Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archangel – andělský techno thriller

  12:00aktualizováno  30. dubna 5:20
Výrobci her se stále častěji snaží kombinovat několik žánrů a tím zaujmout co nejvíce potenciálních zákazníků. Jednou za čas se však objeví titul, který tímto provedením na první pohled šokuje, a mezi takové se může zařadit i chystaný Archangel, který spojuje akci a RPG prvky v mixu hororu a techno thrilleru z prostředí sci-fi a fantasy.

ArchangelPředstavte si, že večer jedete domů unavení z práce, oči se vám klíží a myšlenky mají daleko k řádnému sledování jízdy. Je zima, brzdy nefungují tak, jak by měly, a vy už se vidíte s rodinou u večeře. Ovšem snění až příliš rychle přerušuje protijedoucí nákladní auto a v mžiku trhá váš vůz na kousky. Že jde o krajně nepříjemnou představu, je bez diskuze. Vaše následné kroky pak mohou vést v lepším případě do nemocnice a v horším na hřbitov, což už vám koneckonců bude stejně jedno. Každopádně jsou i horší místa na probuzení, o čemž vypráví výrobci z polského Metropolis Software v připravované hře Archangel.

Již od mládí jsem tíhnul ke všemu tajemnému. Se zaujetím jsem sledoval horory s podobnou tématikou, vyhledával dokumentární pořady o nadpřirozených bytostech a jevech a četl jsem takto zaměřené knihy. Abych se přiznal, potom jsem se zpravidla bál, ale i přesto jsem opět usedal k televizní obrazovce nebo jsem hltal řádky plné více či méně podložených informací. Proto není divu, že mě Archangel od jeho ohlášení v březnu minulého roku zaujal už svým názvem. V té době však bylo známo jen málo informací a autoři valnou většinu úspěšné tajili nebo halili do lákavého mlžného oparu. Postupem času se však na světlo boží dostávaly zajímavé novinky, a tak se na ně nyní pojďme společně podívat.

Nejprve se vrhněme na příběh hry. Ten, jak jsem výše naznačil, začíná jedné zimní noci kdesi v Evropě, kdy si hlavní hrdina Michael Travinsky veze zadek domů z práce. ArchangelHustě sněží a náhoda tomu chce, aby byla chvilka nepozornosti potrestána tragédií. Srážka protijedoucího nákladního auta je pro osobní vůz osudová a stejně tak pro našeho muže. Tím ovšem končí pochopitelná část a události začínají mít nečekaný spád. Řidič nákladního auta přežívá a s krví zalitýma očima se kolíbá směrem k sešrotovanému vozu. Bezvládné tělo, které opouští poslední známky života, se mu očividně hodí do krámu. A tak se mladý muž nakonec neprobírá doma vedle milující manželky Valerie, ale nahý na dřevěném stole uprostřed polorozbořené chatrče...

Tím však Metropolis Software v současné době opět končí a zbytek si nechávají na později, takže se stejně jako před rokem můžeme dohadovat, jakým směrem se bude příběh dále ubírat. Každopádně je téměř jisté, že nudit se nebudeme. O tom ostatně svědčí již slavný mix RPG a strategie Gorky 17, pocházející též z dílen této firmy. Z obecného hlediska bude příběh mixem hororu, techno thrilleru, fantasy a sci-fi. Hráči se dostanou do unikátního světa, ve kterém budou v konfliktu dosud neviděné postavy. Co se týče herního zařazení, je Archangel mixem RPG a akce a je primárně podáván z pohledu třetí osoby s možností přepnutí do 1st person. Hra se dělí na tři hlavní části (různé období) – Old Age, Futuristic Berlin a City of Evil, kombinující předchozí dva uvedené. Nutno podotknout, že tyto tři hlavní lokace se vyznačují vlastní architekturou, kde najdete jak známá prostředí, tak i kompletně vymyšlené oblasti s úchvatnou architekturou. Jistě nemusím nijak zdůrazňovat, že se dostanete například do Berlína.

Archangel

Ve hře budete moci volit mezi dvěma postavami – bojovníkem a duchem. Zatímco se válečník bude ohánět kontaktními zbraněmi nebo bude rozsévat smrt dobře mířenými kulkami, duch je vládcem kouzel a podobných magických praktik. Ve vzduchu visí též mutace hlavní postavy do Archanděla, která bude samozřejmě viditelná, což zní rozhodně zajímavě. Autoři se dále nechávají slyšet, že Archangel nebude jen o pouhém zabíjení všeho, co se hýbe, ale pro zpestření budeme mít co do činění i se sabotážními misemi. Navíc bychom se měli dočkat vysoce inteligentních NPC postav a též adventurních prvků.

V pozadí jistě nebude stát ani vizuální zpracování, o čemž svědčí jak okolní screenshoty, tak i naše galerie. Pokud chcete vidět hru v pohybu, můžete tak učinit s pomocí nového traileru. Jistě uznáte, že po grafické stránce vypadá Archangel stejně vydařeně jak v ostatních pohledech. Vydařená grafická stránka hry si však bere svojí daň a minimální HW konfigurace je PII 450 MHz, 64 MB RAM a 16 MB 3D karta. Na druhou stranu je zřejmé, že autoři zvolili velmi chytlavou kombinaci. Když si to shrneme, nabízí 3D svět, ve kterém bude jistě hlavní náplní 3rd person akce, doplněná vývojem postavy, což společně se třemi různými epochami, velkým množstvím nepřátel, NPC postavami a všemožnými zbraněmi vytváří velmi lákavý kousek. Jak všechno nakonec dopadne, se dozvíme ve třetím čtvrtletí tohoto roku, kdy by se hra měla objevit na pultech obchodů.

Autor:


Témata: hřbitov, software

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Vývojáři Paragonu uvolnili zdarma podklady v hodnotě 12 milionů dolarů

Paragon

Lidé z Epic Games se díky Fortnite zřejmě natolik topí v penězích, že dali na internet zdarma k využití modely ze své...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Rapper Drake si zahrál Fortnite a pokořil rekord sledovanosti Twitche

Fortnite

Nečekané spojení známého streamera a ještě známějšího zpěváka zafungovalo a přitáhlo rekordní počet diváků.

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz