Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bojujte a umírejte v zákopech první světové války na iPhone

aktualizováno 
Hra Trenches pro iPhone prověří vaši pohotovost, obratnost a taktickou rozvahu.

Píše se rok 1914 a právě začala první světové válka. Hráč se stává velitelem a posílá jednotky na bitevní pole. S ohledem na situaci musí správně zvolit jejich typ a zároveň s nimi obratně manipulovat. Cíl je zřejmý, porazit nepřítele a pustit se do další bitvy.

Trecnhes

Princip hry ani ovládání nejsou nijak komplikované. Průběžně získáváte peníze, za něž nakupujete jednotky. Ty pod vaším velením přicházejí na bitevní pole z levého rohu obrazovky, ty nepřátelské z pravého. Pokud se vám podaří probojovat do nepřátelské startovní zóny, vyhráli jste.

Důležité je správné složení armády. Základní jednotka o třech mužích stojí sto peněz a využijete ji jako nejběžnější palebnou sílu vhodnou k průrazu. Odstřelovač za 125 peněz je pouze jeden, nicméně dostřelí mnohem dál než běžné jednotky. Kulomet se dvěma muži už stojí 150 peněz. Ale vyplatí se. V řadách nepřítele umí napáchat hodně škody. V podstatě to samé platí o moždíři (minometu).

Pokud si myslíte, že na nepřítele vyzrajete tím, že si uděláte silný chumel jednotek a vyšlete jej v před, pohoříte. Tedy, můžete to zkusit, ale buďte si jisti, že vám do houfu jednotek brzy dopadnou klasické bomby nebo ty s jedovatým plynem. Stejným způsobem ale můžete oplácet i nepříteli. Mimochodem, vojáci bojem získávají zkušenosti a stávají se tak silnějšími.

Trecnhes

S ovládáním armády nebudete mít problém. Po bitevním poli se posouváte klouzáním prstu po obloze, vlastní pole je vyhrazeno pro přesuny jednotek. Čím hlouběji vaše armáda na frontě postupuje, tím více získáváte peněz. Jednotky rekrutujete prostým kliknutím na ikonu ve spodní liště. Čiňte tak s rozvahou, neboť po zakoupení jednotky musíte počkat, než si pořídíte další.

Trenches je díky kombinaci více prvků opravdu příjemná hra. A ještě příjemněji zní sliby autorů do budoucna. Chystají kooperativní a kompetitivní hru více hráčů, prodlouženou kampaň a vylepšené ovládání. Doufejme, že své sliby splní.

Info
Hodnocení: 8/10
Systémy: IPhone / iPod Touch (vyžadován OS 3.0)
Cena: 1,59 € (zhruba 42 Kč)
- homepage
- video

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Další z rubriky

Další uspěchané vydání? Sea of Thieves se potýká s mnoha problémy

Sea of Thieves

Multiplayerová pirátská akce Sea of Thieves je jednou z mála exkluzivit pro herní platformy od Microsoftu. O to víc...

Český Chuchel získal prestižní cenu na festivalu v San Franciscu

Chuchel

Rok 2018 je pro české hry zatím mimořádně úspěšný. Vedle skvělého historického RPG Kingdom Come dokázala ve světě uspět...

Vivendi vzdalo plán na ovládnutí Ubisoftu

Logo UbiSoftu

Stále rostoucí trh s videohrami generuje gigantické zisky a za naleštěným pozlátkem herních prezentací probíhají tvrdé...Najdete na iDNES.cz