Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Broken Sword 4 - Návod - 3. část

  12:00aktualizováno  30. listopadu 11:48
V posledním díle návodu na tuto skvělou hru se proplížíme do privátního klubu Black cat, navštívíme opuštenou laboratoř ve Pheonixu a nakonec samozřejmě zachráníme svět.

Rychlá navigace
- první část návodu
- druhá část návodu
- recenze hry

Black cat

Poté, co Vám kardinál předá svojí navštívenku, se vraťte se do domu, kde bydlela Anne Marie. Zajděte na návštěvu k bratru Marcovi a promluvte si s ním o všech nabízených tématech. Zásilku pro Anne Marie Vám však odmítne vydat. Ukažte mu tedy navštívenku otce Gregora a zkuste ho o ní znovu požádat. Až Vám jí vydá, neváhejte ani vteřinu a okamžitě prozkoumejte její obsah. Nalezené neoznačené DVD si přehrajte na notebooku v Ann Mariině pokoji. Po dlouhém videu odjede Nico do továrny v Arizonské poušti a George na vše zůstane sám. Opět si zajděte za Marcem a ukažte mu propisku z klubu Black cat. Opusťte lokaci a běžte se ke klubu podívat. Bohužel, hlídač Vás dovnitř nepustí bez pozvánky, musíme jí tedy z Marca nějak vyloudit. Ale jak? Na obyčejné prosby nereaguje, uchýlíme se tedy k menšímu podvodu. 2x mu ukažte fotku jeho oblíbené filmové hvězdy Lucy Chu. Vzdalte se od dveří a zfalšujte její autogram. Nadšený Marc podvrh naštěstí nepozná a pozvánka do privátního klubu Black cat je Vaše.
Ukažte ji hlídači u vchodu, který Vás bez problémů pustí dál. Abyste se dostali do sauny, musíte se převléct, jinak Vás vrátný nepustí dál. Běžte tedy do šaten a pokuste se ukrást ručník sprchující se postavě – nenechá se okrást. Sledujte tedy trubky vedoucí od sprchy až k ventilu na stěně. Odsuňte stranou umělou květinu a ventilem otočte. Sprchující se člověk bude mít nyní jiné starosti, než si hlídat ručník, takže ho seberte. Teď již můžete vejít do sauny, kde potkáte starého známého z druhého dílu Duana (a také se zde hra velmi pravděpodobně začne ukrutně trhat). Až využijete všechny témata rozhovoru a pokusíte se odejít, napadnou Vás mafiáni.
Po výslechu se ocitnete v nezáviděníhodné situaci – připoutaný k židli a zamčený v téměř prázdné místnosti. Naštěstí pro George je židle kolečková, takže se po místnosti může částečně pohybovat a předvést nám jeden z nejhloupějších útěků v historii počítačových her. Použijte zásuvku – spadne Vám do ruky jakási tyč s hákem na konci. Shoďte lahvičku s olejem, tak aby se rozlil po podlaze. Poté 2x rozkývejte postroj visící ze stropu a následně opět použijte zásuvku. Až se George osvobodí, odhrňte závěs a vyslechněte konverzaci mafiánů. Stiskněte malilinké tlačítko (grrrr) u okna a opusťte místnost. Broken sword 4 V sauně si dírou v podlaze promluvte se schovaným Duanem. Dozvíte se, že má klíč od zadního východu z klubu, bohužel však není cesta jak ho protáhnout skrz kanál k Vám. Zajděte tedy do šatny a převlékněte se zpět do svých šatů, schovaných v jedné ze skříněk. Vraťte se k Duanovi do sauny, přivažte spínací sponku ke krucifixu a vzniklý vynález spusťte skrz kanál dolů. Získaným klíčem odemkněte dveře vedoucí do prádelny, odkud můžete po schodech vyběhnout na ulici.
Děj se pohne dále a George se opět ocitne v nepříjemné situaci. Máte deset minut na zneškodnění bomby, jinak vyletíte do povětří i s celým domem. Nejprve je nutné stáhnout si z vojenského serveru informace (viz obrázek 1). Pozorně je prostudujte, půjčte si od Marca jeho růžové rukavice a prozkoumejte bombu. Nyní vše dělejte podle instrukcí z vojenského manuálu. To, že děláte věci správně poznáte jednoduše – v případě omylu totiž bomba vybouchne. Svorkou spojte spodní modrý drátek se spodním červeným drátem (Live trigger wire) a poté nožem přeřízněte druhý modrý drát. Ufff... Bomba je zneškodněna a my si můžeme vzít nyní neškodnou výbušninu do kapsy.

Phoenix

Jak se ukáže, Nico vše přežila (pochyboval o tom snad někdo?), takže celou tuto kapitolu absolvujeme v její kůži. Ocitneme se u opuštěné výzkumné stanice u Phoenixu, vstupní vrata jsou samozřejmě zamčená. Z jeepu vyndejte kliku a použijte jí k otevření zámku. Vstupte dovnitř a pokračujte po prašné cestě, dokud po pravé straně nezahlédnete kontejner na odpadky. Odsuňte krabice tak, abyste se dostali k ruční brzdě. Kontejner odbrzděte, odsuňte ho stranou a na jeho místo dotlačte jednu z beden. Vyšplhejte po ní nahoru a po římsách přeručkujte a přeskákejte až na střechu. Seberte ze země kousek uvolněného zdiva a povšimněte si satelitového úchytu. Nastavte ho tak, aby mířil na protější budovu a vložte do něj nalezený kus zdi. Broken sword 4 Tím se uvolní žebřík vedoucí na protější střechu, vraťte se tedy stejnou cestou, kterou jste přišli a vylezte po něm nahoru. Až budete nahoře, shoďte dolů dírou ve střeše velikou krabici. Teď můžete posunout rouru a prolézt skrze ní na druhou stranu. U druhé díry shoďte dolů pár kamínků, abyste zjistili její hloubku a poté bez obav seskočte dolů. Prohledejte celou kancelář, hlavně číselné ovládání u dveří a fotografii na stole. Hackněte se do počítače (viz obrázek 2) a zjistěte si číselný kód. Projděte dveřmi, slezte po plošinách až k zemi, kde si u díry v zemi všimněte malinkého papírku. Jakmile se ho ale pokusíte zvednout, spadne Nico do díry.
Vyjděte ze dveří a zamiřte do kuchyně. Zde seberte ze stěny hák na maso a žvýkačku. K té se dostanete tak, že posunete stůl u zdi a vylezete na něj. Navštivte poslední zbývající místnost – někdo za Vámi bez varování zavře dveře a zamkne. Jak ven? Nejprve se zaměřte na skříňky u zdi, jedna z nich jde otevřít klikou z jeepu a v ní se nachází motorový olej. Teď se zaměřte na elektronický zámek. Jedinou cestou jak ho odemknout je pomocí hackovacího zařízení (viz obrázek 3). Tím otevřete nejen tyto dveře ale také všechny, do té doby zamčené dveře na tomto patře. Seběhněte o patro níže a vstupte do dveří na konci chodby – opět se za Vámi zabouchnou! Zkuste je otevřít, spustí se animace během které se seznámíte s šíleným vědcem Maynardem.
Objevíte se v jeho bývalé kanceláři. Vylezte po sejfu dírou v podlaze vzhůru – napravo si všimněte kontrolního panelu. Zkuste ho použít, bohužel jsou však řetězy příliš zrezlé a nehýbají se, vše se ale zlepší, když na ně nalijete trochu motorového oleje. Nyní již můžeme hákem pohybovat. Sjeďte jeřábem přímo nad sejf (doprava, dolů) a pomocí háku přidělejte řetěz k sejfu. Zpátky k panelu a dopravte sejf na pohyblivé pásy. Broken sword 4 Přidá se k Vám profesor Maynard. Nyní jděte k ovládání pásů – bohužel však není konzole pod proudem. Prozkoumejte tedy útroby panelu a volné dráty spojte žvýkačkou. Ani teď konzole nefunguje, požádejte o pomoc profesora Maynarda, kterému se ho konečně povede zprovoznit. Nyní již zbývá jen vyřešit jednoduchý puzzle a sejf je otevřen. Pokud s tím přesto máte problémy, zde je nejrychlejší řešení: Doleva, doleva, dolů, doprava, doprava, nahoru, nahoru, doleva, dolů, dolů, doleva, nahoru, nahoru, nahoru. Pak už jen stačí za pomoci Maynarda shodit trezor do centrifugy, stisknout tlačítko a prohlédnout si animaci. Bohužel nevyjde vše tak úplně podle plánu a Maynard zůstane zavřen v centrifuze.
Jděte se podívat na to, co po něm zbylo. Vskutku toho není moc, seberte tedy alespoň složku papírů, která obsahuje výpis z banky a klíče.Těmi si odemkněte dveře vedoucí ke schodům a vyběhněte po nich do prvního patra. Za dveřmi se skrývá hlídkující gangster, takže na něj musíme nastražit menší past. Vylijte trochu oleje před dveře, zhasněte světlo, zavřete dveře a nezapomeňte se schovat. Až se lupič nachytá, rychle proběhněte kolem jeho zhrouceného těla do místnosti s výtahem. Zabouchněte za sebou dveře a zamkněte je Maynardovým klíčem. Teď již stačí jen odjet výtahem a můžete slunnou Arizonu nadobro opustit.

Vatikán

Opět ve Vatikánu, tentokrát v noci. Pokuste se opět okrást Archieho tentokrát o láhev ředidla, na které si pochutnává. Ani teď se Archie okrást nenechá. Promluvte si s ním o alkoholu – je ochoten láhev ředidla vyměnit, musíte mu však nabídnout něco extra. Nalevo od brány hlídané papežovou gardou je odpadkový koš, z něhož vytáhněte nedopitou láhev šampaňského. Tu vyměňte z Archiem za jeho ředidlo, jehož obsah vylijte do odpadkového koše. Ten nakonec zapalte a až se hlídači seběhnou, nepozorovaně proklouzněte do továrny na oplatky. Uvnitř otevřete dveře, které byly při vaší poslední návštěvě zamčené. V místnosti ochutnejte jednu z oplatek a prozkoumejte kousek monatomického zlata ležícího u dvou nádrží. Po rozhovoru se sestrou Angelicou se propližte do opatství, aniž by Vás někdo spatřil. Vzhledem k tomu, že v zahradě hlídkují pouze tři mnichové není to nic složitého. Uvnitř se běžte podívat do Devlinovy kanceláře. Věci se opět velice zkomplikují – Nico je unesena a George omráčen.
Vyslechněte si proslov umírajícího kardinála, seberte manuskript a vydejte se zachránit svět! Ještě se zajděte podívat do vedlejší kanceláře na obraz visící na zdi, obzvláště si povšimněte dvou kostěných andělů a polohy přesýpacích hodin zobrazených v dolních rozích rámu. Za chvíli se Vám budou hodit. Vraťte se k dveřím v podlaze, požádejte Marca, aby Vám je přizvedl a vypačte je Georgovou univerzální golfovou holí. Na levém andělu nastavte přesýpací hodiny, tak jak jste viděli na obraze, vylezte na podstavec a stiskněte andělovu hlavu. Udělejte to samé i na druhé straně, jen s tím rozdílem, že necháte hlavu stisknout Marca. Sejděte po schodech dolů, do krypty.

Krypta

Pokuste se otevřít dveře – samozřejmě se ani nehnou. Pomocí nehořlavé látky odšroubujte žárovku ze zdi. Nožem otevřete skříňku s pojistkami a pomocí gumových rukavic uvnitř rozpojte dráty. Připevněte bombu, do otvoru po žárovce a s pomocí rukavic opět spojte drátky. Až opadne dým, vstupte do haly. Po divoké animaci si přečtěte všechny latinské nápisy na zdech a promluvte se zraněným bratrem Marcem. Broken sword 4 Není to nutné, ale pomůže Vám to lépe porozumět příběhu.
Pak společně s Ann-Marie pokračujte hlouběji do katakomb. U zamčených dveří, Vás čeká obtížný puzzle. Nastavte kříže tak jako na obrázku 4 a projděte dveřmi do další místnosti. Zde je další hádanka, tentokrát jste za každou chybu potrestáni smrtí, takže pozor. Pravidla pro postup po dlaždicích lze nalézt v manuskriptu, já Vám to usnadním. Vstupte na druhou dlaždici zleva a poté pokračujte: dopředu, doprava, doprava, dopředu, dopředu, dopředu, doleva, dopředu,doleva, doleva, dopředu, dopředu, doprava, doprava, dopředu. Jděte stále dopředu, dokud George nespadne do jámy – nadiktujte Ann-Marie ať mačká páky v následujícím pořadí: Assasin, Turk, Mamluk a nakonec Templář. Na sochu templáře položte leták z hotelu a zapalte ho. V zaplynované místnosti použijte na otvor v kameném stole, krucifix – cesta do kaple je volná!
Obřad vyvolávání anděla smrti již začal, musíte ho přerušit! Hned jak se Vám George dostane pod kontrolu, rozbijte golfovou holí jednoho ze zlatých cherubů, po krátké animaci i toho druhého. A je to! Gratuluji, opět jste zachránili svět, bohužel, ne všichni měli to štěstí, že se Vašeho triumfu dočkali. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu...

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte DOSové klasiky podle obrázku z krabice?

Kvíz -  Poznáte DOSové klasiky podle obrázku z krabice?

Tentokrát to bude opravdu těžké. V následujícím kvízu naleznete výřezy z originálních krabic těch největších herních...

Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Další z rubriky

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

VIDEO: Sledujte božský gameplay z kovbojky Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Šestiminutové video z očekávané kovbojky Red Dead Redemption 2 od Rockstaru ukazuje řadu aktivit a herních možností....

Nintendo prodalo k letošku přes sedm set milionů konzolí

Vlevo Gameboy (1989), vpravo Switch s odepnutými Joy-Cony

Nejúspěšnější konzolí Nintenda je handheld DS s prodeji přes 150 milionů kusů. Celkově se prodalo za dobu existence...Najdete na iDNES.cz