Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bulletstorm bude frenetickou akcí pokleslého stylu

aktualizováno 
Stylizuje se záměrně jako béčková střílečka a nabídne likvidaci monster na tisíc a jeden způsob.

Bulletstorm

Bulletstorm je na první pohled střílečkou, která se tolik neliší od frenetičnosti Painkillera. V podstatě jen běžíte a odpravujete nejrůznější monstra. Novinkou Bulletstormu ale je, že se o likvidaci pokoušíte co možná nejspektakulárněji. Zkrátka, aby takový odstřel vypadal maximálně efektně.

BulletstormNa příběhu pracuje Rick Remender, který své schopnosti ukázal již ve sci-fi Dead Space. Ale nebojte se, že by Bulletstorm bylo nudnou vyprávěnkou. Cílem příběhu je působit maximálně brakově a vtipně.

Zatím je známo jen tolik: hrdina Grayson, svého času nejlepší bojovník za mír v naší galaxii 26. století, je zaúkolován charismatickým generálem Seranem, aby zlikvidoval domnělého zloducha.

Zloduch ale není zloduchem. Grayson se oprávněně cítí zrazen. Úkol nesplní, dezertuje a zmizí v hlubinách galaxie. Postupně se z něj stane zlodějíček, který přepadává lodě Federace. Za lup se opíjí v putykách. K ruce má pouze kyborga jménem Ishi Sato.

Jednou tahle dvojice narazí na obrovský křižník Ulysses, který je bitevní lodí Serana. BulletstormRozčilený Grayson začne útočit. Křižník má jasně navrch. V zoufalství se hrdina rozhodne zničit sebe i nenáviděného generála a navede svou loď přímo do pohonných jednotek Ulyssese. Nastane ale překvapení: obě lodě se dostanou na blízkou planetu Stygia.

Ta se brzy ukáže jako zašlý ráj. Lidé se formují do gangů a vzájemně spolu bojují z důvodů, které jim nejsou už ani příliš jasné. Jak Grayson a Ishi brzy zjistí, vedle humanoidů není na Stygii přátelská ani flóra. Dvojice brzy narazí na jakousi ženu, která se k ní připojí. Krátce na to Ishiho pohltí obří rostlina. Takový kyborg se ale jen tak nedá a vyšle signál z jejích útrob. Grayson a jeho nová společnice se ho vydávají zachránit.

Studio People Can Fly
People Can Fly je malé varšavské studio, které se mezi hráči zapsalo ujetou střílečkou Painkiller. Ta vyšla už v roce 2004 a od té doby o těchto borcích nebylo slyšet. Málokdo ale ví, že se podíleli na hitech Gears of War či Gears of War 2. Koupilo je totiž velké studio Epic Games, s nímž spolupracovali na jeho hitech. Teď mají konečně zase šanci ukázat, co v nich vězí. Za Bulletstorm jsou totiž zodpovědní od začátku do konce.

V záchranné misi se před vás samozřejmě budou stavět nejrůznější monstra. Tehdy přijde ke slovu největší deviza celé hry, která se zřejmě postará o to, že v některých zemích se Bulletstorm nebude smět prodávat.

BulletstormAno, je to bojový systém. Systém celé hry je založen na spektakulárním odpravování nepřátel, za něž získáváte body. Ty pro změny investujete do lepších nebo vylepšených zbraní, s nimiž je opět o něco jednodušší dosáhnout obzvlášť efektních poprav.

Jak masožravé rostliny, tak lidští nepřátelé se sice dají jednoduše zastřelit, za to ale moc bodů nedostanete. Co zvolit alternativní postup? Co třeba využít dvojice granátů svázaných lanem. To hodíte po lidském protivníkovi. Lano se kolem něj obtočí, vy k němu přiběhnete a nakopnete ho. Následně si vychutnáváte parádní explozi odměněnou pořádnou porcí bodů.

Můžete sice rozdělovat typické "headshoty" a nějakou odměnu za ně jistě dostanete. Ale více bodů získáte za to, když protivníkovi odstraníte končetiny a povalujícímu se torzu pak udělíte ránu z milosti. Ano, je to hodně drsné.

BulletstormAutoři slibují obrovské množství způsobů likvidace nepřátel. Tolik jsme jich v žádné hře zřejmě ještě neviděli. Využijete k tomu jak standardních zbraní a interaktivního okolí, tak udělátek, které budete držet v ruce poprvé a jež se stanou jakýmsi multiplikátorem způsobu zabití.

Připravte se na to, že v Bulletstorm potečou hektolitry krve a po obrazovce budou létat končetiny. Může to působit jako samoúčelné násilí, ale hře ho jistě bude možné odpustit, když si uvědomíte, že se nebere nikterak vážně a stylizuje se do role béčkové záležitosti. Nikoliv však kvalitou, pouze stylem.

Tomu nahrává svébytná vizuální stránka, která je laděna trochu komiksově. Lhali bychom, kdybychom napsali, že se na velmi odvážné scenérie netěšíme. Z obrázku to vypadá nejen na akční, ale i tak trochu psychedelickou jízdu.

BulletstormDo rytmu likvidace hraje řízná rocková hudba.

Na první pohled může Bulletstorm působit béčkově ve všech směrech. Pokud by to ale nebyl titul bažící po označení hit, těžko by se ho ujal vydavatelský moloch Electronic Arts. Ten se loni zařekl, že do svého portfolia bude brát pouze hry, které jsou sázkou na jistotu. Bulletstorm je jednou z nich, byť se jedná o novou značku. O to je zajímavější.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

První dojmy: nový Assassin’s Creed mnohé naštve, ale hraje se skvěle

Assassin’s Creed: Origins

Vydali jsme se do Londýna podívat se, jak se povedl restart už poněkud vyčpělé série Assassin’s Creed. Všechny fanoušky...

Immortal: Unchained zavání průšvihem, zatím je to zábava pro masochisty

Immortal: Unchained

Nioh, Dark Souls, The Surge, Bloodborne. Do téhle party by se rádo zařadilo i nové RPG Immortal: Unchained. Po...

Bude plná nenávisti. Vše, co víme o hororové akci The Last of Us 2

The Last of Us: Part 2

The Last Of Us, akční adventura od studia Naughty Dog, je považována za jednu z nejlepších her, které kdy vyšly pro...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz