Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Athanasia - korejské RPG

  12:00aktualizováno  6:22
Ačkoliv už záplava online her začíná nabývat vysloveně nezvladatelných rozměrů, nedá se čekat, že by se na tom něco v brzké době změnilo. Mezi posledními nejnověji ohlášenými hrami je onlinovek jako naseto a další z nich je korejské RPG ve 3D prostředí, které má ambice ohromit nás svou dokonalou grafikou.

Athanasia

Ačkoliv už záplava online her začíná nabývat vysloveně nezvladatelných rozměrů, kterých se začínáme všichni děsit (a obzvláště my v naší republice, kde běžné připojení k internetu zdaleka nedosahuje takových rychlostí, jaké bychom si představovali), nedá se čekat, že by se na tom něco v brzké době změnilo. Mezi posledními nejnověji ohlášenými hrami tvoří onlinovky zhruba polovinu přírůstků, takže je vidět, že jejich doba teprve přijde, jinými slovy, že se jich jen tak nezbavíme :-).

Přesně k tomuto druhu her patří i dnes probíraná Athanasia od korejské společnosti Isonic Online, pro níž je tento titul prvním ambiciózním projektem. Z hlediska herních žánrů jde o MMORPG, tedy můžeme očekávat všechny klasické rysy takto zaměřených her. Na začátku dostanete postavičku, s níž budete procházet světem a snažit se docílit jejího co nejefektivnějšího vývoje. Klasicky si na začátku zvolíte hrubé obrysy cesty, kterou se chcete ubírat, a s postupem na další úrovně se váš hrdina/vaše hrdinka bude učit novým schopnostem - záleží už pak jen na vás, zda to bude spíš cesta bojovníka, který se Athanasia zdokonaluje v bojových technikách, či cesta tesaře, jehož specializace se týká spíše práce se dřevem. Zkušenosti potřebné k dalšímu vývoji můžete sbírat několika způsoby - zabíjením monster, plněním questů (což je klasika) nebo jakýmisi speciálními akcemi vztahujícími se k obchodování (což je docela zvláštnost, která zatím není nijak blíže specifikována).

To, čím chtějí autoři Athanasie odlišit svou hru od jiných onlinovek, má být mimo jiné důraz na detailní zpracování prostředí, což z velké části obstarává jejich vlastní 3D engine. Další specialitou by měl být poměrně komplikovaný magický systém, založený na postupném získávání nových, složitějších kouzel. Jistou zvláštností přitom budou nezvladatelné účinky - například pokud sešlete na jeden cíl více kouzel najednou, může se stát, že se jejich efekty smíchají a vznikne něco, co jste nečekali, a to jak v dobrém, tak ve zlém, takže o překvapení rozhodně nouze nebude. Těšit se prý máme i na vizuální ztvárnění kouzel, jejichž grafické i zvukové pojetí by mělo všem přihlížejícím vyrazit dech, ale znáte to… všechno je třeba brát s rezervou. Každá vaše bojová technika by navíc měla být doprovázena vlastní animací.

Athanasia

Víte-li už teď, že si rozhodně vyberete spíš zaměření agresivního charakteru, pak byste jistě rádi věděli, kolika a kterými zbraněmi se budete moci ohánět. Podle prvních zpráv to vypadá tak, že zbraně se primárně dělí na bojové, jednoruční a dvouruční, přičemž sekundární dělení je podle typu (blunt, slash a pierce), což by dohromady mělo dát kolem stovky různých zbraní. Prostředí kolem vás bude tvořeno třemi městy, hromadou vesnic a hlavně poměrně rozsáhlým světem, v němž se budou věci stále měnit a vyvíjet tak, aby se nikdo nenudil (nebo aspoň ne moc dlouho).

Zajímají-li vás nějaká ta data související s Athanasií, pak vězte, že koncem roku by se měla objevit veřejná betaverze a v prvním čtvrtletí 2002 už bychom se mohli dočkat verze finální, ovšem pouze korejské, na té anglické se začne pracovat na jaře.

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Další z rubriky

Dvacet nejprodávanějších her ve Spojených státech za únor

Monster Hunter World

Analytická společnost NPD Group zveřejnila statistiku prodejů her a konzolí za únor ve Spojených státech.

První dojmy: nový God of War bude nejlepší díl této krvavé série

Prezentace God of War

České zastoupení firmy Sony uspořádalo v Praze prezentaci chystaného God of War a my jsme, jako vůbec jedni z prvních...

Vývojáři Paragonu uvolnili zdarma podklady v hodnotě 12 milionů dolarů

Paragon

Lidé z Epic Games se díky Fortnite zřejmě natolik topí v penězích, že dali na internet zdarma k využití modely ze své...Najdete na iDNES.cz