Bad Company 2: vzhůru za válkou do Vietnamu

aktualizováno 
Bad Company 2 platí za jednu z nejlepších on-line stříleček. Není žádný důvod, proč ji nepřenést do vietnamských kulis.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Jakkoliv byla válka ve Vietnamu hrůzná, jako dějiště stříleček je skvělá. Zapomeňte na kampaň pro jednoho hráče a prodej krabicové verze. Bad Company 2: Vietnam bude digitálně distribuovaným přídavkem.

Nabídne čtyři zbrusu nové mapy. Nikdo se nemusí bát jen přepracovaných verzí ze starého Battlefield Vietnam.

Na veletrhu Tokyo Game Show prezentovali tvůrci mapu s názvem Phu Bai Valley. Zatímco mapy v Bad Company 2 byly všechny spíš podlouhlé, takže se v nich tradičně vyskytovaly úzká místa konfliktu, představuje Phu Bai Valley v módu Conquest spíše kulatou arénu.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

To by mohlo přispět k větší volnosti pohybu mezi třemi vlajkami, o něž se obě znepřátelené frakce přetahují. Obzvlášť, když díky skvělému fyzikálnímu enginu dostanete poprvé možnost odstraňovat hustou džungli z cesty.

Bad Company 2: Vietnam představuje také nové zbraně a výbavu. Místo granátometu coby pouhé součásti zbraně, se musí útočný voják vybavit klasickým granátometem M79. Medik nepobíhá kolem zraněných parťáků s defibrilátorem, nýbrž s injekcí adrenalinu. Část výbavy pochází ještě z druhé světové války. Například sovětská pistole PPSH z počátku 40. let nebo M1 Garand či Thompson MP.

Na herních módech, základní mechanice a zaměření čtyř bojových tříd se nic nezmění. Otázkou zůstává, jak chtějí autoři z původní hry převést futuristické hračičky. Přeci jen, v éře vietnamské války by ty původní nepůsobily úplně dobře.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Například pohybový senzor průzkumníka nebo stopařskou šipku lze jen těžko transformovat. A kde chybí, tam se mocnou zbraní stávají helikoptéry, které ve Vietnamu nesmějí chybět, protože tehdy tvořily jednu z nejdůležitějších zbraní. Bylo by velice těžké sestřelovat vrtulníky Huey bez pomocníka v cílení. Tady budou muset autoři ještě něco vymyslet.

Také tanky se v přídavku zdají být silnější než v původním Bad Company 2. Především proto, že nemají žádné ohraničení výhledu. Tvůrci ale sami tvrdí, že na vyvážení ještě pracují, takže nezbývá než doufat, že ho zvládnou co možná nejlépe.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

A propos vyvážení. Ačkoliv mají oba týmy přístup ke všem zbraním ve hře, působí zatím Američané jako poněkud zvýhodněnější. A to paradoxně kvůli uniformám. Mají je totiž zelené, takže nejsou v džungli tak nápadní. Vietnamci mají extravagantnější uniformy, navíc opásané červenými šerpami. Kdo si v Bad Company 2 někdy zahrál za ruského medika (s červeným baretem), dobře ví, jak rádi hráči na takto zřetelné cíle pálí. A jak se pěkně trefují.

Kdo si v původní hře liboval v přejíždění soupeřů v džípu, může se této aktivitě věnovat také v přídavku. A to navíc s řízným hudebním podkresem v podobě licencovaného rock'n'rollu, který se line z autorádií. Pro lepší orientaci se také na požádání natáčí mapa, která je ke všemu orámována kompasem.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Zkušenostní bodíky a postup po úrovních, kterého dosáhnete ve Vietnamu, platí také pro původní hru. V obráceném případě to znamená, že veteráni Bad Company 2, kteří už mají něco nahráno, budou mít v přídavku od začátku přístup k veškeré výbavě.

To je na jedné straně praktické, na té druhé to trochu bere motivaci ke snaze o další postup. Pravdou ale je, že veterány Bad Company 2 stále baví i se vší výbavou a mnozí ho považují za nejlepší on-line střílečku.

Ať už mezi ně patříte nebo ne, Bad Company 2: Vietnam byste si neměli nechat ujít, protože hru dosti ozvláštní a promění.

Autor:
Témata: Vietnamci, Vietnamec

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Další z rubriky

Judge Eyes bude stylová detektivka z japonského podsvětí. První pohled

Judge Eyes

Pokud se řadíte k fanouškům videoherní série Yakuza, nebo rádi vzpomínáte na městské akce jako Sleeping Dogs a L.A....

První dojmy: Spider-Man má našlápnuto stát se nejlepší komiksovou hrou

Spider-Man (PS4)

Po filmovém světě bere komiksové vydavatelství Marvel útokem i ten herní. Vyzkoušeli jsme si první dvě hodiny...

Life is Strange 2 ukázal nové hlavní hrdiny, ale jinak zůstává stejný

Life is Strange 2

Vývojáři z Dontnod na Gamescomu konečně ukázali první záběry z chystaného pokračování vynikajícího seriálu Life is...

Najdete na iDNES.cz