Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

America's Army: Rise of a Soldier - armáda na konzolích

  12:00aktualizováno  12:46
Když se před pár lety pokusila U.S. Armáda vytvořit svojí vlastní akční hru, tak zavládla spousta pochyb, ale i nadšení. Cílem bylo vytvořit co nejreálnější armádní vojenskou akci. Povedlo se? A hlavně, jak se to povede na konzolích?

America's

Když se před pár lety pokusila U.S. Armáda vytvořit svojí vlastní akční hru, tak zavládla spousta pochyb, ale i nadšení. Cílem tohoto projektu bylo vytvořit hru, která by věrně ztvárňovala výcvikovou část života obyčejného mariňáka a později, aby přinesla všem hráčům co nejreálnější představení bojových zážitků.

V reálu to vypadá tak, že se hráč nejdříve vrhne na tréninkové mise, kde se naučí ovládat různé zbraně, používat padák, nebo třeba základy první pomoci. Poté co si projdete tímto výcvikem (pro některé možná i dříve), nastává ta chvíle, kdy se vrhnete do opravdové řežby. Ta opravdová řežba je multiplayer. Tady existuje celá řada různých misí s rozličnými úkoly, kterých se účastní dva týmy. Je nutno si uvědomit, že pěchota vždy pracuje v týmu, a to je její velká síla. Existuje totiž pár specialistů (sniper, medik,..), kteří za podpory ostatních mohou nepříteli značně zavařit.

Tento díl se pochlubí zcela novým 3D enginem, civilizacemi, jednotkami, herními technikami, zcela modifikovatelnými státními zřízeními, ale to vše ve starém a osvědčeném celku.

V dnešní době existuje pouze PC verze této hry (pokud by to nebylo všeobecně známé, tak zdůrazňuji, že tato verze je zcela zdarma ke stažení). Jenže, Armáda U.S se rozhodla, že vytvoří v podstatě stejnou hru pro konzole, konkrétně pro PS2 a Xbox. Hra ponese název America's Army: Rise of a Soldier.

America's

Vystává otázka: „Proč by si někdo měl kupovat hru, která se dá stáhnout zdarma?“ Odpovědi se ujal Tony Van a nastínil pár možných důvodů. Tím prvním je to, že PC verze je výhradně online akce (když nepočítáme tutorial – trénink). Konzolová verze bude obsahovat docela propracovanou, nelineární, single-player kampaň. Hráč tady bude začínat jako naprostý zelenáč a postupně se bude propracovávat armádní hierarchií až se z něj nakonec stane profesionální bojová „mašina.“ Dále nemůžeme opomenout RPG prvek, který se bude projevovat docela klasickým způsobem. V průběhu misí budeme získávat zkušenosti, které půjdou rozdělit mezi 7 parametrů (síla,...). V rámci multiplayeru budou také provedeny nějaké změny. Známé mapy z PC verze budou lehce předělány a větších změn dosáhne systém ohledně týmů – bude podstatně důležitější udržet spolubojovníky naživu.

Je zřejmé, že ve své době tato hra vypadala dosti obstojně. Jenže od těch časů uběhla řádka let, takže nyní už to tak slavné není. Podle autorů se to má tak, že hra nebude schopna soupeřit s novými tituly, ale i tak bude pořád vypadat docela dobře. S Armádou U.S. na tomto projektu spolupracuje tým ze Secret Level, který hru vyvíjí, a společnost Ubi Soft, která se postará o distribuci. Bohužel, ještě se vůbec neví, kdy to bude.

Autor:


Témata: Xbox

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Hotová hra čekala v šuplíku 17 let, vyjde až nyní díky Kickstarteru

40 Winks

Téměř 17 let od původně plánovaného data vydání se majitelé konzole N64 konečně dočkají hry 40 Winks.

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Najdete na iDNES.cz