Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Battle Realms: Winter of the Wolf

  12:00aktualizováno  2. srpna 9:16
Už máte po krk stále stejně jednoduchých a přímočarých realtimových strategií bez špetky originality a se slzou v oku vzpomínáte na loňský hit Battle Realms? Potom vás jistě potěšíme zprávou, že již na podzim by měl být hotov připravovaný datadisk, beroucí si tentokrát na mušku Vlčí klan. Co všechno v něm autoři pro hráče připravují?

Battle Realms: Winter of the WolfRealtimových strategií vychází v poslední době takové množství, že se jen hrstka dá označit oním kouzelným slůvkem "originální". Mezi tyto kousky se však minulý rok zařadila i orientální Battle Realms od Liquid Entertainment, zasazená do magického světa, kde proti sobě stojí čtyři klany - Dragon, Serpent, Lotus a Wolf. Abych řekl pravdu, tuto hru jsem nedohrál, ale pouze jsem k ní "přičichl". Hned na první pohled mi však bylo jasné, že jde o vskutku výjimečné dílko, které tomuto žánru, rychle upadajícímu do stereotypu, vlévá novou krev do žil. Většina strategií totiž hráčům nabízela rychlost a přímočarost, což mnozí ocení, ale naštěstí existují i tací, kteří by rádi za těžce vydělané peníze získali o trochu více, než jen pár dohromady slepených misí v kampani, jejíž dovedení do zdárného konce je otázkou jednoho, maximálně dvou dnů. A tak jsem se s chutí vžil do role Kenjiho, mladíka navracejícího se do své rodné vesničky, odkud byl před několika lety vyhnán z důvodu podezření z vraždy vlastního otce, vůdce klanu Serpent. Lord Oja zemřel, o tom není žádných pochyb, ale bylo to opravdu Kenjiho mečem?

Odpověď na vyvstalou otázku jste však mohli získat již v původním dobrodružství, kterým bych se nyní nerad více zabýval, neboť jde o záležitost v herním průmyslu již dávno minulou. A tak se vrhneme rovnou k věci, přímo do víru událostí Battle Realms: Winter of the Wolf. Jelikož se jedná o datadisk, stále budete shromažďovat jen dvě suroviny (rýži a vodu) a opět se budete pohybovat v 3D prostředí, nepochybně inspirovaném japonským anime. Boje též nezmění tvář a budou vás oslňovat záblesky jako vystřiženými z hongkongských akčních filmů. Co tedy nový přídavek nabídne? Začněme příběhem, který se odehrává sedm let před událostmi původní hry, více hráčům poodhalí svět Battle Realms: Winter of the WolfBattle Realms a, jak již samotný název titulu napovídá, přiblíží historii a boje zmiňovaného Vlčího klanu. Nutno však podotknout, že Kenji je v té době ve vyhnanství a Dragon klan vzniká až o pár let později, a tak vám na šarvátky zbudou pouze Hadi, Lotosové a Vlci. Nudit se ovšem nebudete, neboť hlavní hrdina Grayback z Wolf klanu má před sebou těžký úkol - osvobodit jeho lid z otroctví Lotosů.

První čtyři mise z celkových jedenácti, které hráčům Winter of the Wolf přináší, se odehrávají v břidlicových dolech. Zde se již ujmete role otroka Graybacka a musíte ho společně s dalšími úspěšně vyvést ven na světlo boží. Nepůjde však o nic jednoduchého, neboť doly má pod kontrolou ďábelská čarodějnice Yvaine, pravá ruka ještě prohnilejšího Zymetha, vůdce Lotosů z původní hry. Nyní má navíc Yvaine v úmyslu získat starou relikvii klanu Vlka (Lebku Bílého vlka), pomocí níž hodlá zprovodit ze světa všechny Hady, a tak je na čase jednat. Grayback ale také nebude bezbranný a jako správný hrdina bude mít po ruce jeho starý známý ultimátní krumpáč. :-)

Jakmile tedy dosáhnete prvního úspěchu a dostanete se společně se svými lidmi na povrch, můžete začít budovat jako za starých časů. Vypěstovat spoustu rýže však nebude tak jednoduché jako předtím. Na tajemných zasněžených pláních se zkrátka těžko hospodaří a zatímco v původní Battle Realms déšť zvyšoval produkci a vléval hráčům úsměv do tváří, zdejší přívaly sněhu mají efekt přesně opačný - v mrazivé chumelenici nic nevyroste. Styl hry tak získává trochu jiný nádech a budete se muset naučit šetřit, protože nikdy nevíte, kdy začne sněžit. Autoři se však nechávají slyšet, že v datadisku nebude "resource management" až tak důležitý, jako v původní hře.

Battle Realms: Winter of the WolfTo však není jediná změna, které se ve Winter of the Wolf dočkáte. Každý klan s sebou přináší jednu novou stavbu, dvě nové jednotky a jednoho nového hrdinu. A když píšu "každý", myslím tím samozřejmě i na Dragon klan, který v té době sice ještě neexistoval, ale dosyta si ho můžete užít v multiplayeru (datadisk nabídne přes 30 map pro hru více hráčů). Co se týče nových staveb, nebude to tak horké - těmi novými jsou totiž pouze upgradované klasické hlavní budovy všech čtyř frakcí. Jakmile tedy nashromáždíte dostatečné množství rýže a vody, můžete "town square" nechat přestavit na "forest temple". Tímto získáte tři upgrady, které lze použít na vlastní jednotky a zlepšit jim tak útok, obranu, výdrž a další vlastnosti.

Krom toho během vaší pouti za svobodou narazíte na několik nepřátel, kteří se neřadí k žádnému z klanů - za zmínku stojí například velcí pavouci žijící v dolech. V novém prostředí se navíc budou prohánět bílí králíci a poletovat sněžné sovy - radost pohledět. Jelikož jde o datadisk, základní audiovizuální zpracování zůstává beze změn, proč také měnit něco, což se před několika měsíci osvědčilo a stále neztratilo nic ze svého lesku. Podtrženo a sečteno, Battle Realms: Winter of the Wolf vypadá velmi dobře. Počkat si však na něj budeme muset až do podzimu, neboť autoři plánují dokončení datadisku až na konci srpna.

Autor:


Témata: Přívaly sněhu

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...

The Crew 2 nabídne závody v autech, letadlech i lodích už na konci června

The Crew 2

Podívejte se na nový trailer na chystanou open world závodní hru od Ubisoftu.

Hráči EVE online uctili památku zemřelého Stephena Hawkinga

EVE Online

V populárním vesmírném simulátoru lidé na čas přestali bojovat, aby mohli zavzpomínat na geniálního vědce.

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz