Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blitzkrieg II - blesková válka pokračuje

  12:00aktualizováno  9. března 2:26
Vcelku úspěšná realtimovka Blitzkrieg, která si získala obdiv u nejednoho z nás, za nedlouho dosáhne svého druhého plnohodnotného pokračování. Blitzkrieg II přichází.

Skvělých realtimových strategií není nikdy dost. Žánr, který má drtivá většina hráčů ráda se na nás valí ze všech stran, stejně tak jako Blitzkrieg, který zanedlouho dosáhne svého druhého pokračovaní. Vcelku úspěšná realtimovka Blitzkrieg, která si získala obdiv u nejednoho z nás, již jedno pokračování má - Blitzkrieg: Rolling Thunder je právě oním datadiskem této válečné strategie. Určitě tedy každému došlo, že po úspěchu prvního dílu a následném, byť ne plnohodnotném, druhém díle autoři nepověsí svoji vesměs úspěšnou práci na hřebík. Blitzkrieg II bude plnohodnotným pokračováním tohoto válečného RTS. Ostatně neabsence "dvojky" v názvu hry již také o něčem svědčí.

Ostatně neabsence "dvojky" v názvu hry již také o něčem svědčí.

Blitzkrieg II všem milovníkům válečných strategií opět nabídne hru s rychlým spádem. Projdete si 110 atmosférou nabytých misí ve 4 kampaních, ve kterých se podíváte do všech koutů Země, budete bojovat v Evropě nebo v Africe či v Pacificku. K dispozici budete mít stovky autentických zbraní a jednotek pozemních, námořních nebo leteckých. Po každé úspěšné misi se vaše jednotky budou postupně zlepšovat, budete získávat nové taktiky a jednotky získají více zkušeností. Některé po úspěšném splnění mise získají i vyznamenání. Zvolíte si, jaké plány použijte pro splnění misí, popřípadě jaké jednotky, zbraně nebo vozidla pošlete do války. Pro lepší obranu, rychlost i útok budou ve hře k dispozici i nejlepší přátelé člověka - psi. Podle autorů tedy půjde o absolutní volnost, vše bude záležet jen a jen na vás. Nově bude využit i systém hrdinů, jak to známe i z ostatních realtimových strategií. Ve hře se tedy setkáte se skutečnými historickými postavami - s Vasilijem Zajcevem můžete prozkoušet jeho sniperské schopnosti u Stalingradu, nebo ve Francii potom s Michaelem Whittmannem, který posílí vaše řady proti Spojeným státům. Setkáte se i s vedlejšími úkoly, které budou propojeny s dalšími misemi. Velkou roli také sehrává to, jestli se vám podaří včas obsadit důležitá strategická místa jako třeba letiště, všemožné budovy nebo nádraží; i toto má vliv na další pokračování mise. Vaši inženýři potom zlepšují schopnosti vašich jednotek, posilují obranné linie nebo ničí mosty, jak tomu bylo například ve hře Red Alert 2. Vyzkoušíte si opět bojovat za SSSR, Velkou Británii, Německo a USA.

Ve hře se tedy setkáte se skutečnými historickými postavami - s Vasilijem Zajcevem můžeme prozkoušet jeho sniperské schopnosti u Stalingradu, nebo ve Francii potom s Michaelem Whittmannem, který posílí vaše řady proti Spojeným státům.

Pokud si z nás autoři nědělají dobrý den, čeká nás nesmírně rozsáhlá hra s několika možnostmi - 110 misí ve čtyřech obrovských kampaních je myslím dostatečným důkazem. Získáte také kontrolu nad více jak 270 typy jednotek, které budou skutečné a které ve 2. světové válce sehrávaly svoje role. Setkáte se s více jak 50 jedinečnými dovednostmi dostupnými k vašim silám. Jak jsem se již zmiňoval, ve hře se podíváte na několik míst rozseté po celém světě, konkrétně zavítáte kupříkladu do Moskvy, budete bránit Stalingrad nebo se také vylodíte na Filipínách. Zavítáte do srdce Evropy, okusíte pobyt v písčinách Afriky, podíváte se do smrtelné džungle, či vyšlete svoji námořní ponorku do hlubin Tichého oceánu. Nezní to zajímavě?

Blitzkrieg II Blitzkrieg II Blitzkrieg II

Zavítáte do srdce Evropy, okusíte pobyt v písčinách Afriky, podíváte se do smrtelné džungle či vyšlete svoji námořní ponorku do hlubin Tichého oceánu.

Jedna z nejzásadnějších změn bude asi ta, že hra přechází kompletně do 3D, poněvadž Blitzkrieg a Blitzkrieg: Rolling Thunder byly zatím pouze ve 2D. Díky novému enginu, který vyfasoval název Enigma, obdrží více grafických a dalších technických vylepšení. Když tedy pomineme grafiku, kompletně v 3D, přinese s sebou zejména totální zničitelnost budov, vozidel nebo terénu. Nebude chybět ani více taktičtějších možností či změna počasí. Podle screenshotů a videí, které zatím máme k dispozici, hra po technické stránce vypadá velice zajímavě. Samozřejmostí je také multiplayer, který nemůžeme v Blitzkrieg II opomenut.

blitz2_feb420scr blitz2_feb420scr blitz2_feb420scr

Díky novému enginu, který vyfasoval název Enigma, obdrží více grafických a dalších technických vylepšení.

Jestli se tedy naplní všechna očekávání a chlapíci z Nival Interactive splní vše, co slibují, dozajista na nás čeká další skvělá realtimová strategie. A i když se Blitzkrieg II do našich přehledů nejočekávanějších strategických her nevešel (že by černý kůň? :), máme se na co těšit. Závěrem tedy nezbývá nic jiného, než si přát, aby Blitzkrieg II byl opravdu tím, co autoři slibují.

Index očekávání: 85%
Autor:


Témata: Blitzkrieg, Ponorka

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Další z rubriky

První dojmy: nový Assassin’s Creed mnohé naštve, ale hraje se skvěle

Assassin’s Creed: Origins

Vydali jsme se do Londýna podívat se, jak se povedl restart už poněkud vyčpělé série Assassin’s Creed. Všechny fanoušky...

Bude Detroit spíše film, nebo hra? A není to nakonec jedno?

Detroit: Become Human (PS4)

Jedna z nejočekávanějších exkluzivit na PS4 nijak neskrývá své velké ambice. Výpravný sci-fi příběh ze světa, kde se...

Super Mario Odyssey má být hit letošních Vánoc. První dojmy

Super Mario Odyssey

Vypravil jsem se do německé centrály Nintenda zahrát si několik připravovaných her. Jako první jsem samozřejmě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz