Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bojovný GameEkonom

  12:00aktualizováno  9. srpna 11:07
NVidia vs. Zbytek světa – krvavý boj *** Francouzi dokončují detaily převzetí britského Eidosu *** Otec Lary Croft se vrací *** Bill Gates chce Nintendo *** 321 Studios končí – obcházení ochrany proti kopírování je v USA ""too much""

NVidia vs. Zbytek světa – krvavý boj
Výrobce hardware jako první novinka GameEkonoma? V případě nVidie naprosto oprávněně. Mluvit totiž budeme o tom, jak se nVidii dařilo ve druhém čtvrtletí roku 2004. A že to nebude radostné. Nosnou informací je fakt, že nVidii v tomto období klesl zisk o neuvěřitelných 80 % ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Zisk 5,1 milionu dolarů při obratu 456,1 mil představuje marži jen lehounce přesahující 1 procento, tedy několikanásobně méně, než kolik na jedné krabici s kartou vydělá koncový prodejce.
Co je za obrovským poklesem ziskovosti a dokonce za ztrátou obratu a podílu na trhu? No, jistě Ati Technologies se stále lepšími produkty a marketingem. Ale to není vše. Růžky pro nVidii až nemile vystrkuje i třetí vzadu – Intel se svými čipsety obsahujícími integrované grafické čipy. A v tomto segmentu, který stále představuje většinu všech prodaných grafických čipů, navíc Intelu koláč ještě poroste díky novému čipsetu Grantsdale s novou generací grafického subsystému, který se výkonem vyrovná Radeonu 9200! A to prosím při sdílené paměti. Vážně by bylo zajímavé, jak by si vedla plnohodnotná grafická karta s tímto čipem a dedikovanou pamětí.
Vliv Ati a Intelu na výsledky nVidie přiznal na tiskové konferenci i šéf nVidie. Pro tuto společnost ale nejde o žádnou tragédii, malý zisk je pořád lepší než ztráta a nVidia nejspíše trochu povyskočí v dalším čtvrtletí díky masivnímu marketingu spojenému s Doomem 3.
Jen pro srovnání: společnosti Ati Technologies roste zisk o téměř 40 % a zisk firmy se ztrojnásobil. NVidii navíc díky obratu 491,5 milionu dolarů sesadila z postu světové dvojky (první je skutečně Intel díky integrovaným řešením). Doufejme, že soupeření nVidie a Ati a vlastně i Intelu přinese snižování cen a zvyšování výkonu bez ohledu na značku.
Zdroj: Yahoo!

Francouzi dokončují detaily převzetí britského Eidosu
Francouzská společnost Ubisoft už pomalu odpočítává 215 milionů liber, na které je přijde převzetí dosud nezávislého britského distributora Eidos. Na snaze převzít ostrovního distributora pracovali manažeři Ubisoftu dva roky, k jednání je zlákala hlavně licence na hru Tomb Raider.
Dnes už Lara až tak žhavým zbožím není, protože desetkrát nastavovaná kaše skutečně ztrácí půvab. Ostatně ukázal to trh sám. Angel of Darknes s prsatou Larou byl totální propadák a její autoři, Core Design, si už na slečnu Croftovou nesáhnou. Moc se nedařilo ani pokračování veleúspěšného Hitmana. S finančními problémy samozřejmě klesla i cena akcií, což právě Ubisoftu umožní hladší převzetí firmy. Vzhledem k pozici Eidosu v Británii a Evropě vůbec nemusí jít o špatnou koupi. Spíše naopak.
Zdroj: Gamasutra

Otec Lary Croft se vrací
Když už jsme u Tomb Raidera – v tuto chvíli pracuje na dalším pokračování tým Crystal Dynamics, což není tak zajímavé, jako to, že na hře bude spolupracovat jeden z původních tvůrců Lary, Toby Gard. Půjde o první pokračování, kterého se bude účastnit. Jaký ale bude přínos "Lařina otce" je nejisté. Více než grafika se v tuto chvíli cení nápady. A tím nemyslíme nápad ukázat ze vnad hlavní postavy ještě více než v předchozích dílech.
Zdroj: Gamasutra

Bill Gates chce Nintendo
Zpráva, která vzrušila i slovutné finanční analytiky CNN a dalších médií, tak by se dal definovat titulek německého listu Wirtschafts Woche, podle kterého Microsoft chce koupit Nintendo. Což o to, kdyby to šlo, tak by MS klidně Nintendo koupit mohl, ale víte jak tohle "vzrůšo" vzniklo? Bill Gates udělal na rautu po tiskové konferenci vtip a německý reportér se "ztratil v překladu." Microsoft zprávu odmítl oficiálně komentovat, na rozdíl od Nintenda, které se velice silně ohradilo a vzkázalo světu, že vydělává dost peněz a bude produkovat hry i hardware ještě hodně dlouho. Přesto, jeden z přítomných manažerů Microsoftu poskytl vysvětlení listu The New York Times. Škoda jen, že jen málokdo mohl vidět obličeje šéfů Sony, kteří si přečetli zprávu o možném spojení MS a Nintenda. To by byl pohled!
Zdroj: New York Times

321 Studios končí – obcházení ochrany proti kopírování je v USA "too much"
Soudní pronásledování výrobce aplikací pro tvorbu záložních kopií DVD a počítačových her ukončily krátkou existenci společnosti 321 Studios, jejíž produkty byly synonymem jednoduchého kopírování chráněných CD a DVD. Rakev pro tuto společnost, která ukončila minulý týden veškerou svou činnost, stloukli američtí zákonodárci díky zákonu DMCA, který zakazuje obcházet ochranu proti kopírování bez povolení autora chráněného díla. Hřebíky pak do této rakve zatkly holywoodská studia, která podala na 321 Studios řadu žalob. Paradoxní na tom je, že piráti, kteří si kopírují autorským zákonem chráněná díla, většinou používají úplně jiné nástroje, takže faktická likvidace 321 Studios nic neřeší, vše odskáčí obyčejní zákazníci, kteří si jako troubové koupili CD, které si třeba nepřehrají na svém MP3 přehrávači.
Zdroj: Forbes

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Boom virtuální reality opadl, věříte stále v její úspěch?

Virtuální realita

Splnila první generace virtuální reality od Oculusu, HTC nebo Sony vaše představy? Věříte v její úspěch? Napište nám,...

KOMENTÁŘ: Jak může Cyberpunk 2077 překonat Zaklínače?

Cyberpunk 2077

Třetí Zaklínač se zaslouženě stal celosvětovým hitem, který pro výpravné hry v otevřených světech nasadil novou laťku....Najdete na iDNES.cz