Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Od charity koupila hru za 160 korun a prodala ji za téměř 347 tisíc

aktualizováno 
Americká studentka účetnictví říká, že její srdce při nákupu hry bušilo jako o závod. V charitativním obchodě Goodwill totiž objevila titul Stadium Events, který si sběratelé videoher značně cení. A cenovka ukazovala osm dolarů, tedy zhruba 158 korun.

Konzole NES od Nintenda, pro kterou hra byla určená.

Američanka ze Severní Karolíny hru rozpoznala díky zprávě, kterou spatřila před několika lety v novinách. Ta pojednávala o ženě, která identický titul prodala téměř za 12 tisíc dolarů. Studentce se tak při objevu hry rozbušilo srdce. A uklidnila se teprve až po odchodu z prodejny s hrou v rukou.

Goodwill

Obchody Goodwill prodávají předměty, které bezplatně získají od dárců. Peníze přesahující náklady na provoz pak organizace využívá pro charitativní účely.

Zatímco před lety dražená hra byla v omšelém stavu, studentka objevila zcela nepoužité balení. Titul tak nabídla v on-line aukci Gamegravel a jako výchozí cenu stanovila právě 12 tisíc dolarů.

Hra se nakonec prodala za 17,5 tisíce. Nový majitel za ni tedy utratil v přepočtu zhruba 346,7 tisíce korun.

"Ví o tom jen rodina a několik známých. Ti, co o tom vědí, mi to přejí a těší je to. Takové štěstí člověka nepotká příliš často," řekla pro Gamegravel slečna, která své jméno pochopitelně tají.

Stadium Events

Hry Stadium Events si sběratelé považují.

Jejím původním plánem byl prodej hry do obchodu Save Point Video Games. Jeho majitel Wilder Hamm však neměl dostatečné prostředky pro odkup. Hamm proto nabídl, že titul pomůže vydražit. Studentka nicméně návrh odmítla, nechtěla totiž majiteli obchodu odvádět procenta z prodeje.

Ze získaných peněz má v plánu splácet půjčku na školné. Zda část peněz věnuje i charitě, však neupřesnila.

Hru se nepodařilo včas zničit

Stadium Events byl sportovní titul pro konzoli Nintendo Entertainment System (NES). V Japonsku vyšel v roce 1986, v Americe o rok později a do Evropy se dostal až v roce 1988.

Hra byla jedním z mála titulů využívajících pohybovou podložku Family Fun Fitness. Titul v USA nejprve vydala společnost Bandai pod názvem Stadium Events. O rok později však práva na hru zakoupila firma Nintendo a rozhodla se hru vydat pod názvem World Class Track Meet. Kopie Stadium Events proto stáhla z prodeje a zničila.

Lidé však v mezičase stihli nakoupit zhruba dvě stě kopií a podle odhadů se do dnešního dne dochovalo jen deset až dvacet kusů. Titul se tak stal vůbec nejdražší hrou pro konzole NES.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Další z rubriky

Která je vaše nejoblíbenější hra pro mobilní telefon nebo tablet?

Kingdom Rush: Frontiers

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří někdy hrají na mobilu či tabletu. Napište nám, které hry jsou vaše...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Něco pro fandy World of Warcraft: rozdáváme pět sběratelek Legion

World of Warcraft

Aktuální expanze on-line hry na hrdiny World of Warcraft je na konci své cesty, do vydání další však zbývají měsíce....

Najdete na iDNES.cz