Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

BGII: Throne of Bhaal – 3. část návodu

  12:00
Jak jsem minule slíbil, dnes budeme pokračovat ve zničení Yaga-Shury. Není to však jediný mocný Bhaalův syn, takže vás čekají i další tuhé boje. S pomocí silných zbraní, mocných kouzel a dnešní závěrečné části tohoto návodu byste se však měli úspěšně probít až do velkého finále, ve kterém se utkáte o otcův božský trůn.

Minule jsem skončili v chrámu u pološílené Nyalee, která vám slíbila pomoc s oslabením mocného Yaga-Shury. Nyní se tedy vypravíme do jeho doupěte, abychom našli klíč k jeho nesmrtelnosti – jeho srdce.

Marching Mountains
Pobijte ohnivé obry a partu prťajzlíků v S části. Jděte do SV části lokace, kde je vstup do Yaga-Shurovy jeskyně.

Yaga-Shura´s Lair
V této lokaci se kromě elitních obrů a dalších neřádů budete potýkat i s ohnivými trolly (na jejich doražení je potřeba kyselina či chlad) a s Burning Many (kouzlí strach, takže je nutno před boji s nimi nahodit protistrachová kouzla typu Resist Fear). Vpravo a vlevo jsou malé místnosti se zlatou koulí, u schodiště kousek nad nimi jsou dva zavřené průchody. Zatím vše nechte být a jděte po schodech až nahoru, k podivnému stroji (Device). V místnosti SZ od stroje je schránka s Hammer Wardstone a Girdle of Fire Giant Strength, v místnosti na JV od stroje je schránka se Skull Warstone. S oběma wardstony běžte do dolních místností a použijte zlaté koule (několikrát na ně klikněte) – otevřou se průchody v prostřední části schodiště. V místnosti vlevo seberte ze schránky Flame Wardstone, vpravo Blood Wardstone a Psion´s Blade +5. Použijte stroj, otevře se cesta dál nahoru na SV. Projděte do dalšího patra. V hlavní místnosti sejměte Berenna a jeho obry a seberte Baalor´s Claw. Ve třech schránkách jsou různé poklady, nad ohništěm v S části místnosti je Yaga-Shurovo srdce, seberte ho. Dveře dál na S otevře jen extrémně silná postava, můžete použít flakónek obří síly, jichž se několik po místnosti povaluje. V další místnosti zabijte Imixe a spol, má u sebe Ravagar +4 a Amulet of Master Harper. Na podstavci uprostřed místnosti je skrýš – seberte Yaga-Shura´s Journal, Beating Heart a Bag of Plenty +1. U stěny je otrokyně, osvoboďte ji a prokecněte. Kousek od ní je skrýš ve stěně, ve které je mj. Stone Golem Page. Vraťte se do chrámu v Mirském lese, pokecejte s Nyalee a dejte jí obě srdce. Po krátkém rozhovoru ji budete muset zabít.

Siege Camp
Přejděte most a hned se pusťte do Yaga-Shury. Až bitvu vyhrajete, nezapomeňte si kromě jiného vzít Shuruppak´s Plate, Shield of Order +4 a Runehammer +4. Po boji budete na chvíli přeneseni do Planar Pocket a po rozhovoru se vám otevře další zkouška (spočívá jen v boji, ovšem není to žádná legranda). Na bojišti si promluvte s Melissan, doplní vám mapu o nové lokace.

Oasis
Touto lokací musíte projít do její V části, abyste mohli pokračovat do vesnice Amkethran. Bude vás tu obtěžovat horda vojáků, důvod vám napoví úvodní rozhovor s jejich velitelem Tombelthenem a také svitky Notice a Bounty Notice, které můžete sebrat.

Amkethran
Mapa vesnice je celá odkrytá a obsahuje všechny důležité body, takže budete mít lehkou orientaci. Ve vesnici vás čeká několik zajímavých epizod. Hádkou a bojem s kapitánem Erelonem získáte zkušenosti a Darkfire Bow +4, o kus dál se můžete zapojit do sporu Saemona a žoldáků – Saemon uteče a vy budete muset pobít žoldáky. V JV části pomozte knězi, který bojuje s mnichem. Poté dejte knězi peníze na jídlo pro chudé. Poblíž je chrám s knězem Chyil, můžete se tu léčit a podobně. Podle mapy najdete domek kováře Kerricka a magické archívy II, můžete obchodovat se starým známým mágem Lazarusem. V taverně promluvte s barmanem Zakeem (info, obchod, drby, spaní) a slibte Marlowemu, že ho navštívíte v jeho domě. Kousek do hospy vás požádá o pomoc Omar Haraad, pobijte žoldáky a zachraňte jeho dceru Asanu. Promluvte s Omarem, dostanete Montolio´s Cloak. Jděte do Smuggler´s Cave, zasáhněte do hádky a pobijte mnichy. Promluvte s Carrasem, můžete s ním obchodovat. Jděte na horní plošinu v SV části a navštivte Marlowa. Promluvte s ním a slibte mu pomoc proti lichovi. Vydejte se do Cave fo Death a promluvte s lichem. Vyslechněte si jeho verzi a vraťte se pokecat s Marlowem. Po rozhovoru se ocitnete u liche a dostanete duši dívky. Potom můžete Marlowa nechat napospas lichovi nebo se do toho vložit a liche zabít. Až liche porazíte, promluvte s Marlowem a duši mu dejte. Otočte postupně čtyřmi kulatými podstavci (vždy se objeví několik nepřátel) a poté zkusmo projděte dveřmi na horních plošinách. Poslední dveře nejdou otevřít, klíč k nim získáte později. Je to tajná cesta do kláštera. Jděte ven k branám do kláštera (Monastery Bill Gates) a promluvte si s Balthazarem. Získáte nové lokace do hlavní mapy.

Sendai´s Enclave
Promluvte si s dřevorubcem a vydejte se do JZ části lokace. Pobijte partu drowů a jděte do SV části, kde si prohlédněte hroby. Vraťte se za dřevorubcem a pořádně s ním promluvte. Ukáže se, že je to drow, zabijte ho i s jeho kumpány. Prohlédněte chatu, z truhly seberte Rune of Clangeddin. Jděte na S, je tam odmaskovaný vchod do podzemí. Směle vstupte.

Sendai´s Enclave Dungeon
Pobijte Myconidy, pavouky a Umber Hulky a postupujte na SV. Přes most dojdete na rozcestí, vydejte se do Drow Barracks. Zabijte Thelyn´sse a jeho vojáky a seberte Drow Guards Key a Amulet of Cheetah Speed. S klíčem můžete na rozcestí otevřít cestu do tunelů. V North Tunnels vás čekají bitvy s hlubinnými trpaslíky a Slave masterem, v South Tunnels se musíte probít přes pavouky (pozor na pasti-pavučiny). Obě cestx vedou na křižovatku se čtyřmi východy: na JZ do South Tunnels, na JV do North Tunnels, na SZ do Lich´s Lair a na SV jsou zamčené dveře. Jděte do lichova doupěte a liche Odamarona zabijte. Seberte Drow Wardstone, Heart of the Damned a Eye of Tyr (Powel Gem). V místnosti čouhá ze zdi několik „něcojakotrubek“. Z jedné lze sebrat Skull of Lich. Vraťte se na křižovatku a projděte dveřmi na SV. Promluvte si s Diaythou a jděte do JV dveří. Zabijte elementálního prince a jděte do dveří na SZ. Sejměte kněžku a její poskoky, seberte Darksteel Shield +4. Pak jděte do hlavních dveří na SV. V boji jeden na jednoho zabijte kapitána Egeissaga (má u sebe String of Gond) a promluvte si se Spectatorem (je to váš kámoš z města Sahuaginů v BG2:SoA). Vydejte se na SV. Z kulaté místnosti vedou dveře na JV a V (vedou do malých místností, v každé je jeden psionický šmejd) a dále na SV. Cestou na SV se dostanete do místnosti s Mithykylem a dalšími silnými Mindflayery, ale neměl by to být problém. Dále na SV vedou dveře do místnosti se Sendai. Čeká vás dost tuhý boj, po vítězství nezapomeňte sebrat Wong Fei´s Ioun Stone a Studded Leather of Thorns +6. Po boji budete opět na chvíli přeneseni do Pocket Plane a po vyprávění se vám odkryje další zkouška (test spočívá v rozhovoru s vaší vlastní nevinností a v boji se Slayerem, pohoda). Ze Sendaina úkrytu vede přímá cesta na povrch pomocí portálu.

Abazigal´s Lair
Promluvte si s Draconisem a pusťte se do boje. Až mu poteče do bot, změní se v draka a do bot začne téci vám. Pro tento boj je každá rada drahá, dost záleží na složení vaší družiny, ale rozhodně neuškodí, pokud své slabší postavy ochráníte kouzlem Protection From Energy a budete mít v zásobě pár Death Spellů na otravné Invisible Stalkery. Z Draconisovy mrtvoly vezměte Draconis´ Head a Tzu Zan´s Bracers (jen pro mnichy) a projděte branou na SV do podzemí. Vyčistěte jeskyni (budu ji nazývat úvodní jeskyní) a z Wyverna seberte Empty Breath Potion Flask a svitek Stone to Flesh (bude se hodit). Všechny dveře jsou zamčené, takže jděte k nejzápadnějšímu bazénku a proplavte do další lokace (klikněte na bazének). Pobijte salamandery a vstupte do místnosti na JZ. Použijte nádrž – naplní vám Breath Potion Flask. Vraťte se do úvodní jeskyně a proplavte nejvýchodnějším bazénkem. Vyčistěte celou lokaci, od vynoření jděte na Z, pak na S a na V. Otevřete vězení a promluvte s mnichem, než zemře, dá vám provaz. Z jeho mrtvoly seberte Hindo´s Hand. Pokud chcete, vymlaťte Olhydru v nejzápadnější místnosti, jinak se vraťte do úvodní jeskyně. Proplavte severnějším prostředním bazénkem a přes oči se probijte až do SZ části. Promluvte si s čarodějem (Iycath the Mad) a přistupte na obchod. Proplavte bazénkem V od zkamenělců, pobijte Beholdery a seberte Eyestalk. Vraťte se, jděte na S do laboratoře (lze tam proplavat bazénkem Z od zkamenělců) a dejte čaroději Eyestalk. Dostanete Reverse Scroll, ze stolu seberte Juggernaut Golem Page. Pak na zkamenělce sešlete Stone to Flesh a promluvte s nimi. Pokud máte tuto lokaci vyčištěnou, pošlete je domů. Vraťte se do úvodní jeskyně a proplavte posledním (tedy prostředním jižním) bazénkem. Promluvte s dračicí Fll´Yissetat, přečtěte svitek, dostanete Abazigal´s Wardstone. Jděte na V a vstupte do hlavní jeskyně. Pobijte salamandery a nakonec si to rozdejte s Abazigalem. Stejně jako jeho syn Draconis se po chvíli změní v draka. Ale pokud na sebe naházíte Protection From Lightning, měli byste ho zvládnout. Po jeho smrti budete opět na chvíli přeneseni do Planar Pocket, dozvíte se nějaké informace a otevře se vám čtvrtá zkouška (rozhovor s Cyricem a po chvilce souboj se třemi jeho nohsledy). Z Abazigalovy mrtvoly seberte Blue Dragon Scales, Electric Flail Head a Gram the Sword of Grief. Poté jeskyni opusťte portálem poblíž. Na povrchu se setkáte s Elminsterem.

Zpět v Amkethranu
Po návratu do vesnice na vás stále budou útočit Balthazarovi vojáci. Nedaleko brány do kláštera je i kapitán, po jehož zabití můžete sebrat klíč k bráně. Projděte do hospody a pokecejte s barmanem o cestě do kláštera. Odkáže vás na Faheeda a Majiru, jděte za nimi (domek na útesu vedle Marlowe´s Home). Promluvte s Faheedem, získáte klíč. Je to klíč od dveří v Cave of Death, za nimiž je cesta do kláštera. Do kláštera ale můžete jít rovnou hlavní branou a na ochozu použít dveře na V. Tak jako tak, setkáte se s Balthazarem a čeká vás bitka, není to ale nic strašného. Po boji budete opět na chvíli přeneseni do Pocket Plane a po rozhovoru se vám odkryje další (poslední) zkouška – tuhá bitka s Ravagerem (doporučuji nevšímat si kostěných čepelí, případně jim nechat na hraní pár elementálů, a co nejdřív hrubou silou rozsekat Ravagera). Z Balthazara v podstatě nic zajímavého nezbude, takže pokud jste se vším hotovi, přeneste se do Pocket Plane. Nyní vás čeká finále. Při odchodu z Pocket Plane si můžete vybrat, zda-li se vrátíte do normálního světa, nebo zda půjdete do závěrečné lokace – na Bhaalův trůn. Před rozhodujícím střetnutím se dobře vyspěte a vybavte, jelikož už není cesty zpět ani možnost odpočinku.

Throne of Bhaal
Boj s Melissan je sice celkem snadný, ale než ji zabijete, tak uteče. Jděte na JZ ostrůvek, pobijte vzdušné elementály včetně prince a použijte bazének. Opět vás čeká boj s Melissan a opět z něj uteče. Postup opakujte na JV ostrůvku, čekají tu na vás ledoví elementálové. Poté následuje další boj s Melissan a její další útěk. Poslední ostrůvek je na SV a po jeho vyčištění od ohnivých elementálů a použití bazénku vás čeká opravdu závěrečný boj. Všechny boje s Melissan (kromě prvního) jsou dost tuhé, pokud nebudete zvládat, přeměňte se ve Slayera a vyřiďte si to s ní osobně, ostatní zatím mohou zaměstnávat její pomocníky. Po závěrečném vítězství vás již čeká jen rozhovor se Solar a těžké rozhodnutí, zda se stanete bohem a opustíte své přátele, nebo se Bhaalovy esence vzdáte a stanete se normálním smrtelníkem. Poté již jen filmeček a dojemné povídání o dalších osudech vašich parťáků…

Uf, právě jsme dosmažili jedno vynikající RPGčko, v rámci rodiny Black Isle rozhodně jedno z těch tužších. Nezapomeňte si schovat závěrečné pozice, případně exportovat vašeho hrdinu do Characters. Sága Baldur´s Gate sice (asi) končí (no, možná ne, už se něco šeptá o třetím díle :o) - pozn. mondy), ale Neverwinter Nights už se pomalu blíží.

Autor:
Témata: Bill Gates, bitka, UFO
  • Nejčtenější

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Jak by vypadalo Dishonored viděné ze shora? Jako Weird West

Několik bývalých členů studia Arkane, známého především díky sérii Dishonored, založilo nový vývojářský tým a pracují...

Vydavatelství Annapurna předvedlo svou vyumělkovanou sestavu her

Pokud hledáte zajímavé a neobvyklé hry, vyplatí se sledovat produkci vydavatelství Annapurna Interactive. Jeho vůbec...

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...