Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Another War – válka z jiného pohledu

  12:00aktualizováno  15. října 2002 5:03
Existuje pár slov, při kterých se zasní každý milovník kvalitních RPG. Ta slova zní Fallout, Diablo či Planescape, ale je jich pochopitleně mnohem více. Již brzy by se měl tento seznam rozrůst ještě o jeden název. Ten zní Another War a hra, jež jej ponese, se bude od oněch předchozích lišit přinejmenším v jednom - vyjde kompletně v češtině.

Another War Polský tým Mirage Media není v Polsku ani v České republice nijak neznámý a jeho proslulost na těchto trzích zřejmě stoupne i díky nadnárodní korporaci Cenega, neboť právě pro ni připravují polští vývojáři RPG gamesku Another War. Ta je určena pro běžného hráče, nejvíce by však měla oslovit příznivce her typu Fallout, Diablo či Planescape: Torment, neboť vývojáři slibují vtipnou a humornou zápletku spojenou s vyspělým systémem vývoje postav. Ale nepřebíhejme.

Nejdříve je totiž nutné vědět, co to Another War je. Takže vězte, že jde o RPG odehrávající se v prostředí okupované Evropy v době druhé Světové války, která ji však mapuje v trošku jiném světle i žánru než ostatní hry s podobnou tématikou. Another War totiž bude protkána vtipnou a humornou dějovou linií, což nenabízí žádná z tolik oblíbených válečných simulací, mezi které patří např. úspěšný český Hidden & Dangerous (včetně netrpělivě očekávaného druhého dílu) nebo třeba nádherně vypadající Medal of Honor: Allied Assault.

Another War Vzhledem k tomu, že jsme se začali bavit rovnou o ději, bylo by asi dobré zmínit hned v úvodu příběh hry. Žoldák, muž žijící podle svých pravidel a dobrodruh, který byl zapleten do špinavé hry mezi světovými mocnostmi, se snaží zachránit svého přítele uvíznuvšího v nacistických osidlech. Děj hry začíná v zapomenuté francouzské vesničce, kde jsou jedinou známkou nacistické okupace vojáci Wehrmachtu v místním baru a sem tam nějaká ta německá hlídka, a končí uprostřed pekla obléhaného Leningradu, v němž hrdina nalézá jeden z nejtajnějších ruských a německých projektů.

Vývojáři v případě Another War hodně vsázejí na grafiku. Ta bude renderovaná, detailně propracovaná a prokreslená a nahlížet na ni budete moci izometrickým pohledem. Chlapíci z Mirage tvrdí, že věnovali zvláštní pozornost podrobnému zpracování uniforem, zbraní a dalších herních doplňků, uvidíme tedy, jak bude inventář ve hře vypadat. A jak bude vůbec vypadat samotná hra, detailní prostředí obohacená škálou nejrůznějších efektů by měla být totiž samozřejmostí.

Another War Samotná herní obrazovka připomíná spíše adventuru než RPG, byť není vyloučeno, že se její vzhled ještě změní. Je rozdělena na dvě části, přičemž ta větší znázorňuje herní lokace, postavičky a vůbec dění samotné a ta menší, umístěná vespodu, se skládá z menu, nejrůznějších ukazatelů vyvíjejících se prvků, používaných zbraní a podobně. Osobně bych si dokázal představit lepší zpracování spodní části, doufám však, že vývojáři také.

Zklamat by nás neměla ani zvuková stránka, vychutnat si budeme moci 3D zvuk v závislosti na aktuální pozici postavičky vůči přenašeči zvuku, ovšem nemáte-li zvukovou kartu, která tyto efekty podporujete (čili SB Live! apod.), moc si ho neužijete. To však neplatí o hře samotné, ta by totiž měla vyjít kompletně v češtině (screenshoty jsou z polské verze) a to již koncem letošního roku.

Autor:


Témata: Diablo, Fallout

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...



Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Valentýnský speciál: Romantická gesta počítačových hráčů

World of Warcraft Wedding | Mariya & Igor | Wow

Dnes je svátek zamilovaných, tak si dejme na chvíli pauzu od neustálého herního vraždění a válčení a podívejme se pro...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

Najdete na iDNES.cz