Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blood Omen 2 – upíří krev

  12:00aktualizováno  24. listopadu 1:15
Akční adventura, v níž se znovu ocitneme v roli antihrdiny – vampíra Kaina, jenž tu po bezprostředních událostech nepostižených v titulu Legacy of Kain: Blood Omen musí povstat z prachu své porážky a opět si podrobit svět lidí. Kombo Crystal Dynamics, Eidos a konzole PS2 zní mnohému hráči jistě velice příjemně!

Blood Omen 2

Dlouhých 400 let uběhlo od chvíle, co se vampír Kain rozhodl ovládnout svět na konci akčního RPG Blood Omen pro PSX („u nás“ to byl rok 1997). Každopádně čas jeho nadvlády, nahlížený ve zdejším Blood Omen 2, je dobou ještě před příchodem Raziela v Soul Reaver, který předznamenal zánik jeho království.

Po událostech v Legacy of Kain: Blood Omen se absolutní moci chopil vampír Kain a spolu s legionem sobě podobných kreatur začal drancovat Nosgoth. Záhuba lidského společenství se stala neodvratnou. Ale Kain přecenil své síly a předčasně předstoupil ke konfrontaci se Serafinovými rytíři, bojovníky pravé víry, kteří brání lidstvo před expanzí vampírů. V souboji s jejich lídrem – dobře známým Sarafanem - je Kain poražen, zanechán své smrti a jeho meč Soul Reaver je vzat vítězem. Jenomže Kain nemůže být tak lehce zahuben. Namísto odebrání se do nicoty upadl do dvousetletého hlubokého spánku, z něhož se sice probudil lehce zmatený, ale pevně rozhodnutý získat nazpět, co mu náleží. V první řadě však musí nalézt vampíry, kteří se po jeho pádu přidali na stranu rytířů a tyto - společně s vůdcem Serafínových rytířů – bez milosti a slitování zničit.

Blood Omen 2

Blood Omen 2 je akční adventura ve třetí osobě vyvíjená firmou Crystal Dynamics, kterážto má na svědomí také inkarnaci Soul Reaver a , jíž se stejně jako Blood Omen 2 dočkáme koncem tohoto roku na PS2 a Xboxu. Tvůrci tu slibují silné zaměření na akční část, a tak se dočkáme častých realtimových soubojů, kde využijete pestré škály pohybových a bojových dovedností, nemluvě o širokém arzenálu zbraní.

První kapitola zdejšího příběhu začíná okamžikem, kdy se jako Kain plížíte Meridianem, hlavním městem Nosgothu, a pomalu zjišťujete, co se všechno po dobu vaší nepřítomnosti změnilo. Toto místo mají pevně v rukou Serafínoví rytíři, kteří ovládají speciální technologii jménem Glyph, propůjčující jim velkou sílu. Aby Kain dokázal čelit těmto mocným bojovníkům z řad lidstva, s postupující hrou se učí nové techniky, umožňující mu kupř. ovládnutí či okouzlení vybraného člověka, pročež pak může dočasně vstoupit do těla oběti a jejím prostřednictvím vzápětí vyřešit nějaký herní problém. Když se není možné dostat skrze jednu uzavřenou lokaci – po zisku lidského „převleku“ vás tam bez okolků vpustí!

Blood Omen 2

Kain pro své přežití potřebuje krev. Hodně krve a nerozpakuje se kvůli tomu zabíjet. Animace vysávání této důležité tělesné tekutiny je poněkud brutální, ale to není ani zdaleka vše. Kain disponuje některými fatalitami, jež odpůrcům červené barvy nezavdají příliš důvodů k radosti. Jsou to především rozličná napadení zezadu, resp. ze zálohy, kde podle typu zbraně a ataku dokážete na jednu ránu definitivně ukončit život vašeho protivníka (á la Blood Omen 2

Náš záporný hlavní hrdina musí ke svému postupu hrou využívat také stínů, ve kterých se snáze dokáže vyhnout pátravým očím strážců; a střech, na nichž využije svých mimořádných pohybových dispozic jako superskok či neslyšné plachtění shůry směrem k zemi. Jinou potřebnou dovedností je klasická schopnost „invisibility“, mající z pochopitelných důvodů časové omezení.

Jak se pohybujete ve zdejším 3D prostředí, nelze než tvůrce nepochválit za vytvoření velkolepého a mimořádně detailně zpracovaného světa, majícího výrazně temnou gotickou atmosféru, majícího velkou komplexnost a nabízejícího akceptovatelné AI jednotlivých NPC postav. Zdejší obyvatelé tu na cestě za svou každodenní prací mohou zastavit nějakou další postavu a započít debatu, nadějete se i takové potyčky strážce se zlodějem, dokumentující onu proklamovanou propracovanost, při vašem vstupu na scénu mohou překvapení lidé prchnout za účelem přivolání další pomoci, atp. Série Legacy of Kain má tedy dalšího následovníka, jehož pokračující příběh se znovu odehrává v mýtickém fantasy světě, ve výborném grafickém enginu a při komplexním soubojovém systému. Je to sice „For Mature“, ale co naplat. Rýsuje se před námi další podařená gamesa pro hladový vánoční trh!
A pokud jsou vám tyto obrázky málo, zkuste naši
screenshotovu galerii.

Blood Omen 2Blood Omen 2

Blood Omen 2Blood Omen 2

Autor:


Témata: Napadení, Soul, Zisk

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.cz