American Conquest - americké dějiny

  • 47
12. října 1492 se po Atlantickém oceáně plavila skupinka lodí a její posádka toho už měla tak akorát dost. Na moři byli tolik dní, týdnů a měsíců, že už si ani nepamatují kolik, a pevná půda pod nohama jim začala citelně scházet… Pokud chcete vědět, co následovalo tomuto fyzickému i psychickému vypětí, klikněte dál…
American Conquest

12. října 1492 se po Atlantickém oceáně plavila skupinka lodí a její posádka toho už měla tak akorát dost. Na moři byli tolik dní, týdnů a měsíců, že už si ani nepamatují kolik, a pevná půda pod nohama jim začala citelně scházet. Když se před nimi objevilo souostroví, které dnes známe pod názvem Bahamy, nadšení posádky nebralo konce. Navíc se později ukázalo, že toto datum je datem velmi významným, po němž se začínají psát dějiny nového kontinentu. Jakmile totiž nově příchozí (nebo spíš připluvší) zjistili, že starousedlíci i jejich vlast se topí ve zlatě, od té doby neměly lačné duše kolonizátorů klid, dokud se neukulo dostatek plánů na to, jak objevenou zemi přebytečného zlata zbavit. Kromě zlata se v novém eldorádu nachází i spousta stříbra a hlavně levné pracovní síly, které se vesměs říká otroci, a kdo by takové nabídce odolal…

Inu, někdo možná, ale GSC Game World rozhodně ne. Pod tímto názvem se skrývá herní společnost, která se rozhodla svou další hru prezentovat jako realtimovou strategii, v níž si projdete historii objevování amerického kontinentu. Čekat tedy můžeme všechno, co American Conquest naplňuje období mezi prvním vyloděním v novém světě a postupným rozvíjením kolonizačních činností, až po formování USA, Kanady, Mexika a ostatních států amerického kontinentu. Konkrétně jde o dobu, která se táhne přes 300 let americké historie - začíná to objevením Ameriky v patnáctém století a končí to až formováním nezávislých amerických států v osmnáctém století. Po celou tu dobu budete konfrontováni se skutečnými historickými událostmi, které měly to štěstí, že se udály zrovna v tomto inkriminovaném časovém údobí.

Ve hře se budete moci setkat s následujícími národy - Angličani, Španělé, Francouzi, Nizozemci a z amerických národů si svých pět minut slávy odbudou například Aztékové, Inkové, Mayové a další, méně známé indiánské kmeny. Celkem bude k dispozici přesně 12 národů. Každá z těchto stran bude pochopitelně disponovat odlišnými jednotkami, odlišnými budovami s odlišným typem architektury, o ostatních odlišnostech ani nemluvě. Samozřejmě bude veškeré možné dodržování historických reálií, takže se můžete těšit například na dobové kostýmy, jejichž podrobný popis najdete v obsáhlé encyklopedii.

American Conquest

Kromě singleplayeru se tentokrát dočkáme i multiplayeru, ale protože je o singleplayeru známo přeci jen více věcí, řekneme si něco o něm. Vybrat si budete moci z jednotlivých misí, kampaní, historických bitev či hraní náhodně generovaných map. V průběhu hry si tak zopakujete (což není tak úplně správný výraz, protože opakovat si můžete pouze to, co už jste jednou dělali) například proces pádu mayské říše nebo válku za nezávislost amerických států. V některých misích vám navíc bude svěřena role známých politických leaderů, kteří se v minulosti vyznamenali nějakým tím slavným bitevním kouskem. Abych ale nějaké to slovo ztratila i o multiplayerovém hraní, prozradím vám, že hrát bude moci maximálně sedm hráčů, a to jak na předem připravených, tak i na náhodně generovaných mapách.

Podíváme-li se na okolní obrázky, nemůžeme pochybovat o tom, že by snad grafika American Conquestu nebyla dost dobrá. Jediné, o čem pochybovat můžeme, je termín, v němž hra vyjde, protože ten je stále zahalen mlhou.


Témata: Loď