Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal

  12:00aktualizováno  2. dubna 3:03
Ačkoliv se rozhodně nedá říct, že by druhý díl RPG ságy Baldur's Gate byl nějakou krátkodobou záležitostí, jeho autoři si nelehli na vavříny a neusnuli, ale začerstva se pustili do vytváření datadisku. Throne of Bhaal přinese nepochybně všechno, co od něj čekáte - nové lokace, nová monstra, nová kouzla…

Throne of Bhaal

Ačkoliv se rozhodně nedá říct, že by druhý díl RPG ságy s názvem Baldur's Gate II: Shadow of Amn byl nějakou krátkodobou záležitostí, jeho autoři si nelehli na vavříny a neusnuli (ony taky ty bobkové listy pěkně řežou do zad, takže možnost pohodlného odpočinku prakticky vylučují), ale začali pilně pracovat na datadisku. V Bioware se prostě dobře ví, že železo se musí kout, dokud je žhavé, a tak se v současné době internet pomalu, ale jistě plní informacemi o tom, co vlastně datadisk s podtitulem Throne of Bhaal přinese nového.

Příběh navazuje na původní hru tam, kde jste ho opustili (tedy pokud jste BG2 dohráli). Pokud autoři nelžou (a to by od nich vážně nebylo hezké), dočkáme se minimálně několika rozuzlení zápletek, které se zauzlily v předchozích dílech. Pokud jste se opravdu v BG2 dostali až na konec, jistě byste si rádi svojí partu naimportovali i do dalších dobrodružství. A opravdu budete moct - buďto si teleportujete svoji družinu z předchozí hry nebo, v případě, že Throne od Bhaalse vám na ní něco nepozdává, máte možnost vytvořit si seskupení (nebo jednotlivce) nové. Všechny předměty, které jste vlastnili, se přenesou s vámi a navíc budete ještě do začátku obdarováni hromadou dalších užitečností. Postavy budou začínat někde na čtrnácté nebo patnácté úrovni a vypiplat si je můžete až kamsi mezi třicátou a čtyřicátou úroveň - experience cap je nastavený na osm milionů.

Než se pustíme do nových lokací, monster a kouzel, musíme dát přednost informaci o nové postavě nazvané Wild Mage. Zvláštností téhle postavy je fakt, že některá jí provozovaná kouzla mívají "trochu" jiný účinek, než bylo původně zamýšleno - což, jak sami jistě uznáte, zní dost zajímavě.

Ohledně nových lokací je jasné, že jich bude dost, tuším kolem sedmdesátky, a co byste taky čekali jiného? Kdybych vám chtěla tvrdit, že se budete procházet po těch samých místech jako v BG2, doufám, že byste projevili trochu víc soudnosti než někteří čtenáři aprílového vydání BonusWebu a v klidu byste to považovali za opožděný apríl. Throne of BhaalThrone of Bhaal se bude odehrávat v Tethyru, oblasti jižně od Amnu a autoři se asi nejvíc chlubí lokací Watcher's Tower, kterou považují za nejlepší dungeon, který v Bioware kdy vytvořili. Mezi nové lokality, do nichž zavítáte, patří i město Saradush - neklidem zmítané místo, kde by vaše skupina lehko mohla doznat úhony od ohnivých střel a vzduchem poletujících kamenů (mohla bych říct i to, proč to v Saradushi vypadá zrovna takhle, ale co by pak na vás zbylo jako překvapení, že?).

Chybět pochopitelně nemůžou ani nové nepřátelské potvory - těšit se můžete na monstra nazvaná Succubi, Hive Mothers, Undead Beholders, Red Abishai a Solars - ať už se za jejich jmény skrývá cokoliv (a protože opravdu netuším, co přesně to bude, nebudu se radši pouštět ani do překladu). Z těch konvenčnějších potom třeba na fialové a modré draky, magické golemy nebo ohňové obry, přičemž všichni jmenovaní prý prodělali upgrade své AI.

S inovacemi se nezapomnělo ani na oblast předmětů - kolem stovky nových přídavků jasně svědčí o tom, že autoři jsou si vědomi toho, že nejen originálně vycepované postavy, ale i Throne of Bhaaloriginální sestava výzbroje a výstroje činí z každé družiny jedinečnou a neopakovatelnou záležitost. Nemusíte se přitom bát, že byste museli kvůli novým vzácným předmětům odhazovat ty staré - pro tyto účely budou ve hře ukládací truhlice, do kterých si budete moct odložit všechno, co momentálně nepotřebujete, ale máte tušení, že byste brzo potřebovat mohli.

Souboje budou obohacené o nové postupy, protože vaši mágové získají přístup ke kouzlům deváté úrovně, což představuje například kouzlo Dragon's Breath (po jehož vyvolání se objeví obrovský rudý drak, který svými schopnostmi způsobí v řadách protivníků slušnou paseku), Storm of Vengeance (bouře doprovázená ohněm, blesky i kyselinou) nebo Global Blitz (variace na Blade Barrier).

Předpokládaná doba, za níž bude možné Throne of Bhaal dohrát, se má pohybovat mezi 30 a 40 hodinami, a předpokládané datum vydání se má pohybovat kolem letošního jara. Aktuální pohled z okna mi říká, že jaro už bychom měli, teď už zbývá jen ten datadisk. Zatím si musíme vystačit s koukáním na obrázky.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Díky změnám na Steamu bude utrácení ještě o něco jednodušší než dříve

Steam

Na Steamu započalo další kolo slev. Díky změnám ve struktuře wishlistu se tentokrát můžete v akcích zorientovat mnohem...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz