Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blitzkrieg II - blesková válka pokračuje

  12:00aktualizováno  9. března 2:26
Vcelku úspěšná realtimovka Blitzkrieg, která si získala obdiv u nejednoho z nás, za nedlouho dosáhne svého druhého plnohodnotného pokračování. Blitzkrieg II přichází.

Skvělých realtimových strategií není nikdy dost. Žánr, který má drtivá většina hráčů ráda se na nás valí ze všech stran, stejně tak jako Blitzkrieg, který zanedlouho dosáhne svého druhého pokračovaní. Vcelku úspěšná realtimovka Blitzkrieg, která si získala obdiv u nejednoho z nás, již jedno pokračování má - Blitzkrieg: Rolling Thunder je právě oním datadiskem této válečné strategie. Určitě tedy každému došlo, že po úspěchu prvního dílu a následném, byť ne plnohodnotném, druhém díle autoři nepověsí svoji vesměs úspěšnou práci na hřebík. Blitzkrieg II bude plnohodnotným pokračováním tohoto válečného RTS. Ostatně neabsence "dvojky" v názvu hry již také o něčem svědčí.

Ostatně neabsence "dvojky" v názvu hry již také o něčem svědčí.

Blitzkrieg II všem milovníkům válečných strategií opět nabídne hru s rychlým spádem. Projdete si 110 atmosférou nabytých misí ve 4 kampaních, ve kterých se podíváte do všech koutů Země, budete bojovat v Evropě nebo v Africe či v Pacificku. K dispozici budete mít stovky autentických zbraní a jednotek pozemních, námořních nebo leteckých. Po každé úspěšné misi se vaše jednotky budou postupně zlepšovat, budete získávat nové taktiky a jednotky získají více zkušeností. Některé po úspěšném splnění mise získají i vyznamenání. Zvolíte si, jaké plány použijte pro splnění misí, popřípadě jaké jednotky, zbraně nebo vozidla pošlete do války. Pro lepší obranu, rychlost i útok budou ve hře k dispozici i nejlepší přátelé člověka - psi. Podle autorů tedy půjde o absolutní volnost, vše bude záležet jen a jen na vás. Nově bude využit i systém hrdinů, jak to známe i z ostatních realtimových strategií. Ve hře se tedy setkáte se skutečnými historickými postavami - s Vasilijem Zajcevem můžete prozkoušet jeho sniperské schopnosti u Stalingradu, nebo ve Francii potom s Michaelem Whittmannem, který posílí vaše řady proti Spojeným státům. Setkáte se i s vedlejšími úkoly, které budou propojeny s dalšími misemi. Velkou roli také sehrává to, jestli se vám podaří včas obsadit důležitá strategická místa jako třeba letiště, všemožné budovy nebo nádraží; i toto má vliv na další pokračování mise. Vaši inženýři potom zlepšují schopnosti vašich jednotek, posilují obranné linie nebo ničí mosty, jak tomu bylo například ve hře Red Alert 2. Vyzkoušíte si opět bojovat za SSSR, Velkou Británii, Německo a USA.

Ve hře se tedy setkáte se skutečnými historickými postavami - s Vasilijem Zajcevem můžeme prozkoušet jeho sniperské schopnosti u Stalingradu, nebo ve Francii potom s Michaelem Whittmannem, který posílí vaše řady proti Spojeným státům.

Pokud si z nás autoři nědělají dobrý den, čeká nás nesmírně rozsáhlá hra s několika možnostmi - 110 misí ve čtyřech obrovských kampaních je myslím dostatečným důkazem. Získáte také kontrolu nad více jak 270 typy jednotek, které budou skutečné a které ve 2. světové válce sehrávaly svoje role. Setkáte se s více jak 50 jedinečnými dovednostmi dostupnými k vašim silám. Jak jsem se již zmiňoval, ve hře se podíváte na několik míst rozseté po celém světě, konkrétně zavítáte kupříkladu do Moskvy, budete bránit Stalingrad nebo se také vylodíte na Filipínách. Zavítáte do srdce Evropy, okusíte pobyt v písčinách Afriky, podíváte se do smrtelné džungle, či vyšlete svoji námořní ponorku do hlubin Tichého oceánu. Nezní to zajímavě?

Blitzkrieg II Blitzkrieg II Blitzkrieg II

Zavítáte do srdce Evropy, okusíte pobyt v písčinách Afriky, podíváte se do smrtelné džungle či vyšlete svoji námořní ponorku do hlubin Tichého oceánu.

Jedna z nejzásadnějších změn bude asi ta, že hra přechází kompletně do 3D, poněvadž Blitzkrieg a Blitzkrieg: Rolling Thunder byly zatím pouze ve 2D. Díky novému enginu, který vyfasoval název Enigma, obdrží více grafických a dalších technických vylepšení. Když tedy pomineme grafiku, kompletně v 3D, přinese s sebou zejména totální zničitelnost budov, vozidel nebo terénu. Nebude chybět ani více taktičtějších možností či změna počasí. Podle screenshotů a videí, které zatím máme k dispozici, hra po technické stránce vypadá velice zajímavě. Samozřejmostí je také multiplayer, který nemůžeme v Blitzkrieg II opomenut.

blitz2_feb420scr blitz2_feb420scr blitz2_feb420scr

Díky novému enginu, který vyfasoval název Enigma, obdrží více grafických a dalších technických vylepšení.

Jestli se tedy naplní všechna očekávání a chlapíci z Nival Interactive splní vše, co slibují, dozajista na nás čeká další skvělá realtimová strategie. A i když se Blitzkrieg II do našich přehledů nejočekávanějších strategických her nevešel (že by černý kůň? :), máme se na co těšit. Závěrem tedy nezbývá nic jiného, než si přát, aby Blitzkrieg II byl opravdu tím, co autoři slibují.

Index očekávání: 85%
Autor:


Témata: Blitzkrieg, Ponorka

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Hordy zombie a mumie. Strange Brigade už ani nemůže být béčkovější

Strange Brigade

Strange Brigade je bezduchá kooperativní akce, v níž jde jen o nekonečné střílení zástupů nepřátel. I takové hry jsou...

Metro: Exodus ukáže Rusko zdecimované jadernou válkou

Metro: Exodus

O herní adaptaci značky Metro neslyší naši čtenáři poprvé. Exodus je přímým pokračováním předchozích dílů Metro: 2033 a...

Vypadá to jako Bioshock, ale není to Bioshock, co to je? We Happy Few

We Happy Few

Od prvotního návrhu prošla hra We Happy Few výraznými změnami. Místo sandboxové hratelnosti se teď soustředí především...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz