Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Black & White 2 - jaká bude druhá božská strategie?

  12:00aktualizováno  9:24
Jste příznivci laskavého zacházení, nebo krutých represí? No, vlastně to je jedno, protože novinky ze světa Black & White se týkají vás všech. Více se o nich dozvíte v tomto článku.

Black & White 2

„Jak těžké je býti bohem?“ Na tuhle otázku možná z části dokázala odpovědět recenze na hru Black&White, ale ať už je odpověď jakákoliv, tým vývojářů z Lionhead Studios nám chystá další příležitost, kde si to budeme moci ověřit. O Black & White 2 toho bylo řečeno spousta, a především se to týkalo všelijakých superlativů, předělávek a vychytávek, které byly sice slibovány už pro první díl, ale nějakým nedopatřením se tam nevešly.

Dneska si probereme pár aspektů hry, které určitě každého budou zajímat. Hned ze začátku zdůrazňuji, že nejde o kompletní rozbor celé hry, který by vyšel na několik dílů, ale jen o vybrané části. První z nich je záměr autorů, vydat hru pouze jako single-player. Důvodem je jejich přesvědčení, že je nutno hru pro jednoho hráče řádně doladit a vyšperkovat – sázejí na kvalitu a ne kvantitu. Do budoucna by se však multiplayer měl mezi hráče dostat, a to pomocí nějakého datadisku či patche (ale nic není ještě jisté).

Menší možnosti při výběru zvířátka jsou sice politováníhodné, ale na druhou stranu, ta zbylá budou výrazně lepší, se spoustou zajímavých schopností a vlastní osobností.

Black & White 2

Jedna z nejzajímavějších „věcí“ v této hře je zvířátko. Bohužel se nesetkáme se všemi známými z předchozího dílu (autoři se i zde drží zavedeného hesla: „kvalita nad kvantitu“). Potvrzená zvířátka jsou: Kráva, Vlk, Lev a Opice, ale ve hře jsou nachystána ještě tři další, jejichž identitu si v průběhu hry bude muset odhalit každý sám. Menší možnosti při výběru jsou sice politováníhodné, ale na druhou stranu, ta zbylá budou výrazně lepší, se spoustou zajímavých schopností a vlastní osobností. Z počátku budou přibližně čtyřikrát větší než obyčejní lidičkové, ale postupem času, pokud budou mít dostatek potravy a dalších náležitostí, mohou narůst až do trojnásobné velikosti.

Dále proniklo na veřejnost pár informací o armádách. Zaprvé, nebude to výsada jen zlých „bohů,“ i správňáci pro ně najdou využití, ale prý nemáme čekat přímou kontrolu jednotlivých vojáčků, spíše čekejte téměř jakékoliv svobodné chování celé armády. Obzvláště pěkné to prý bude, když poblíž nebude žádný nepřítel: vojáci se budou potulovat po ležení, posedávat u ohníčků, nebo třeba provádět bojová cvičení.

Black & White 2

Co se týká přímých „božských“ sil, ty budou zastoupeny dvěma typy zázraků. První z nich jsou takzvané „standardní,“ mezi které patří Voda, Oheň, Blesky, Meteor, Štít a Léčení. Každý z nich pak bude možno sesílat ve dvou variantách. Vezměme např. Vodu. Tou je možné zavlažovat políčka vlastních uctívačů, nebo utopit nepřítele. Druhý typ zázraků jsou tzv. Epické, které jsou sice náročnější na seslání, ale mají mnohonásobně větší efekty, ačkoliv není nezbytně nutné, aby byly trvalé (obrovský kráter v zemi se časem sám zacelí). Používání těchto zázraků přímo ovlivňuje náchylnost k Dobru nebo ke Zlu. Když se k vám bude blížit nepřátelská armáda, je možno jí zahradit cestu ohnivou zdí, což jistě nebude považováno za zlý čin, ale pokud na nepřítele svrhnete ohnivou záplavu, která je všechny seškvaří na uhel, je tu jistá možnost, že to nebude bráno jako čin dobráka.

Přestože termín dokončení není ještě znám, i když některé spekulace hovoří o konci tohoto roku, je docela povzbudivé, že autoři plánují hru dokončit v co nejkratším možném čase.

Autor:


Témata: Meteor

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz