Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. července 2021 Ignác

Broken Sword 4 - Návod - 1. část

  12:00
Broken sword je jednou z nejtěžších adventur za poslední roky, návod tedy určitě příjde spoustě hráčů vhod. V prvním díle provedeme George z New Yorku až do Turecka.

Broken sword 4 je poměrně obtížnou hrou, obzvláště na dnešní poměry, není tedy žádnou ostudou občas nahlédnout do návodu. Přesto bych to doporučil pouze v případech, kdy už se několik hodin nemůžete hnout z místa. Všechny akce jsou totiž přísně logická a radosti z jejich vyřešení se jen tak něco nevyrovná. Psát návod by se mohlo zdát trochu zbytečné, když má hra velice dobře propracovaný systém nápovědy. Ovšem ne každý umí perfektně anglicky a navíc – nevím proč, ale návod v některých místech neposkytuje radu. Dost bylo ale úvodních řečí – musíme přeci zachránit svět.

Útěk před mafiány

Až konečně získáte nad Georgem kontrolu, na nic nečekejte a ze stojanu vpravo vezměte Georgův vlastní vynález – teleskopickou golfovou hůl. Prohledejte zbytek kanceláře a až budete hotovi vylomte holí zámek do vedlejší místnosti. Zataraste dveře skříní, vylezte na ní a dírou ve stropě opusťte místnost. Zablokujte dveře od výtahu golfovou holí a rozhlédněte se po místnosti. Požádejte Ann Marie o pomoc při páčení mřížky a následně uvolněnou bednu dostrkejte až mezi dveře výtahu a seberte golfovou hůl. Do vzniklého otvoru vlezte, přeručkujte až k požárnímu žebříku a vyšplhejte po něm až na střechu. Vylezte na jakýsi jeřáb a na jeho konci spusťte dolů řetěz. Slezte dolů a řetěz si přitáhněte golfovou holí.Nyní stačí jen otočit pravou pákou tak, aby Anna Maria mohla přeběhnout na střechu k Vám.
Uvnitř rozpadlé budovy přeručkujte na druhou stranu a po římse doputujte k železným dveřím. Odvažte z nich strunu, dveře zavřete a zajistěte západkou. Klikněte na ně pravým tlačítkem a „použijte je“ – George je vyrazí a Anna Marie může konečně přeběhnout k Vám. Sejděte o patro níž a prohlédněte si skříňku s pojistkami. Páka je nefunkční, takže poproste Ann Marie, zda by jí nemohla podržet, dokud se nedostanete přes spadlé elektrické dráty (nejdříve se na ně musíte zaběhnout kouknout) a neodsune těžkou krabici, blokující dolní dveře. Až se opět s Ann Marie setkáte, nechte jí ať otočí klikou a následně polootevřené dveře přidržte, aby stačila prolézt.

Hotel Alfonso

Počkejte, až od recepce odejde nepříjemně vypadající muž,prozkoumejte staré hodiny a promluvte si s recepčním Alfonsem. Dostanete od něj propagační leták. Zkuste otevřít bezpečnostní dveře – Alfonso Vám vysvětlí, že budete potřebovat speciální magnetickou kartu pro jejich otevření. Následně si promluvte se zákazníkem čtoucím si knihu. Po rozhovoru se schovejte na záchodech, prohlédněte si leták od Alfonsa a zavolejte z PDA na získané číslo. Vylákejte pana Minstera k telefonu a v nestřeženém okamžiku mu ukradněte bezpečnostní kartu. Otevřete zamčené dveře a vydejte se do prvního patra. U schodů nezapomeňte prohlédnout varovnou ceduli a sebrat mrtvého švába. Pokračujte chodbou dál a promluvte si s hlídačem před dveřmi do Anne Mariina pokoje. Vraťte se dolů, znovu si promluvte s Alfonsem a položte švába na starobylé hodiny. Řekněte o něm Alfonsovi a až se nebude dívat, otevřete skleněné okno a seberte ze stolu zapalovač. Vyběhněte zase nahoru až k oknu za hlídačem připomínajícím Elvise Presleyho. Jakmile se začne drbat, otevřte ho a až ho půjde zase zavřít, zapalte seschlou rostlinku ve váze. Spustí se požární alarm a hlídač odeběhne – nyní již Vám nic nebrání vejít do pokoje. Uvnitř prozkoumejte nedopalek na stole, vypáčený sejf a ze země seberte propisku z klubu Černá kočka. Jděte do koupelny a tlačítkem vypněte větrák. Namotejte na něj provázek a znovu ho zapněte. Konečně opět shledání s Ann Marie! Promluvte si s ní o všech tématech a vraťte se zpátky na chodbu. Pod dveřmi s číselným kódem prostrčte nalezenou propisku a leták z hotelu. Získaný kód vyťukejte do klávesnice a sledujte dlouhou animaci.

Georgova kancelář I

Po rozhovoru s Virgilem přejděte do druhé místnosti a ze stolu seberte cigarety. Opusťte kancelář hlavními dveřmi a na mapě vyberte Hotel Alfonso. Promluvte si s Juanitou, Alfonsem a vyšetřujícím policistou. Po vyčerpání všech témat mu ukažte nalezené cigarety a znovu si s ním promluvte. Nyní se Vám zpřístupní další lokace, dlouho tedy neváhejte a vypravte se do doků.

Továrna na salámy

Vstupte do malé budky a promluvte si s Chicem. Až skončí jeho dlouhé vyprávění o salámech, vyměňte s ním nalezené cigarety za jeho nejlepší salám. Běžte před budku a schovejte se ve stínu u popelnic. Jakmile vyleze Chico ven zakouřit si, vběhněte zpět do budky a ukradněte zakrvácenou zástěru. Doběhněte k vstupu do samotné továrny a promluvte si s hlídačem. Zde se také nalézá prázdný náklaďák s hromadou ledu – jeho polohu si zapamatujte. Uvnitř se dejte doprava a ze zdi seberte kus nehořlavé látky. Pokračujte dál a ze stroje na drcení kostí vyndejte ze zapalování klíčky. Za rohem se nachází zelený kontejner na odpadky. Dostrkejte ho až k vysokozdvižnému vozíku, strčte klíčky do zapalování a kontejner zdvihněte, co nejvíce to jde. Vyškrábejte se po něm až k malému okénku ve zdi a vyslechněte rozhovor. Vraťte se do hlavní haly továrny, kde se mezitím otevřely dveře vedoucí k pecím. Ona dveře té nejvíce vlevo použijte nehořlavou látku a bezpečně je otevřte. Seberte ze země žhavé polínko (opět pomocí nehořlavé látky) a běžte do náklaďáku s ledem. Trochu si ho naberte – nyní musíte jednat velice rychle, protože led se za chvilku rozteče. Běžte k okénku ve zdi, na rám položte doutnající polínko a na něj použijte kostku ledu. Doslova tím, vykouříte mafiány z místnosti.
Po animaci se vraťte do hlavní haly. Všimněte si, že se cestou otevřely další dveře do zpracovny masa. Prohlédněte si zkrvavenou židli. Nyní do hlavní haly, kde stiskněte tlačítko na posun visících prasat. Přijede umučený mafián, kterého se nebojte prohledat. Najdete magnetickou kartu! Co s ní? U drtiče kostí jsou malé dveře, do nichž nyní vstupte. Prozkoumejte blíže lékárničku na zdi, ukáže se, že je to jen zamaskovaná čtečka karet. Co s nalezenou magnetickou kartou asi nemusím dlouze vysvětlovat. Projděte po schodech až do mafiánské kanceláře.Z největšího šuplíku ve starobylém stole seberte hedvábný kapesník. V inventáři se na něj podívejte zblízka – je v něm zabalená fotka filmové hvězdy Lucy Chu. Prozkoumejte skříň, ve které je zamčený Anne Mariin tajemný manuskript – je pečlivě zamčená. Podívejte se tedy z otevřeného okýnka v prosklené zdi, čirou náhodou se nacházející nad drtičem na kosti. Zkuste tedy posunout zamčenou skříň až k prosklené zdi. Bohužel jsou kolečka zaseklá, musíme tedy najít něco, čím je pořádně promazat. Vraťte se tedy do pece, kde se dělají salámy a jeden z nich otřete hedvábným kapesníkem. Cestou ještě spusťte drtič na kosti (nezapomeňte tedy vytáhnout klíčky z vysokozdvižného vozíku a strčit je do drtičky). Použijte tuk na kolečka a prohoďte jí sklem. Dole už jen sesbírejte MP3 přehrávač a kýžený manuskript.

Georgova kancelář II

Prohlédněte si VŠECHNY aktivní části manuskriptu a ukončete prohlížení. Udobřete si Virgila nalezeným MP3 přehrávačem a konečně si s ním pořádně promluvte. Dá Vám jakési hackerské zařízení, které si hned vyzkoušejte. Během tutoriálu dávejte pozor, tuto minihru potkáte během hry mnohokrát. První hlavolam je velmi jednoduchý, nebudu Vás urážet a jeho řešení nechám na Vás. Ale neradujte se, všechny ostatní jsou již mnohem těžší. Každopádně až se Vám povede nabourat Lobineaův počítač, pozorně si nalezené záznamy prostudujte (včetně všech hypertextových odkazů!). Opět si prohlédněte manuskript a zaměřte se na obrázek svatého muže na hradbách města vpravo. Další lokace je tedy jasná... Dobrodružství pokračuje v Turecku, v Istanbulu. Na další postup si ale budete muset počkat na další díl návodu. Zkuste si do té doby poradit sami.

Autor:
  • Nejčtenější

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Máte volný víkend? Zkuste zdarma dohrát Avengers

Pokud jste doteď přemýšleli, zda-li se vyplatí investovat do loňské týmové akce Marvel’s Avengers, nyní máte skvělou...

RECENZE: Darius Cozmic Revelation je retro raketka na steroidech

Je tu další parádní kolekce her žánru „raketka letí zleva doprava, musí zničit tisíce nepřátel a vyhnout se bambilionu...

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...