Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bad Company 2: vzhůru za válkou do Vietnamu

aktualizováno 
Bad Company 2 platí za jednu z nejlepších on-line stříleček. Není žádný důvod, proč ji nepřenést do vietnamských kulis.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Jakkoliv byla válka ve Vietnamu hrůzná, jako dějiště stříleček je skvělá. Zapomeňte na kampaň pro jednoho hráče a prodej krabicové verze. Bad Company 2: Vietnam bude digitálně distribuovaným přídavkem.

Nabídne čtyři zbrusu nové mapy. Nikdo se nemusí bát jen přepracovaných verzí ze starého Battlefield Vietnam.

Na veletrhu Tokyo Game Show prezentovali tvůrci mapu s názvem Phu Bai Valley. Zatímco mapy v Bad Company 2 byly všechny spíš podlouhlé, takže se v nich tradičně vyskytovaly úzká místa konfliktu, představuje Phu Bai Valley v módu Conquest spíše kulatou arénu.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

To by mohlo přispět k větší volnosti pohybu mezi třemi vlajkami, o něž se obě znepřátelené frakce přetahují. Obzvlášť, když díky skvělému fyzikálnímu enginu dostanete poprvé možnost odstraňovat hustou džungli z cesty.

Bad Company 2: Vietnam představuje také nové zbraně a výbavu. Místo granátometu coby pouhé součásti zbraně, se musí útočný voják vybavit klasickým granátometem M79. Medik nepobíhá kolem zraněných parťáků s defibrilátorem, nýbrž s injekcí adrenalinu. Část výbavy pochází ještě z druhé světové války. Například sovětská pistole PPSH z počátku 40. let nebo M1 Garand či Thompson MP.

Na herních módech, základní mechanice a zaměření čtyř bojových tříd se nic nezmění. Otázkou zůstává, jak chtějí autoři z původní hry převést futuristické hračičky. Přeci jen, v éře vietnamské války by ty původní nepůsobily úplně dobře.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Například pohybový senzor průzkumníka nebo stopařskou šipku lze jen těžko transformovat. A kde chybí, tam se mocnou zbraní stávají helikoptéry, které ve Vietnamu nesmějí chybět, protože tehdy tvořily jednu z nejdůležitějších zbraní. Bylo by velice těžké sestřelovat vrtulníky Huey bez pomocníka v cílení. Tady budou muset autoři ještě něco vymyslet.

Také tanky se v přídavku zdají být silnější než v původním Bad Company 2. Především proto, že nemají žádné ohraničení výhledu. Tvůrci ale sami tvrdí, že na vyvážení ještě pracují, takže nezbývá než doufat, že ho zvládnou co možná nejlépe.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

A propos vyvážení. Ačkoliv mají oba týmy přístup ke všem zbraním ve hře, působí zatím Američané jako poněkud zvýhodněnější. A to paradoxně kvůli uniformám. Mají je totiž zelené, takže nejsou v džungli tak nápadní. Vietnamci mají extravagantnější uniformy, navíc opásané červenými šerpami. Kdo si v Bad Company 2 někdy zahrál za ruského medika (s červeným baretem), dobře ví, jak rádi hráči na takto zřetelné cíle pálí. A jak se pěkně trefují.

Kdo si v původní hře liboval v přejíždění soupeřů v džípu, může se této aktivitě věnovat také v přídavku. A to navíc s řízným hudebním podkresem v podobě licencovaného rock'n'rollu, který se line z autorádií. Pro lepší orientaci se také na požádání natáčí mapa, která je ke všemu orámována kompasem.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Zkušenostní bodíky a postup po úrovních, kterého dosáhnete ve Vietnamu, platí také pro původní hru. V obráceném případě to znamená, že veteráni Bad Company 2, kteří už mají něco nahráno, budou mít v přídavku od začátku přístup k veškeré výbavě.

To je na jedné straně praktické, na té druhé to trochu bere motivaci ke snaze o další postup. Pravdou ale je, že veterány Bad Company 2 stále baví i se vší výbavou a mnozí ho považují za nejlepší on-line střílečku.

Ať už mezi ně patříte nebo ne, Bad Company 2: Vietnam byste si neměli nechat ujít, protože hru dosti ozvláštní a promění.

Autor:


Témata: Vietnamci, Vietnamec

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

Super Mario Odyssey má být hit letošních Vánoc. První dojmy

Super Mario Odyssey

Vypravil jsem se do německé centrály Nintenda zahrát si několik připravovaných her. Jako první jsem samozřejmě...

Proč se potopila ponorka Kursk? Chystaná hra předloží jednu z teorií

Kursk

Her inspirovaných skutečnými událostmi moc nevychází, což je veliká škoda. Přitom realita dokáže často nabídnout daleko...Najdete na iDNES.cz