne do práce na obnově Atlantského národa…

Autor:
Témata: Atlantida, Karavan, Loď, Socha
  • Nejčtenější

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Forza Motorsport 7 mizí z obchodů, další díl přitom ještě není

Microsoftu se již nevyplatí prodlužovat licence na skutečné automobily a trati pro čtyři roky starou závodní hru Forza...

Jak by vypadalo Dishonored viděné ze shora? Jako Weird West

Několik bývalých členů studia Arkane, známého především díky sérii Dishonored, založilo nový vývojářský tým a pracují...

RECENZE: Darius Cozmic Revelation je retro raketka na steroidech

Je tu další parádní kolekce her žánru „raketka letí zleva doprava, musí zničit tisíce nepřátel a vyhnout se bambilionu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...